HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 198; poniedziałek, 6 lipiec 2020 Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-03-30
Biskup diecezjalny wspiera medyków modlitwą i darami
Biskup diecezjalny wspiera medyków modlitwą i darami

Źródło: Agnieszka Wiśniewska asystent zarządu ds. kontaktów z mediami 


Biskup ordynariusz Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej Tadeusz Lityński przekazał jednoimiennemu szpitalowi zakaźnemu poświęcone krzyże. 

Mają być duchowym wsparciem i uzupełnieniem leczenia pacjentów podejrzanych o zakażenie i zakażonych wirusem SARS-CoV-2, a także  darem dla personelu lecznicy.  
Krzyże zawisły w szpitalnych oddziałach. 
 
- Bardzo dziękujemy księdzu biskupowi za ten ważny gest - mówi prezes gorzowskiej lecznicy Jerzy Ostrouch, który odebrał dar . - Nie możemy zapominać, że dla wielu naszych pracowników i pacjentów obecność krzyża w miejscu ich pobytu ma ogromne znaczenie , bo  w tych trudnych dla siebie chwilach potrzebują opieki medycznej i też wsparcia duchowego. Ksiądz biskup zapewniał, że pamięta o nich w swoich modlitwach. 
 
Na ręce prezesa biskup Tadeusz Lityński przekazał list skierowany do pracowników służby zdrowia. Czytamy w nim:
 
„Ostatnie tygodnie pozwalają naszej społeczności wyraźniej dostrzec, że bez Państwa codziennej służby,  życie nasze jest niemożliwe. Życie każdego człowieka jest wielkim darem Bożym i dlatego jest ono święte. Dziękuję za poświecenie dla drugich, by chronić, leczyć i ratować życie. 
 
Bycie pracownikiem służby zdrowia ma za zadanie ulżyć cierpieniu bliźniego. Dzisiaj trudnym doświadczeniem człowieka jest strach przed zakażeniem, który zapewne i Wam towarzyszy. Stąd nie sposób wyrazić wdzięczności za heroizm Państwa posługi. Kierując codziennie swoje kroki do placówek medycznych, przychodni, pozostawiacie w domach Waszych bliskich, ale oczekują na Was inni bliscy – chorzy, cierpiący, pacjenci. Pragnę w tym miejscu podziękować za ofiarną służbę we wszystkich przestrzeniach, zarówno administracyjnych jak i w bezpośrednim kontakcie z bliźnim. Dziękuję, że Państwa codzienna szlachetna postawa rodzi świadectwo ewangelicznego samarytanina. 
 
Do Państwa dyspozycji pozostają kapelani szpitalni. Niech Patronowie Służby Zdrowia wypraszają odwagę oraz potrzebie siły w codziennej służbie. Zachęcam do umacniania ducha modlitwą oraz uczestnictwem od 27 marca w „Rekolekcjach dla pracowników służby zdrowia w erze koronawirusa” na stronie internetowej Krajowego Duszpasterstwa Zdrowia (kdsz.pl). 
 
Święta Matka Teresa z Kalkuty, która codzienną służbą przywracała nadzieję cierpiącym i porzuconym powiedziała kiedyś: „Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat, ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi.” 
 
Niech Maryja Uzdrowienie Chorych wspiera Waszą codzienną walkę, niech pochylając się nad każdym chorym, weźmie zarazem pod swą matczyną opiekę każdego lekarza, pielęgniarkę, ratownika medycznego i cały personel medyczny, zwłaszcza szpitali zakaźnych, które podejmują aktualnie heroiczną walkę z zagrożeniem.”
 
Modlitwa w intencji pracowników służby zdrowia i list do nich skierowany to nie jedyne wsparcie udzielone przez diecezję zielonogórsko-gorzowską. Szpital otrzymał dziś również 40 litrów płynu dezynfekcyjnego.  W ubiegłym tygodniu decyzją biskupa Lityńskiego część pieniędzy zebranych w kościołach w niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorego trafi do oddziałów zakaźnych funkcjonujących na terenie diecezji, w tym także do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Gorzowie.

