HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 344; środa, 27 maj 2020 Imieniny Amandy, Jana, Juliana
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-04-10
10 rocznica katastrofy smoleńskiej
10 rocznica katastrofy smoleńskiej

Źródło: Policja Lubuska  


Dokładnie 10 lat temu, w kwietniowy poranek, Polska została bardzo boleśnie zraniona. Zginęło 96 bardzo ważnych, dla nas, Polaków, osób z Prezydentem RP Lechem Kaczyński i jego małżonką Marią na czele. Lecieli, by oddać hołd 21 000 polskich oficerów pomordowanych w Katyniu. Nie dotarli na miejsce. Zginęli tragicznie w katastrofie pod Smoleńskiem. To jest wielka trauma wspólnotowa. O godzinie 8:41, na grobach gorzowian, którzy zginęli w tej katastrofie - Pani Anny i Bartosza Borowskich, wieńce w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek oraz własnym złożył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.< „ Dzisiaj, w tym szczególnie trudnym dla nas wszystkich czasie, chcę oddać hołd, pochylić głowę, pomodlić się i złożyć wieńce na grobach Anny Borowskiej i Bartosza Borowskiego. Pamiętam Panią Annę, aktywną działaczkę gorzowskiego Stowarzyszenia Rodzina Katyńska. Była bardzo zaangażowana w dbanie o pamięć wydarzeń z kwietnia 1940 roku. Przenosiła ją na kolejne pokolenia. Jednym z wyrazów przenoszenia tej pamięci był wspólny lot z wnukiem. Mieli uczcić pamięć ojca i pradziadka ppor. Franciszka Popławskiego. Całej rodzinie składam wyrazy współczucia, bo choć minęło 10 lat, to te rany wciąż są niezabliźnione” – mówił o dzisiejszej, szczególnej rocznicy, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Jedna z największych tragedii w dziejach Polski 10 kwietnia 2010 roku w wypadku lotniczym w okolicach Smoleńska zginął Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z żoną Marią Kaczyńską, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, a także załoga samolotu. Wśród ofiar katastrofy byli również gorzowianie, Anna Borowska i jej wnuk Bartosz Borowski. Łącznie, w katastrofie zginęło 96 osób.

Życzenia na Wielkanoc2020-04-10

Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia dla wszykich w tych trudnych chwilach. 
Bezpłatna pomoc psychologiczna dla gorzowian2020-04-10

Prezydent miasta Jacek Wójcicki zdecydował o uruchomieniu miejskich ośrodków wsparcia, by aktywnie włączyły się w pomoc dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej w trudnym czasie walki z pandemią. 
Szpitalne izolatorium w hotelu 2020-04-10

Trzydzieści dodatkowych miejsc dla osób oczekujących na wynik badania w kierunku zakażenia koronawirusem i osób z potwierdzonym dodatnim wynikiem testu, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji przygotowuje Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. 
Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego 2020-04-09

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w wideoposiedzeniu WZZK. 
Przedłużenie obostrzeń2020-04-09

Szkoły i przedszkola będą zamknięte do 26 kwietnia. 
NIE NARZEKAJ. INNI MAJĄ GORZEJ2020-04-09

Kiedy jedni zastanawiają się czy, kiedy i w jakich okolicznościach mogą wyjść w miejsca publiczne prowadząc przy tym akademicką dyskusję, inni w tym czasie dwoją się i troją ryzykując swoje zdrowie i życie, aby wyhamować pandemię COVID-19. 
Z myślą o pracownikach szpitala2020-04-09

Już od jutra (9 kwietnia) zmienia się trasa jazdy autobusu nr 25 w Gorzowie.
Tarcza Antykryzysowa – wsparcie z ZUS 2020-04-08

Pakiet rozwiązań ujętych w Tarczy Antykryzysowej wprowadza m.in. ochronę zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach. 
UWAGA NA TELEFONICZNYCH OSZUSTÓW!2020-04-08

Kolejny raz ostrzegamy Państwa przed oszustami, którzy wykorzystują obecną sytuację i pod pozorem pomocy i zwalczania koronawirusa okradają głównie starsze osoby z ich oszczędności. 
Życzenia dla gorzowskich Romów2020-04-08

Prezydent Jacek Wójcicki z okazji Międzynarodowego Dnia Romów złożył życzenia mieszkającym w Gorzowie przedstawicielom tej mniejszości etnicznej; Edwardowi Dębickiemu, prezesowi Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Papuszy oraz Robertowi Dolińskiemu, prezesowi Związku Romów Polskich.
Moje Bermudy Stal Gorzów - nowy sponsor tytularny2020-04-08

Firma Firma Emerix Investments Sp. z o.o. właściciel osiedla mieszkaniowego Moje Bermudy została nowym sponsorem tytularnym gorzowskiej Stali.
ZMĘCZYŁ SIĘ KRADZIEŻĄ I… ZASNĄŁ W SAMOCHODZIE2020-04-08

Kradzież paliwa, rozbity samochód i jazda bez uprawnień to efekty poczynań 23-latka, którego śpiącego w samochodzie zatrzymali nowosolscy policjanci. 
Halo Gorzów, co tam w domu?2020-04-08

Domowy trening na kanapie, gitarowy koncert na balkonie, czy autorskie gry planszowe w rodzinnym gronie. 
POŚCIG ZA KIEROWCĄ. ZARZUTY I 10 TYS. KARY-BO POWINIEN PRZEBYWAĆ W KWARANTANNIE2020-04-08

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej ignorując zupełnie sygnały świetlne i dźwiękowe i uciekał ulicami miasta. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Andrzej Mierzejewski - Kara dla dziecka

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Przystanek Radość - Ekologia

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Małżeńska Kwarantanna w Domu

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-02
Naprawa z AC – kiedy zamienniki a kiedy części oryginalne?

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

© 2018 Gorzow.com

^