HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 124; czwartek, 17 październik 2019 Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2018-09-06
Gorzowska spółka ma 5 lat!
Gorzowska spółka ma 5 lat!

Źródło: lubuskie.pl, Marzena Toczek 

Rok 2013 zapisał się na kartach historii lubuskiej ochrony zdrowia. Dzięki determinacji marszałek Elżbiety Anny Polak uratowany został zadłużony na blisko 300 mln zł szpital w Gorzowie Wlkp.

– Nie było łatwo, wielu nie wierzyło, wielu przeszkadzało. Zielone światło dała nowa ustawa o działalności leczniczej. Dzięki przychylności Ministerstwa Zdrowia zrobiliśmy coś, czego przed nami nikt w Polsce nie dokonał. Przekształciliśmy i oddłużyliśmy jeden z najbardziej zadłużonych szpitali  – mówi marszałek.

Decyzja o przekształceniu Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. nie była łatwa. Wiadomo było, że wraz ze zmianami, samorząd województwa będzie musiał przejąć zadłużenie Szpitala. Jedyną nadzieją na uzdrowienie sytuacji było skorzystanie z obowiązujących wówczas zapisów ustawy o działalności leczniczej. -  Nie było łatwo, wielu nie wierzyło, wielu przeszkadzało. Pod koniec procesu, gdy udało się podjąć wszystkie kluczowe i polityczne decyzje – brakowało dowodów księgowych, kserokopiarki nie działały, a dyrektor złożył rezygnację. Nie poddałam się, skierowaliśmy do szpitala zespoły kontrolne, skompletowaliśmy dokumenty, których brakowało, powierzyliśmy obowiązki nowemu dyrektorowi, który dziś jest prezesem szpitalnej spółki. Zobowiązania, które przejął Samorząd Województwa, a jest to 126 mln zł, dają oddech szpitalowi. W końcu może on zająć się pacjentem, a nie długami. Przy lecznicy została tylko pożyczka wobec właściciela. To jest 80 mln zł rozłożone na 15 lat z pierwszą spłatą w grudniu 2014 r. Przekształcenie szpitala to rozwiązanie problemu, który powstał przed laty. Zielone światło dała nowa ustawa o działalności leczniczej. Przy dużej przychylności Ministerstwa Zdrowia zrobiliśmy coś, czego przed nami nikt w Polsce nie dokonał. Przekształciliśmy i oddłużyliśmy jeden z najbardziej zadłużonych szpitali w kraju. Skorzysta na tym przede wszystkim szpital w Gorzowie i mieszkańcy subregionu gorzowskiego, ale i całe województwo – wspomina marszałek Elżbieta Anna Polak.

Placówka po przekształceniu do dziś pozostała w 100 procentach jednostką samorządową. Co roku uzyskuje kontrakt z NFZ i leczy pacjentów nieodpłatnie. Zmodernizowano wiele oddziałów, szpital się rozbudowuje, rozwija i inwestuje.

Uroczystość upamiętniająca to niezwykle ważne dla regionu wydarzenie odbędzie się jutro, tj. 7 września, o godz. 18:00 w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wlkp.


Ukradli płytę nagrobną. Szybko zatrzymali ich kryminalni2018-09-06

Do niecodziennej kradzieży doszło w połowie lipca, w jednej z miejscowości powiatu sulęcińskiego. Rodzina, która przyszła na grób zmarłego odkryła, że płyta nagrobna zniknęła.
Spotkanie Pary Prezydenckiej z paralekkoatletami2018-09-06

Chylę czoło przed Państwa hartem ducha i wspaniałymi wynikami – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z medalistami Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie 2018.
Pracownia Piosenki Ciekawej – nabór do drugiego sezonu2018-09-06

Nabór na drugi sezon Pracowni Piosenki Ciekawej rozpoczęty! Lubisz grać lub śpiewać i chciałbyś / chciałabyś rozwijać swoje talenty w grupie? Dołącz do nas!
O odnawialnych źródłach energii 2018-09-06

5 września br. członek zarządu Alicja Makarska spotkała się z Markiem Rożnowskim - Prezesem Zarządu RM Proinvest.
Próbował włamać się do pawilonu handlowego. Gdy zatrzymali go policjanci okazało się, że jest poszukiwany listem gończym2018-09-06

Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali 58-latka, który podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pawilonu handlowego. Jak się okazało mężczyzna był również poszukiwany listem gończym.
Strażnicy obezwładnili agresywnego mężczyznę2018-09-06

Gorzowscy strażnicy miejscy podczas rutynowego patrolu w rejonie Skweru Wolności na ul. Kos. Gdyńskich we wtorkowy poranek obezwładnili agresywnego mężczyznę, przy którym ujawniono substancje psychotropowe niewiadomego pochodzenia.
Mogliby wyprodukować 200 l oleju konopnego wartego 800 tys. zł2018-09-06

Zlikwidowanie laboratorium, w którym produkowano olej konopny zawierający THC, to efekt ogromnego zaangażowania policjantów CBŚP z Gorzowa Wlkp. Zabezpieczono wówczas także 430 kg suszu konopi, 20 l substancji oleistej oraz 300 l substancji wykorzystywanych do produkcji środków odurzających.
Głosowanie na piękne balkony i ogrody2018-09-05

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłosił w maju konkursy: „Piękne Balkony” i „Domy w Ogrodach”, które mają na celu kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań, uwrażliwienie na problemy estetyki miasta oraz kształtowanie inwencji plastycznej i estetycznej.
Stowarzyszenie NOVUM chce przywrócić Młodzieżową Radę Miasta. Szukają chętnych! 2018-09-05

Stowarzyszenie NOVUM wraz z grupą uczniów gorzowskich szkół średnich chce przywrócić w Gorzowie Młodzieżową Radę Miasta. W tym celu organizują kampanię społeczną, która obejmie wszystkie szkoły średnie.
Koniec prac związanych z renowacją stalowego wiaduktu nad ul. Chrobrego2018-09-05

W środę (5 września) wykonawca modernizacji estakady kolejowej zakończył prace związane z renowacją stalowego wiaduktu nad ul. Chrobrego. Wszystkie pasy ruchu na Moście Staromiejskim, ul. Spichrzowej i ul. Chrobrego zostały odblokowane a oznakowanie tymczasowe jest obecnie usuwane.
Nowatorskie zabiegi neurochirurgiczne w gorzowskim szpitalu2018-09-05

Specjaliści z zakresu neurochirurgii z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w leczeniu dyskopatii wielopoziomowej stosują nowatorską metodę wszczepiania implantu dokręgosłupowego.
Kradli auta z Niemiec. Ich sprawa zakończyła się aktem oskarżenia2018-09-05

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa kradzieży z terenu Niemiec Toyoty Prius wartej 56 tys. zł, w której do jednego ze sprawców doprowadził policyjny pies.
Lubuskie Święto Plonów2018-09-05

9 września br. w Babimoście odbędą się wojewódzkie dożynki, podczas których podziękujemy lubuskim rolnikom za trud włożony w uprawę roli.
Rowerowy Piknik Gorzowskiej Rady Seniorów2018-09-05

Gorzowska Rada Seniorów serdecznie zaprasza na rowerowy piknik, który odbędzie się 11 września (wtorek) w Ośrodku Wypoczynkowym w Lipach.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-10-07
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-30
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Kobiety

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Nowaki - Krystyna u lekarza

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
- Kabaret Młodych Panów - Agencja Towarzyska Olimp

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Myśli

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-17
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-12
Osobisty kredyt i osobista odpowiedzialność

© 2018 Gorzow.com

^