HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 632; środa, 5 sierpień 2020 Imieniny Emila, Karoliny, Kary
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2020-02-25
MŁODZI POLICJANCI PO SŁUŻBIE POMOGLI ZATRZYMAĆ PIJANEGO KIEROWCĘ
MŁODZI POLICJANCI PO SŁUŻBIE POMOGLI ZATRZYMAĆ PIJANEGO KIEROWCĘ

Źródło: Policja Lubuska  


Policjantka z Gorzowa Wlkp. wspólnie ze swoim partnerem – policjantem z Dzierżoniowa, w czasie wolnym od służby pomogła zatrzymać pijanego kierowcę, który rozbił swój samochód i próbował się ukryć. 

Dzięki swojemu zaangażowaniu młodzi funkcjonariusze szybko dotarli do 39-latka, który miał w organizmie ponad 2,5 promila. W skutecznym działaniu pomógł brat policjantki.
 
Post. Marlena Włodarczyk z gorzowskiej komendy miejskiej i post. Błażej Pelc z komendy w Dzierżoniowie służbę w Policji pełnią od niedawna. W grudniu 2019 roku zakończyli kurs podstawowy w Szkole Policji w Pile i aktualnie odbywają adaptację w Gorzowie i Wrocławiu. Mimo tak krótkiego stażu w mundurze zdążyli już udowodnić, że są policjantami z „krwi i kości”, w każdej chwili gotowi do podjęcia interwencji.
 
W sobotnie południe (22 lutego) młodzi policjanci spędzając wspólnie czas wolny jechali samochodem przez Santoczno. W pewnym momencie zauważyli osobowego volkswagena, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Ruszyli za tym pojazdem, który po chwili się zatrzymał. Znajdowało się w nim dwóch mężczyzn. Post. Marlena Włodarczyk postanowiła wykorzystać okazję i podbiegła do kierowcy, aby zabrać mu kluczyki. Gdy próbowała otworzyć drzwi pojazdu, ten gwałtownie ruszył. Młodzi funkcjonariusze nie odpuścili i kontynuowali jazdę za osobówką, informując jednocześnie dyżurnego gorzowskiej Policji o całym zdarzeniu. Po przejechaniu kilkuset metrów, para zauważyła rozbitego na słupie energetycznym volkswagena, w którym nikogo nie było. Policjanci zaczęli szukać uciekinierów i już po krótkiej chwili zatrzymali pierwszego z nich. Był to pasażer pojazdu. W jego zatrzymaniu pomógł znajdujący się nieopodal brat policjantki, któremu przekazała wizerunek mężczyzny. Do działań włączyli się kolejni mundurowi, których skierował na miejsce dyżurny. Funkcjonariusze ustalili adres zamieszkania kierowcy volkswagena i postanowili sprawdzić czy ukrył się w domu. Tak też było. 39-latek przebywał w swoim miejscu zamieszkania. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
 
Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód zabezpieczony. 39-latkowi grożą teraz konsekwencje związane z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowaniem kolizji drogowej.

MŁODZI POLICJANCI PO SŁUŻBIE POMOGLI ZATRZYMAĆ PIJANEGO KIEROWCĘ

Badania dotyczące oferty MCK2020-02-25

Firma zewnętrzna zaprasza do udziału w badaniu ankietowym zainteresowania oraz zapotrzebowania na usługi kulturalne i edukacyjne oferowane przez Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim.  
Terapia teatrem2020-02-25

Warsztaty z emisji głosu, ćwiczenia oddechowe, wizyta w pracowniach (m.in. perukarskiej, fryzjerskiej czy stolarskiej) - to nowy rodzaj terapii skierowany do pacjentów gorzowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego realizowany wspólnie z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. 
Próbna ewakuacja w dwóch szkołach2020-02-25

W czwartek (27 lutego) na terenie Gorzowa zostanie przeprowadzona próba syren alarmowych, w trakcie której odbędą się ćwiczenia ewakuacyjne dla dzieci i młodzieży w wybranych placówkach oświatowych.  
Lubuscy Sportowcy docenieni! 2020-02-24

W zielonogórskiej Palmiarni odbyła się Gala Sportu Lubuskiego, podczas której poznaliśmy zwycięzców plebiscytu "Gazety Lubuskiej” na Lubuskiego Sportowca roku 2019. Najlepszym zawodnikom pogratulował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.
Rodzinne łyżwy na Słowiance2020-02-24

W najbliższy piątek (od godziny 9 do 18) dzień otwarty na lodowisku Słowianki.  
Podział punktów we Wrocławiu! - WKS Śląsk Forza Wrocław vs Stal Gorzów2020-02-24

Gorzowianie zremisowali mecz we Wrocławiu i ulegli rywalom w rzutach karnych. Wciąż jednak pozostają liderem rozgrywek pierwszoligowej grupy B.  
i6 Medali Mistrzostw Polski w NO-GI (Brazylijskim Jiu-jitsu)2020-02-24

22-23 lutego br. w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Polski w NO-GI (Brazylijskie Jiu-jitsu). 
Działania pn. "Trzeźwy Kierowca" w Gorzowie Wlkp.2020-02-21

Gorzowska drogówka już po raz kolejny w tym roku kontrolowała trzeźwość kierujących. 
DEFIBRYLATORY W LUBUSKIEJ POLICJI. 2020-02-21

Mają przywracać bicie serca tym, którym odmówiło ono posłuszeństwa.
Qulinarne przedszkolaki2020-02-21

Wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała i wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki podpisali w piątek umowę na realizację projektu „Qulinarne przedszkolaki” w Gorzowie.  
Od juniora do seniora - międzypokoleniowe wsparcie w Gorzowie2020-02-21

Ponad dwa i pół miliony złotych trafi do Gorzowa na przygotowanie i organizację międzypokoleniowego wsparcia dla seniorów i dzieci .
Tragiczny wypadek osobówki z autobusem. 2020-02-21

Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a dwie kolejne zostały przewiezione do szpitala na badania. 
Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem2020-02-20

Już od piątku 21 lutego policjanci Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. włączają się w szereg działań związanych z obchodami „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. 
NIE ZWLEKAJ, WSTĄP DO POLICJI2020-02-20

Policjantka z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła cykl spotkań z kandydatami, którzy stawili się w Urzędzie Miasta do Wojskowej Komisji Uzupełnień w ramach kwalifikacji wojskowej .  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^