HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 227; poniedziałek, 23 wrzesień 2019 Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2018-06-14
Służby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadów
Służby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadów

Źródło: Lubuska Policja 

Policjanci wraz z innymi służbami kontrolują miejsca składowania odpadów. W ostatnim czasie na terenie całego kraju doszło do pożarów w takich miejscach.

W akcje gaśnicze i ratunkowe zaangażowano duże środki. Takie sytuacje niosą ze sobą spore zagrożenia zarówno dla ludzi, jak również środowiska. Funkcjonariusze i inspektorzy ochrony środowiska podejmują w tym zakresie szerokie działania prewencyjne, by do takich zdarzeń nie dochodziło.

 
Aby wspólna kontrola Policji, Straży Pożarnej i inspektorów Ochrony Środowiska w miejscach, w których składowane są odpady był skuteczna, niezbędna jest odpowiednia współpraca. Przydatna jest wiedza dzielnicowych. Ich rozpoznanie podległego rejonu pozwala na precyzyjną lokalizację zagrożonych miejsc. Zadania związane ze składowiskami odpadów realizują także policjanci pionu kryminalnego i ruchu drogowego, szczególnie w zakresie ich transportu. Zaangażowanie policjantów i współpraca z innymi służbami jest wynikiem zagrożenia, jakie niesie ze sobą nieodpowiednie zabezpieczenie składowisk. Warto przypomnieć, że o nielegalnych wysypiskach śmieci można informować służby także za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Jednym z głównych zagrożeń jest pożar. Jest on bardzo niebezpieczny i trudny do opanowania w takim miejscu. Mogą być tam składowane różnego rodzaju materiały i substancje, które w czasie pożaru wytwarzają niebezpieczne związki. Akcja gaśnicza i ratunkowa w takich przypadkach może wymagać ewakuacji okolicznych mieszkańców.

Służby podkreślają, że pożar w takim miejscu jest trudny do opanowania. Wymaga często kilkudniowej, intensywnej akcji nie tylko strażaków, ale również pozostałych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Walka z żywiołem na składowisku odpadów wymaga użycia nie tylko ogromnych sił i środków, ale również przyjęcia taktyki przewidzianej do tego typu akcji.

Aby do niebezpiecznych sytuacji w miejscach składowania odpadów nie dochodziło policjanci, strażacy i inspektorzy Ochrony Środowiska kontrolują zagrożone punkty. Kontrole obejmują swym zakresem między innymi kwestie proceduralne, takie jak odpowiednie pozwolenia i kompletność wymaganej dokumentacji. To oczywiście tylko jeden z wielu punktów, który poddawany jest wnikliwemu sprawdzeniu. Ważnym elementem jest także sprawdzenie zabezpieczenia pod kątem przeciwpożarowym. Nie chodzi tutaj tylko o zabezpieczenie w gaśnice, ale wiele innych czynników niezbędnych w czasie ewentualnej akcji gaśniczej, takich jak np. drogi przeciwpożarowe. Ważnym elementem we właściwym i przede wszystkim bezpiecznym składowaniu odpadów są również kontrole obejmujące ich transport. Osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie składowisk odpadów muszą mieć świadomość, że w przypadku nieprawidłowości grożą surowe konsekwencje.


Służby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadówSłużby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadówSłużby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadówSłużby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadówSłużby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadówSłużby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadówSłużby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadówSłużby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadówSłużby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadówSłużby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadówSłużby dla bezpieczeństwa środowiska. Wspólne kontrole składowisk odpadów

Dzień Pamięci 2018-06-14

W rocznicę pierwszego masowego transportu polskich więźniów do KL Auschwitz obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
Poszukiwany miejski koroner2018-06-14

Prezydent Miasta ogłosił nabór ofert od podmiotów wykonujących działalność leczniczą, dysponujących osobami uprawnionymi do wykonania czynności związanych ze stwierdzaniem zgonów i ich przyczyn oraz wystawianiem kart zgonu osobom zmarłym na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. 
260 zarzutów, 200 tys. zł strat i 77 pokrzywdzonych. Oszust internetowy w rękach Policji2018-06-14

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu wspólnie z Prokuraturą Rejonową zakończyli postępowanie dotyczące szeregu oszustw, których dopuścił się 28-letni mężczyzna.
W niedzielę wystartuje V Nadwarciańska Dycha2018-06-13

W niedzielę 17 czerwca wystartuje V Gorzowska Nadwarciańska Dycha”. To największy bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów w Gorzowie.  
Wykształciliśmy młodych liderów2018-06-13

12 spotkań, 12 powiatów, mnóstwo ciekawych projektów i konkretne efekty. W Gorzowie odbyło się ostatnie - 12 spotkanie w ramach Lubuskiej Akademii Młodego Lidera.
Czas na osiedle Słoneczne i kategorię oświatową2018-06-13

Mieszkańcom Górczyna nie udało się dojść do porozumienia i projekty z tego rejonu zostaną poddane pod powszechne głosowanie we wrześniu.
Konkurs „Łączy nas Lubuskie”2018-06-13

Przed nami Święto Województwa Lubuskiego 2018, a wraz z nim festiwale, pikniki i koncerty gwiazd.
13 mln zł na nowe miejsca w żłobkach2018-06-13

13 milionów złotych mogą otrzymać ze środków unijnych firmy i instytucje na stworzenie nowych miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych, by pomóc rodzicom wrócić do życia zawodowego lub utrzymać zatrudnienie. Dziś zarząd województwa przyjął regulamin konkursu, który zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych dni. 
Komisja gospodarki o strategii energetyki2018-06-13

13 czerwca br. podczas obrad Komisji Gospodarki i Rozwoju Województwa omówiony został dokument pn. „Analiza stanu realizacji Strategii Energetyki Województwa Lubuskiego wraz z prognozą rozwoju sektora energetycznego na terenie województwa lubuskiego do 2030 roku”.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 12.06.2018r. 2018-06-13

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (12.06.2018)
Posiedzenie służb 2018-06-13

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie służb wojewody, które wchodzą w obszar bezpieczeństwa związany z odpadami.
Teatralna bawi się w sobotę2018-06-13

Już w sobotę 16-go czerwca zapraszamy na kolejną odsłonę Święta Ulicy Teatralnej. Będziemy się bawić od godziny 15.00 do 19.00. Świętujcie razem z nami!
Planowane wyłączenie wody2018-06-13

PWiK Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią zasuwy wodociągowej 14 czerwca 2018 r. od godz. 08:00 nastąpi przerwa w dostawie wody do budynków w miejscowościach Bolemin, Kiełpin oraz Krasowiec.
TRZEŹWOŚĆ DO KONTROLI NA A22018-06-13

Lubuski odcinek autostrady A2 był w środę (13 czerwca) wnikliwie obsadzony przez policjantów. Powodem tego były działania, których głównym celem jest sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców, zwłaszcza tych jadących pojazdami ciężarowymi.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Kobiety

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Nowaki - Krystyna u lekarza

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
- Kabaret Młodych Panów - Agencja Towarzyska Olimp

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Myśli

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-17
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-12
Osobisty kredyt i osobista odpowiedzialność

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-05
Reklama zewnętrzna i jej oblicza

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-02
Dlaczego opłaca się wybierać prywatny parking przy lotnisku?

© 2018 Gorzow.com

^