HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 338; wtorek, 31 marzec 2020 Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-02-26
III gala „Zawodowców w Gorzowie”
III gala „Zawodowców w Gorzowie”

Źródło: Gorzow Przystan  Zdjęcia:Bartłomiej Nowosielski


We wtorek w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się III gala „Zawodowcy w Gorzowie”. To każdego roku okazja do podziękowań i prezentacji efektów projektu.
 

 
Podsumowania realizacji jednego z najważniejszych projektów edukacyjnych w Gorzowie dokonali jego uczestnicy, opiekunowie i partnerzy. Galę otworzył prezydent miasta Jacek Wójciki, gospodarz wydarzenia.
 
- Gorzów to centrum kształcenia zawodowego w regionie. Udowadniamy to od 2016 roku, kiedy rozpoczęliśmy realizację „Zawodowców”. Co roku korzysta z niego kilka tysięcy gorzowskich uczniów i setki nauczycieli. To oni, ich zapał i entuzjazm w działaniu są gwarantem dobrego rozwoju miasta - podkreślił podczas powitania Jacek Wójcicki.
 
Prezydent wyraził zadowolenie z obecności w projekcie tak wielu strategicznych partnerów, wymieniając m.in. Zachodnią Izbę Przemysłowo Handlową, Akademię im. Jakuba z Paradyża, Lubuski Klaster Metalowy, Lubuską Organizację Pracodawców i wielu innych, bez których wsparcia i zaangażowania, realizacja projektu na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa.
 
W tym roku gala była wyjątkowa. Przed ponad miesiącem rozpoczął się proces, który jest jednym z kluczowych dla „Zawodowców”. Chodzi o budowę Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, w którym swoją siedzibę znajdzie większość gorzowskich szkół zawodowych. - To już ostatnia prosta. Mamy bowiem doskonale wyposażone sale, świetnie przygotowanych nauczycieli, teraz oni wszyscy będą mieli najlepsze warunki do nauki i pracy - podkreślił Jacek Wójcicki.
 
Utworzenie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu to odpowiedź na wyzwania współczesnego rynku pracy i rozwój nowoczesnych technologii. CEZiB to połączenie potencjału i zasobów kilku placówek: Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego. Dodatkowo utworzone zostanie Centrum Poradnictwa Zawodowego i Informacji Zawodowej, Centrum Współpracy z Pracodawcami i Inwestorami.
 
O swoim wieloletnim zaangażowaniu w projekt opowiedział Stanisław Owczarek, dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Gorzowie, jeden ze strategicznych partnerów projektu. 
 
CO-ACTION AWARD – najbardziej aktywny pracodawca
 
Uroczystsza gala „Zawodowców” podzielona została na dwie części. Podczas pierwszej wręczono nagrodę dla najaktywniejszego partnera „Zawodowców”: CO-ACTION AWARD, druga to pokaz umiejętności zawodowych wszystkich szkół objętych projektem w Gorzowie, a jest ich 10.
 
W tym roku najbardziej aktywnym spośród pracodawców okazało się „Centrum Ogrodnicze Grzegorz Pintal”. Nagrodę dla pracodawcy wręczyli członkowie kapituły: wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała, Stanisław Owczarek z Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej i Włodzimierz Fleischer z Lubuskiego Klastra Metalowego, a także poseł na Sejm RP Krystyna Sibińska.
 
Wręczono statuetki i nagrody laureatom XIII edycji ogólnopolskiego konkursu o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych "Technik-Absolwent – rok szkolny 2018/2019", który odbywa się pod patronatem ministra edukacji narodowej. Uczestnicy kursu spawania otrzymali książeczki spawacza.
 
Najlepsi zawodowcy w Gorzowie są z „Ekonomika”
 
Młodzież z gorzowskich szkół zawodowych, w kilkuminutowych programach, prezentowała pokaz umiejętności zawodowych. Te oceniali przedstawiciele pracodawców i partnerów projektu, a następnie w specjalnym głosowaniu docenili te, które zostały najlepiej przygotowane. I tak zwycięzcami w tej konkurencji okazał się Zespół Szkół Ekonomicznych, drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych, trzeci na podium byli uczniowie „Gastronomika”. W głosowaniu publiczności zwyciężyli również uczniowie z „Ekonomika”. Swój pokaz oparli o hasło etyki w reklamie i marketingu. Samodzielnie pogotowali film oraz scenkę rodzajową.
 
Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Lubuskie Kuratorium Oświaty Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa, INNEKO, Oddziału HOLDING-ZREMB w Gorzowie, IMAGE - profesjonalne systemy audiowizualne oraz gorzowski oddział PGE - Energia Ciepła, K-SSSE i Festo Didactic. Wśród nagród był telewizor, laptop, projektor oraz inne pomoce dydaktyczne dla szkół.
 
„Zawodowcy 2.0” duma Gorzowa
 
Projekt Zawodowcy w Gorzowie 2.0 jest współfinansowany ze środków unijnych. Na jego realizację przeznaczono łącznie ponad 17 milionów złotych. Realizowany jest w partnerstwie z Zachodnią Izbą Przemysłowo-Handlową w Gorzowie Wielkopolskim, Profi Biznes Group Sylwia Karina Majewska, Wojewódzkim Zakładem Doskonalenia Zawodowego i Akademią im. Jakuba z Paradyża. Sukces przedsięwzięcia polega na realizacji działań projektowych we współpracy z pracodawcami, dzięki czemu są one innowacyjne i praktyczne.
 
