HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 60; czwartek, 6 sierpień 2020 Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-07-02
Już dziś tramwaje wracają na tory!
 Już dziś tramwaje wracają na tory!

Źródło: Gorzów Przystań Zdjęcia:Bartłomiej Nowosielski


Już dziś gorzowskie tramwaje wrócą na tory.

Data nieprzypadkowa, bo to dzień urodzin miasta, czyli 763 rocznica lokacji Gorzowa.
 
Do tego czasu wokół torowiska będą odbywać się niezbędne prace, które pozwolą tramwajom, ale przede wszystkim kierowcom, na bezpieczny powrót do wspólnego korzystania z dróg, jak to się dzieje od 121 lat, czyli od uruchomienia w Gorzowie komunikacji tramwajowej. 
 
Tramwaje wrócą na trasę linii numer 1 czyli od zajezdni przy ul. Kostrzyńskiej do pętli przy „Silwanie”. Trasa linii nr 1 biegnie ulicami, Kostrzyńską, Aleją 11 listopada, Sikorskiego, Warszawską, Pomorską i Walczaka.
 
Najważniejsze bezpieczeństwo! 
 
By powrót tramwajów na tory odbył się bezpiecznie, pracownicy Urzędu Miasta oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji przez najbliższe dni będą na ulicy Kostrzyńskiej i Sikorskiego przywracać oznakowanie poziomie i pionowe, wprowadzać niezbędne elementy w organizacji ruchu, tak by 2 lipca przejazd wagonów tramwajowych odbywał się przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.
 
- Wiele będzie zależało też od samych kierowców - podkreśla Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. - Mamy świadomość, że po przerwie w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej, wielu kierowców odzwyczaiło się od ruchu tramwajowego. Zalecamy powrót do starych przyzwyczajeń jeszcze zanim wrócą tramwaje – dodał.
 
Przy modernizacji torowisk zwrócono uwagę na kwestie bezpieczeństwa. W newralgicznych miejscach w celu poprawy poziomu bezpieczeństwa wybudowano sygnalizację świetlną. Instalacje takie pojawiły się m. in. na ul. Walczaka przy skrzyżowaniu z ul. Dowgielewiczowej, przy wyjeździe ze szpitala, czy na ul. Kostrzyńskiej w rejonie cerkwi. Modernizowane sygnalizacje w ciągu torowiska na ul. Sikorskiego czy Warszawskiej wyposażone zostały w specjalne systemy umożliwiające nadawanie priorytetu dla pojazdów szynowych, tak by ograniczyć straty czasu tramwaju.
 
W najbliższych dniach na trasie linii numer 1 pojawią się dodatkowe znaki drogowe, ostrzeżenia, oznakowanie poziome, które przywrócą organizację ruchu z jeżdżącymi po Gorzowie tramwajami. Do 2 lipca odbywać się będą ich przejazdy testowe, dlatego już warto być ostrożnym i czujnym.
 
Miejski Zakład Komunikacji będzie kolportował ulotki z informacją o zasadach bezpieczeństw w ruchu z tramwajami. Został przygotowany też spot, pokazujący konsekwencje zderzenia tramwaju z samochodem osobowym. Materiał filmowy będzie emitowany za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz przed seansami filmowymi w gorzowskich kinach. Dodatkowo, na tylnych szybach gorzowski autobusów pojawią się plakaty, informujące o powrocie komunikacji tramwajowej.  
 
Na dziś zaplanowany jest pierwszy oficjalny przejazd Twista, który jednocześnie uruchomi komunikację tramwajową po przerwie, według nowego rozkładu jazdy. 
 
Ostatni tramwaj po gorzowskich torach przejechał 30 września 2017 roku. Od tego czasu wzdłuż torów tramwajowych, na trasie linii nr 1, 2 i 3, rozpoczęły się prace remontowe, a pasażerowie przesiedli się do autobusów, w ramach komunikacji zastępczej. 
 
