HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1348; piątek, 14 sierpień 2020 Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-07-10
Działania PFRON w czasie epidemii
Działania PFRON w czasie epidemii

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki  


W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy na temat najważniejszych działań Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych w trakcie epidemii koronawirusa.

Dyrektor oddziału lubuskiego PFRON Andrzej Gonia przedstawił wachlarz podjętych działań i rozwiązań, a kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Krajeńskich Kamila Bagdziun opowiedziała jak ta pomoc wpłynęła na instytucję, jej podopiecznych i pracowników.
 
Uczestniczący w briefingu Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak zaznaczył, że wojewoda, jako dysponent środków rządowych zadbał o ciągłość finansową instytucji oraz zaopatrzył je w środki ochrony osobistej i płyny dezynfekujące.
- Naszym zadaniem było utrzymanie Środowiskowych Domów Samopomocy w pełnej gotowości do powrotu do pracy – mówił.
 
Pomoc zakładom aktywności zawodowej i zakładom pracy chronionej
 
Zakłady aktywności zawodowej mogą otrzymać zgodę z PFRON na skorzystanie z Zakładowego Funduszu Aktywności Zawodowej, a zakłady pracy chronionej – z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Środki mogą zostać przeznaczone na: utrzymanie zagrożonych likwidacją miejsc pracy osób niepełnosprawnych, wypłatę wynagrodzeń lub pomoc bytową dla niepełnosprawnych pracowników
 
Obecnie do Funduszu wpłynęło 113 wniosków na łączną kwotę 4 mln 725 tys. złotych. 65 z nich dotyczy zakładów pracy chronionej.
Rekompensaty poniesionych kosztów
 
Zakłady aktywności zawodowej, które znajdą się w trudnej sytuacji finansowej w związku ze spowodowanym przez COVID-19 przestojem lub mają zmniejszone przychody z działalności, mogą ubiegać się o rekompensatę wypłaconego wynagrodzenia pracownikom niepełnosprawnym.
 
Do 3 lipca wpłynęły do oddziałów PFRON 134 wnioski o rekompensatę wynagrodzenia wypłaconego niepełnosprawnym pracownikom.
 
Wsparcie osób niepełnosprawnych w okresie pandemii
 
PFRON podtrzymuje w pełnej wysokości finansowanie Warsztatów Terapii Zajęciowej i Zakładów Aktywności Zawodowej. Realizuje nowy program pomocowy „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Zakłada on m.in. dodatkowe świadczenie w wysokości 500 zł miesięcznie dla osoby z niepełnosprawnościami łagodzące skutki zamknięcia placówek rehabilitacyjnych.
 
Dodatkowo organizacje pozarządowe w całym kraju realizują ponad 700 projektów o wartości prawie 300 mln zł, wspierając niemal 200 tys. osób niepełnosprawnych.
 
Okiem kierownika ŚDS
 
Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Krajeńskich Kamila Bagdziun podkreślała, że w czasie epidemii pracownicy ośrodka wciąż czuwali nad swoimi podopiecznymi:
– Jako pracownicy działaliśmy dalej. Szyliśmy maseczki, wspieraliśmy Domy Pomocy Społecznej w Dobiegniewie i Tursku. Byliśmy też w stałym kontakcie z uczestnikami naszych zajęć i prowadziliśmy z nimi rozmowy wspierające – opowiadała.
 
Ważne w funkcjonowaniu ŚDS-u w czasie epidemii było zabezpieczenie ciągłości finansowania oraz zakup środków ochrony osobistej. Niezmiernie dużą pomocą jest również pozyskane dofinansowanie do zakupu własnego busa, które ośrodek pozyskał z Programu Wyrównywania Szans Między Regionami.

Działania PFRON w czasie epidemii

Podpisanie listu intencyjnego ws. odbudowy jazu Rybojady 2020-07-10

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podpisanie listu intencyjnego w sprawie odbudowy jazu Rybojady na rzece Obrze. 
K. Nowacki: Jazda może na mnie dobrze podziałać.2020-07-10

Kamil, zostałeś wypożyczony do ROW-u Rybnik. Jesteś zadowolony z tej decyzji, którą podjęli włodarze Stali Gorzów?  
Rusza nabór do Funduszu Dróg Samorządowych2020-07-09

Wojewoda Władysław Dajczak, w trakcie uroczystego otwarcia ul. Leśnej w Bledzewie ogłosił  nabór do kolejnej edycji Funduszu Dróg Samorządowych.  
Kaskadowe pomiary prędkości sposobem na drogowych piratów2020-07-09

Kierowcy jeżdżą za szybko, a zbyt dużą prędkość to od dawna główna przyczyna wypadków.
Chętni na modernizację „odzieżówki” poszukiwani2020-07-09

Zespół Szkół Odzieżowych ogłosił przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje i zmodernizuje ich budynek po Zespole Szkół nr 12 przy ul. Śląskiej 20.  
NARKOTESTY PRZEKAZANE LUBUSKIM POLICJANTOM2020-07-09

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, mł. insp. Bogdan Piotrowski otrzymał od Wicemarszałka Województwa Lubuskiego, Łukasza Poryckiego narkotesty. 
Rozkręcają się remonty wolnych lokali mieszkalnych2020-07-09

Zmiana reguł polityki mieszkaniowej zaczyna przynosić efekty.
Odeszła Bożena Bekierska2020-07-09

7 lipca w wieku 92 lat zmarła pionierka, członkini Klubu Pionierów Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Bożena Bekierska z domu Świątkiewicz.  
Szpital na plusie. Zarząd z absolutorium. 2020-07-08

Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. po raz czwarty  z rzędu otrzymał absolutorium. 
Relacja z wiecu Rafała Trzaskowskiego w Gorzowie Wielkopolskim2020-07-08

Rafał Trzaskowski w Gorzowie.2020-07-08

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski w środę, 8 lipca odwiedzi województwo lubuskie.
W piątek tylko do 13.002020-07-08

W piątek (10 lipca) Sala Obsługi Klienta w budynku Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przy ul. Sikorskiego 3-4 jest czynna od godziny 8:00 do 13.00.  
Wizyta Minister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak 2020-07-08

Województwo lubuskie odwiedziła Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak by mówić o narzędziach pomocowych dla przedsiębiorców i samorządów oraz obejrzeć realizację projektu systemu zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim.
Skuteczny pościg za skradzionym fiatem. Policjanci odzyskali auto warte 60 tys. złotych2020-07-08

Gorzowscy policjanci drogówki zatrzymali po pościgu mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł fiata ducato. Uciekający kierowca porzucił auto tuż przed schodami i próbował jeszcze uciekać pieszo.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^