HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 193; sobota, 11 lipiec 2020 Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2020-06-03
WYCZULONY NA NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW.
WYCZULONY NA NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW.

Źródło: Policja Lubuska  


To już kolejna sytuacja, kiedy sierż. sztab. Paweł Olejniczak w czasie wolnym od służby zatrzymuje pijanego kierowcę.

 Podobnie jak przed rokiem tak i teraz nie dopuścił do dalszej jazdy kierującego osobowy tico, który wsiadł za stery auta mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie! To przykład tego jak w rzeczywistości policjanci dbają o bezpieczeństwo nawet w sytuacji, kiedy znajdują się poza służbą.
 
W  sobotnie przedpołudnie  sierż. sztab. Paweł Olejniczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. jadąc swoim prywatnym autem, ul. 11 Listopada zmuszony został do ostrego zjazdu na pobocze. Tę dynamiczną sytuacje sprowokował i wymusił jadący z naprzeciwka kierujący osobowym daewoo tico. Policjant zdecydował zawrócić i pojechać za tym autem. Policyjny nos i doświadczenie podpowiadały, że należało dokładniej przyjrzeć się przyczynie takiego manewru. Czy był on spowodowany zwykłym błędem tego zmotoryzowanego, stanem zdrowia, czy też może kierowca ten zdecydował się wsiąść za stery auta na „podwójnym gazie”. Jechał slalomem, uderzył w krawężnik, wysepkę przy torowisku i szykany, gdzie prowadzone są roboty drogowe. Uszkodził koło auta. Ale to nie sprawiło, że zrezygnował z dalszej jazdy. Jechał jeszcze około 200 metrów i wtedy w miejscu bezpiecznym postanowił zatrzymać go jadący za nim policjant. To sierż. sztab. Paweł Olejniczak, który w tropieniu nietrzeźwych za kółkiem ma niezwykły talent. Przed rokiem przekonał się o tym 57-letni mieszkaniec Gorzowa, który poruszał się swoim osobowym fiatem stilo ul. Dobrą wcześniej sięgając po kieliszek:
 
 
Tym razem było podobnie. Za kierownicą daewoo znajdował się 52-letni gorzowianin. Już na pierwszy rzut oka wiadomym było, że kierujący jest  „trafiony”. Ale badanie alkomatem zaskoczyło nawet samych policjantów. Mężczyzna w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. Przerwana przez czujnego policjanta jazda tego zmotoryzowanego mogła uchronić przed tragedią. Samego kierowcę lub innych uczestników ruchu drogowego. Auto zostało odholowane, a 52-latek po wytrzeźwieniu będzie mógł złożyć wyjaśnienia.
 
Jak dodał sierż. sztab. Paweł Olejniczak „moje słowa sprzed roku są nadal aktualne: „Siadanie do auta po alkoholu to bezmyślność. Dlatego moja reakcja była naturalna i powinna charakteryzować nie tylko stróżów prawa ale wszystkich nas. Cieszę się, że udało się wyeliminować z drogi nieodpowiedzialnego kierowcę, który mógł stworzyć zagrożenie dla innych”.

WYCZULONY NA NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW.

Ruszyły szkolenia personelu2020-06-03

We wtorek (2 czerwca) pierwsza grupa pracowników Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła szkolenia na nowym kontenerowym tomografie komputerowym przekazanym jednoimiennemu szpitalowi zakaźnemu w Gorzowie Wlkp. przez sieć sklepów Żabka. Szkolenia z obsługi aparatu potrwają do końca tygodnia. 
Spotkania dyskusyjne czas start!2020-06-02

Już oficjalnie możemy potwierdzić, że wracamy do realizacji tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
Gorzowscy filharmonicy stypendystami Ministerstwa Kultury2020-06-02

Muzycy Filharmonii Gorzowskiej, tworzący zespół FolkfoR zostali stypendystami Ministerstwa Kultury. 
Gorzuś spacerował po mieście2020-06-02

W poniedziałek, w Dniu Dziecka, Gorzuś spacerował po mieście. 
Wyjątkowy dzień w Pogotowiu Opiekuńczym2020-06-02

Wspólny grill, gry zabawy i wizyta Gorzusia - podopieczni gorzowskiego Pogotowia Opiekuńczego świętowali w poniedziałek Dzień Dziecka.  
Wirtualny Dzień Dziecka2020-06-02

Około 40 dzieciom - najmłodszym pacjentom - Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. 1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka życzenia złożyli zawodnicy sekcji żużlowej Stali Gorzów, władze Gorzowa i nauczycielki z Przedszkola Publicznego Bajkolandia w podgorzowskiej Kłodawie, a wolontariusze skupieni wokół grupy Pomocni Lubuskie przygotowali dla najmłodszych paczki niespodzianki i kolorowe balony. 
Środki ochrony dla szkół 2020-06-01

Dzięki staraniom wojewody Władysława Dajczaka 111 szkół w regionie na czas matur otrzyma płyny do dezynfekcji i środki ochrony osobistej.
DZIAŁANIA LUBUSKICH POLICJANTÓW DLA BEZPIECZEŃSTWA MOTOCYKLISTÓW2020-06-01

W miniony weekend lubuscy policjanci prowadzili działania „MOTOCYKL”, których celem było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów oraz wyeliminowanie z dróg kierowców jeżdżących w niebezpieczny, brawurowy sposób. 
ZAPRASZAMY NA TRENING DLA KANDYDATÓW2020-06-01

Lubuscy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych służbą w Policji na wspólne treningi. 
PROFESJONALNE ZABEZPIECZENIE WIZYTY PREZYDENTA RP PRZEZ LUBUSKĄ POLICJĘ2020-06-01

Pełną mobilizacją i zaangażowaniem wykazali się w piątek (29 maja) lubuscy stróże prawa.
Życzenia na dzień dziecka 2020-06-01

Wita Was słoneczny ranek,  
Nowy nabytek Stali2020-06-01

Główna Komisja Sportu Żużlowego dokonała zmian w Regulaminie Przynależności Klubowej, które pozwalają klubom ekstraligowym na zakontraktowanie zawodnika z niższych lig w charakterze „gościa”. 
Pierwszy trening za nami2020-06-01

Na ten dzień z niecierpliwością czekali zawodnicy Moje Bermudy Stali Gorzów.
Sto aut na setne urodziny JP II2020-06-01

W niedzielę w Gorzowie odbyły się uroczystości z okazji 100. urodzin Karola Wojtyły. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^