HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 257; czwartek, 4 czerwiec 2020 Imieniny Christy, Helgi, Karola
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • kultura • 2020-05-15
Filharmonia Gorzowska ma już 9 lat
Filharmonia Gorzowska ma już 9 lat

Źródło: Gorzow Przystan  


IX Symfonia Ludviga van Beethovena – to kompozycja, która jako pierwsza zabrzmiała w Filharmonii Gorzowskiej w roku 2011. 18 maja mija dziewięć lat, odkąd w Gorzowie w tym pięknym, nowoczesnym budynku słuchać możemy muzyki klasycznej w najlepszym wykonaniu.

W 2012 roku Filharmonia Gorzowska zajęła I miejsce w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Budowa Roku 2011, organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Inwestycja otrzymała najwyższe oceny spośród 60 budów zrealizowanych w Polsce w 2011 roku. Do dziś to jeden z lepszych tego typu obiektów w Polsce. Sala koncertowa na blisko 600 miejsc i sala kameralna mieszcząca 150 gości – to tu od blisko dekady odbywają się koncerty symfoniczne i kameralne.
 
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej to młody, międzynarodowy i ambitny zespół. Muzycy pochodzą z różnych miast Polski, ale także z Niemiec, Belgii, Portugalii i Chin.
 
Mimo niedługiego stażu, orkiestra wystąpiła z wieloma światowej sławy artystami. Muzycy zagrali m.in. pod batutą jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów – Maxima Vengerova oraz pod dyrekcją takich sław jak: Krzysztof Penderecki, Kazimierz Kord, Tadeusz Strugała, Antoni Wit, Tadeusz Wojciechowski czy Jerzy Maksymiuk.
 
Realizowano również projekty z udziałem takich artystów jak m.in.: Krystyna Prońko, Jarek Śmietana, Henryk Miśkiewicz, Jose Torres, Krzesimir Dębski, Tomasz Szymuś, Adam Sztaba, Irena Santor, Grzegorz Turnau, Mieczysław Szcześniak czy Janusz Stokłosa. W bijącym rekordy popularności projekcie Radzimira Dębskiego – Jimka Hip Hop Symfonicznie, muzycy pod batutą kompozytora wystąpili z jednym z czołowych polskich raperów – Miuoshem.
 
Orkiestra trzykrotnie wystąpiła już na festiwalu PRZYSTANEK WOODSTOCK –  w sierpniu 2012 na scenie Akademii Sztuk Przepięknych,  w 2014 r. – na Dużej Scenie Festiwalu, towarzysząc skrzypkowi Michałowi Jelonkowi oraz w roku 2017 u boku australijsko-amerykańskiego zespołu The Dead Daisies.
 
Obecnie filharmonicy gorzowscy pracują pod dyrekcją maestro Jacka Kraszewskiego.
 
Do tej pory w Filharmonii Gorzowskiej odbyło się ponad 400 koncertów, a na scenie wystąpiło blisko 300 solistów. Zrealizowano również sześć projektów musicalowych. Filharmonia ma także  na swoim koncie dwa albumy: Sibelius, Czajkowski – koncerty skrzypcowe, na­grany w kwietniu 2012 roku oraz album Bronisław Kaper / Jan A.P. Kaczmarek – SPOTKANIE wydany przez Filhar­monię Gorzowską w listopadzie 2015 roku.
 
Sztandarowym produktem Filharmonii Gorzowskiej jest Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. To impreza o europejskiej randze, która każdego roku przyciąga znakomite gwiazdy oraz melomanów z całego kraju. Do tej pory odbyło się siedem edycji festiwalu.
 
Ważną częścią działalności Filharmonii Gorzowskiej jest również edukacja muzyczna. Cyklicznie odbywają się tu zajęcia, warsztaty i koncerty adresowane dla najmłodszej publiczności. W projektach edukacyjnych Muzyczne Raczkowanie, Filharmonia Juniora oraz Akademia Muzyki każdego roku bierze udział około 8 tysięcy osób. 
 

Filharmonia Gorzowska ma już 9 latFilharmonia Gorzowska ma już 9 lat

Od dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazów2020-05-15

Dziś (15 bm.) na terenie Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Gorzowie Wlkp. uruchomiony został jeden z trzech w województwie samochodowy punkt pobierania wymazów metodą Test&GO. Kierowcy są badani bez konieczności wychodzenia z samochodu.
Wznawia przyjęcia - poradnia kardiologiczna2020-05-15

Od poniedziałku 18 maja 2020 r. wznawia swoją działalność Wojewódzka Przychodnia Kardiologiczna.  
LUBUSCY POLICJANCI SPRAWDZALI CZY NA DROGACH NIE MA SZALEŃSTWA2020-05-15

Policjanci ruchu drogowego w całym regionie kontrolowali prędkość kierowców. 
Przeszczep ostatnią szansą leczenia dziecka!2020-05-15

Walczę o życie Piotrusia, mojego synka. 
PANDEMIA NIE ZMNIEJSZA ZAPOTRZEBOWANIA NA KREW 2020-05-15

Pomaganie ma się po prostu we krwi. Policjantka sulęcińskiej jednostki sierż. Klaudia Richter słysząc w radiu informację, że z powodu pandemii zauważalnie spadła ilość rejestracji dawców krwi, nie wahała się nawet chwili. 
Na ryneczku jest bezpiecznie2020-05-15

W tym, że na ryneczku przy Jerzego przestrzegane są wszystkie wymogi sanitarne chroniące przed wirusem, osobiście utwierdził się w piątek rano prezydent Gorzowa.  
Terapeuci będą przyjmować osobiście2020-05-15

Od najbliższego poniedziałku (18 maja) Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych  w Gorzowie wraca do pracy stacjonarnej. 
KOMUNIKAT POLICJI W SPRAWIE WYPADKU2020-05-14

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. prowadzi postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku do którego doszło w Kamieniu Wielkim. 
Połowa pracowników szpitala przebadana2020-05-14

Ponad połowa osób zatrudnionych (w różnych formach) w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., czyli 1036 pracowników skorzystało już z możliwości wykonania badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. 
Słoiczek jabłkowy dla klientów ryneczku2020-05-14

Miasto Gorzów przyłącza się do akcji „Wspieraj lokalny biznes. Kupuj na rynku przy Jerzego”. 
JAZDA MOTOCYKLEM? TYLKO W BEZPIECZNYM WYDANIU!2020-05-14

Słoneczne dni sprawiły, że wielu motocyklistów wyjechało na drogi.
Czytelnicy odwiedzają już bibliotekę2020-05-14

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta po otwarciu swoich placówek dla czytelników cieszy się wyjątkową popularnością.
Adaptery do masek dla lubuskich medyków2020-05-14

Wojewoda Lubuski  zakupił 120 zestawów adapterów do wymuszania przepływu powietrza w maskach pełnotwarzowych.
"ZEMSTA" SIĘ NIE UDAŁA - 34-LATEK ZATRZYMANY PRZEZ KRYMINALNYCH2020-05-14

Policjanci pionu kryminalnego w swojej codziennej służbie mierzą się ze sprawami różnego kalibru.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Andrzej Mierzejewski - Kara dla dziecka

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Przystanek Radość - Ekologia

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Małżeńska Kwarantanna w Domu

© 2018 Gorzow.com

^