Do tej pory udział w projekcie wzięło 4 400 osób, w tym ponad 60 nauczycieli. Uczestnicy biorą udział w kursach, warsztatach i wizytach studyjnych, a nauczyciele również w studiach podyplomowych i szkoleniach. Zawodowcy do tej pory kształcili się przez ponad 5 tysięcy godzin na kursach i warsztatach. Otrzymali ponad tysiąc zaświadczeń lub certyfikatów. Za staże i praktyki uczniom wypłacono blisko 400 tysięcy zł. „Zawodowcy w Gorzowie” to także innowacyjne działania związane z kształtowaniem umiejętności Long Life Learning.
 
Zmieniły się także nasze szkoły. W „Ekonomiku” powstała pracownia profesjonalnej reklamy, są w niej nowe komputery, aparaty i kamery, w Technikum nr 8 powstała pracownia animacji zabaw, w „Odzieżówce” są drukarki 3D, a w „Chemiku” laboratorium EKO-KREM. W „Mechaniku” powstała nowa pracownia - TSL, a w Centrum Kształcenia Zawodowego aż trzy nowoczesne pracownie. Łącznie na wyposażenie nowoczesnych pracowni wydano ponad 4 miliony, a w planach są kolejne inwestycje.
 
 
III galę „Zawodowców 2.0” w Gorzowie patronatem merytorycznym objęła Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa, Lubuska Organizacja Pracodawców, Lubuski Klaster Metalowy oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, a honorowym patronatem wydarzenie objęła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz lubuski kurator oświaty Ewa Rawa.

III gala „Zawodowców w Gorzowie”III gala „Zawodowców w Gorzowie”III gala „Zawodowców w Gorzowie”III gala „Zawodowców w Gorzowie”III gala „Zawodowców w Gorzowie”III gala „Zawodowców w Gorzowie”III gala „Zawodowców w Gorzowie”III gala „Zawodowców w Gorzowie”III gala „Zawodowców w Gorzowie”III gala „Zawodowców w Gorzowie”III gala „Zawodowców w Gorzowie”

VI Festiwal Smaków Food Trucków w Gorzowie Wielkopolskim2020-02-25

Powoli zbliżamy się do ciepłych, wiosennych miesięcy.   
CHROŃMY NASZE DANE OSOBOWE!2020-02-25

Dlaczego ochrona naszych danych osobowych jest tak bardzo ważna?
Złota rączka dla Seniora powraca2020-02-25

W marcu ponownie ruszy program "Złota rączka dla Seniora”. Polega on na zapewnieniu nieodpłatnej pomocy gorzowskim seniorom w drobnych naprawach domowych.  
SpoKREWnieni Służbą 20202020-02-25

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak serdecznie zaprasza  do wzięcia udziału w akcji SpoKREWnieni Służbą.
MŁODZI POLICJANCI PO SŁUŻBIE POMOGLI ZATRZYMAĆ PIJANEGO KIEROWCĘ2020-02-25

Policjantka z Gorzowa Wlkp. wspólnie ze swoim partnerem – policjantem z Dzierżoniowa, w czasie wolnym od służby pomogła zatrzymać pijanego kierowcę, który rozbił swój samochód i próbował się ukryć. 
Badania dotyczące oferty MCK2020-02-25

Firma zewnętrzna zaprasza do udziału w badaniu ankietowym zainteresowania oraz zapotrzebowania na usługi kulturalne i edukacyjne oferowane przez Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim.  
Terapia teatrem2020-02-25

Warsztaty z emisji głosu, ćwiczenia oddechowe, wizyta w pracowniach (m.in. perukarskiej, fryzjerskiej czy stolarskiej) - to nowy rodzaj terapii skierowany do pacjentów gorzowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego realizowany wspólnie z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. 
Próbna ewakuacja w dwóch szkołach2020-02-25

W czwartek (27 lutego) na terenie Gorzowa zostanie przeprowadzona próba syren alarmowych, w trakcie której odbędą się ćwiczenia ewakuacyjne dla dzieci i młodzieży w wybranych placówkach oświatowych.  
Lubuscy Sportowcy docenieni! 2020-02-24

W zielonogórskiej Palmiarni odbyła się Gala Sportu Lubuskiego, podczas której poznaliśmy zwycięzców plebiscytu "Gazety Lubuskiej” na Lubuskiego Sportowca roku 2019. Najlepszym zawodnikom pogratulował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.
Rodzinne łyżwy na Słowiance2020-02-24

W najbliższy piątek (od godziny 9 do 18) dzień otwarty na lodowisku Słowianki.  
Podział punktów we Wrocławiu! - WKS Śląsk Forza Wrocław vs Stal Gorzów2020-02-24

Gorzowianie zremisowali mecz we Wrocławiu i ulegli rywalom w rzutach karnych. Wciąż jednak pozostają liderem rozgrywek pierwszoligowej grupy B.  
i6 Medali Mistrzostw Polski w NO-GI (Brazylijskim Jiu-jitsu)2020-02-24

22-23 lutego br. w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Polski w NO-GI (Brazylijskie Jiu-jitsu). 
Działania pn. "Trzeźwy Kierowca" w Gorzowie Wlkp.2020-02-21

Gorzowska drogówka już po raz kolejny w tym roku kontrolowała trzeźwość kierujących. 
DEFIBRYLATORY W LUBUSKIEJ POLICJI. 2020-02-21

Mają przywracać bicie serca tym, którym odmówiło ono posłuszeństwa.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

© 2018 Gorzow.com

^