W tym czasie zmieniło się bardzo wiele. Torowisko wzdłuż ulicy Kostrzyńskiej, Sikorskiego i Walczaka przeszło gruntowny remont, ponadto do obsługi pasażerów gotowych jest 14 nowoczesnych wagonów Twist, produkcji bydgoskiej Pesy, w samej zajezdni tramwajowej nastąpiło wiele zmian, które mają usprawnić obsługę pasażerską. 
 
Z okazji 763 urodzin miasta tramwaje na linii nr 1 zaczną obsługę pasażerów, a komunikacja zastępcza na tej trasie zostanie zawieszona. 

Jack Holder jako gość w gorzowskiej Stali!2020-07-02

Początek sezonu nie był najlepszy w wykonaniu żółto-niebieskich.
Mieli 12-15 lat i w nocy biegali po moście. 2020-07-01

Z komendy odebrali ich rodzice  
SKUTECZNE DZIAŁANIE I SZYBKIE ODNALEZIENIE 7- I 8-LATKI2020-07-01

Szybkie i skoordynowane działanie oraz podejmowane decyzje pozwoliły na odnalezienie 7- i 8-latki, których szukali bliscy.
45 ZARZUTÓW I NIEMAL 40 TYS. ZŁOTYCH STRAT. 2020-07-01

MĘŻCZYZNA OFEROWAŁ POMOC W WZIĘCIU POŻYCZEK, KTÓRE POTEM TRAFIAŁY NA JEGO KONTO  
Katedra, 3 lata po pożarze…2020-07-01

To były najdłuższe chwile w historii współczesnego Gorzowa. 
WRACAJĄ TRAMWAJE. POLICJA PRZYPOMINA O BEZPIECZEŃSTWIE2020-07-01

Powracające na gorzowskie tory tramwaje to nie tylko dobry znak dla osób korzystających z komunikacji miejskiej.
Urodziny miasta – zapowiedź wydarzeń 2 lipca2020-07-01

To będą wyjątkowe urodziny miasta. 2 lipca Gorzów świętuje 763 rocznicę swojej lokacji.  
Gorzowscy Pionierzy wracają do Muzeum Lubuskiego2020-07-01

Gorzowski Klub Pioniera oraz Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego wracają pod opiekę Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta.  
Rowerem na Gibraltar Test na koronawirusa przed wyjazdem2020-07-01

Ma niewiele ponad 30 lat i jest zapalonym cyklistą. Tym razem chce na rowerze podbić Gibraltar. Gorzowianin, Mariusz Pastuszka w ten sposób spełnia swoje sportowe pasje. 
Rusza proces akredytacyjny2020-06-30

W związku z wprowadzonymi zmianami w Regulaminie Sanitarnym i Organizacyjnym PGE Ekstraligi, zmieniły się również zasady akredytacji dziennikarskich na mecze najlepszej żużlowej ligi świata.  
ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ DO UDZIAŁU W WAKACYJNYM KONKURSIE!2020-06-30

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. realizuje program działań prewencyjnych „Bezpieczne wakacje 2020”. 
POLICJANCI PO POŚCIGU ODZYSKALI SKRADZIONĄ CIĘŻARÓWKĘ – 39-LATEK ARESZTOWANY NA TRZY MIESIĄCE2020-06-30

Kierujący ciężarowym DAFem, który nie reagował na sygnały dawane przez policjantów i stwarzał zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego został zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez żagańskich policjantów.
Gorzowscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy SPEED.2020-06-30

Niemal codziennie zatrzymują prawa jazdy kierowców, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekraczają prędkość.
DETERMINACJA SŁUŻB DOPROWADZIŁA DO ODNALEZIENIA ZAGINIONEGO MĘŻCZYZNY2020-06-30

Dwie doby trwały intensywne poszukiwania 44-latka, który wracając z pracy w Holandii do Polski, z nieznanych przyczyn pozostawił swój pojazd wraz z telefonem komórkowym w rejonie drogi K-22.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^