Biskup diecezjalny wspiera medyków modlitwą i daramiBiskup diecezjalny wspiera medyków modlitwą i daramiBiskup diecezjalny wspiera medyków modlitwą i daramiBiskup diecezjalny wspiera medyków modlitwą i daramiBiskup diecezjalny wspiera medyków modlitwą i daramiBiskup diecezjalny wspiera medyków modlitwą i daramiBiskup diecezjalny wspiera medyków modlitwą i daramiBiskup diecezjalny wspiera medyków modlitwą i daramiBiskup diecezjalny wspiera medyków modlitwą i darami

Specjalne linie autobusowe dla pracowników szpitala2020-03-30

Od poniedziałku (30 marca br.) pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie do pracy będą woziły specjalnie autobusy.
Ulotki dla gorzowian związane z epidemią2020-03-27

W ramach kampanii informacyjnej do czterdziestu tysięcy gospodarstw domowych trafi ulotka związana z epidemią. 
Specjalne linie MZK dla pracowników gorzowskiego szpitala2020-03-27

Od poniedziałku (30 marca br.) pracowników gorzowskiego szpitala będą wozić specjalne autobusy, dedykowane tylko i wyłącznie im. Prezydent Miasta pozytywnie zareagował na wniosek prezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego i uruchomił procedury, dzięki którym personel medyczny bezpiecznie dotrze do pracy. 
28 marca Godzina dla Ziemi2020-03-27

Dokładnie o godz. 20.30, w sobotę 28 marca 2020 roku, na całym świecie trzynasty raz zgasną światła podczas niezwykłej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF. 
Informacja dla kierowców 2020-03-27

Od północy z 26 na 27 marca, wszystkie osoby przekraczające granice państwową są objęte obowiązkową, 14-dniową kwarantanną.  
JESTEŚMY BY CHRONIĆ I POMAGAĆ – POLICJANCI W WALCE Z PTASIĄ GRYPĄ2020-03-27

Sulęcińskim policjantom przyszło mierzyć się z kolejnym wirusem.
Wsparcie od najmłodszych – przyślijcie nam swoje prace2020-03-27

„Dziękuję, że ratujecie ludzi. Bardzo was wspieram”. Tak napisał do szpitala 9-letni Adrian z Gorzowa. 
Grypa ptaków (HPAI) w województwie lubuskim 2020-03-26

Grypa ptaków (HPAI) w województwie lubuskim (powiat sulęciński i słubicki)  
CO Z TEGO, ŻE KWARANTANNA – AUTO MUSI BŁYSZCZEĆ. 2020-03-26

Osoby, które poddane są kwarantannie muszą bezwzględnie pozostawać w miejscu wyznaczonym.
Pakiet pomocowy Gorzowska Dycha2020-03-26

Prezydent Jacek Wójcicki wspólnie z gorzowskimi radnymi, biorąc pod uwagę możliwości samorządu oraz widząc potrzebę pomocy gorzowskim przedsiębiorcom, którzy w drastyczny sposób odczuwają skutki epidemii, wprowadzają Pakiet pomocowy Gorzowska Dycha.  
Koronawirus – rady nie tylko dla seniorów2020-03-26

Dr n. med. Beata Trzcińska-Butkiewicz, specjalista geriatrii z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp udziela rad i odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa SARS-CoV-2 odpowiada. -  Wirus. Czym jest? 
Na materiały do druku przyłbic GORZÓW WLKP.2020-03-25

Od początku epidemii koronawirusa można było przewidzieć, że sprzętu i środków ochrony osobistej nie wystarczy dla każdego, zwłaszcza w naszym mieście Gorzowie Wielkopolskim.  
Ryneczek przy Jerzego pozostaje otwarty2020-03-25

Miejski sztab kryzysowy po zapoznaniu się z opinią zarządu Gorzowskiego Rynku Hurtowego i wizji lokalnej wyraził zgodę na dalsze funkcjonowanie rynku przy ulicy Jerzego.  
MZK wprowadza ograniczenia2020-03-25

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim informuje, iż od 25 marca 2020 r. władze państwowe wprowadziły kolejne ograniczenia dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^