HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1499; niedziela, 29 marzec 2020 Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2018-09-07
Zmiany w gorzowskich szkołach
Zmiany w gorzowskich szkołach

Źródło: Gorzów - Przystań 

Rozmowa z Renatą Pliżgą, dyrektor Wydziału Edukacji, o zmianach dyktowanych przez MEN i przygotowaniem do nich gorzowskich szkół.

- Rozpoczyna się nowy rok szkolny, jak Gorzów poradził sobie organizacyjnie z reformą oświaty?
 
- Zmiany wynikające z reformy systemu oświaty wprowadziliśmy w gorzowskich szkołach w sposób przemyślany i dobrze zorganizowany. Kształt nowej sieci szkół oparliśmy o analizę uwarunkowań demograficznych, kadrowych i organizacyjnych, z uwzględnieniem istniejącej infrastruktury oświatowej. W dotychczasowych sześcioletnich szkołach podstawowych, przekształconych dziś w ośmioletnie, utworzone zostały nowe pracownie przedmiotowe tj. fizyczne, chemiczne, biologiczne, geograficzne. Natomiast w nowopowstałych szkołach podstawowych, utworzone zostały sale do edukacji wczesnoszkolnej klas I-III. Dostosowane zostały również świetlice szkolne oraz sanitariaty uczniowskie do potrzeb dzieci młodszych. W celu zminimalizowania zwolnień nauczycieli od początku realizowana była przy wsparciu dyrektorów szkół i przedszkoli polityka kadrowa polegająca na jak najsprawniejszym rozlokowaniu kadry pedagogicznej w okresie wdrażania reformy oświaty.

- Dobiega końca wakacyjne poprawianie szkół. Czego w tym roku dotyczyły najważniejsze inwestycje?
 
- W tym roku na przeprowadzenie prac remontowych w placówkach oświatowych Miasto przeznaczyło 1 mln zł. Remontowane są m.in. place zabaw, sanitariaty, sale dydaktyczne, ciągi komunikacyjne, dachy, systemy grzewcze, instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne oraz wymieniana jest stolarka.
 
- Resort edukacji wprowadza nowe przepisy w szkołach. M.in. do 1 marca przyszłego roku dyrektorzy placówek muszą zapewnić dostęp do indywidualnych szafek na korytarzach. Czy gorzowskie szkoły są przygotowane na takie rozwiązanie?

 
- Z informacji przekazanych przez dyrektorów szkół wynika, że 4 tys. uczniów ma dostęp do indywidualnych szafek. Brakuje blisko 5 tys. szafek. Dostosowanie szkół do wymogów MEN wymaga odpowiedniego wsparcia finansowego.
 
- Pojawiają się obawy, że w niektórych szkołach może zabraknąć miejsca…
 
- W roku szkolnym 2018/2019 nie ma takiego zagrożenia. Natomiast we wrześniu 2019 roku do szkół ponadpodstawowych trafi podwojony rocznik, tj. absolwenci III klas gimnazjum oraz absolwenci ośmioletnich szkół podstawowych. We współpracy z dyrektorami szkół, w których warunki lokalowe są niewystarczające, opracowaliśmy plan zwiększenia liczby pomieszczeń dydaktycznych. Najczęściej będzie to adaptacja pomieszczeń dotychczas niewykorzystanych lub korzystanie z dodatkowych pomieszczeń w sąsiedniej, bliskiej lokalizacji. Teraz pracujemy nad planem zwiększenia liczby miejsc w internatach.
 
- Czego chciałaby Pani życzyć uczniom na ten nowy rok szkolny?
 
- By nauka była udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijanie własnych talentów. Szczególnie ciepłe życzenia kieruję do dzieci, które po raz pierwszy przekraczają próg szkoły lub przedszkola. Niech radość i entuzjazm towarzyszą im podczas całej drogi edukacyjnej. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a rodzicom uczniów – wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.
 
- Dziękuję za rozmowę.

Bezpłatne porady prawne dla wszystkich2018-09-07

Urząd Miasta przypomina, iż w ramach podpisanej umowy z Fundacją „Czysta Woda” wszystkie zainteresowane osoby mogą skorzystać z bezpłatnych dyżurów prawników.
Kolejna książka „Kobiety z męskim sercem” 2018-09-07

W piątek, 5 października, odbędzie się premiera drugiej książki Adriany Szklarz pt. „Przepis na wspaniałe życie”.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 06.09.2018r. 2018-09-07

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (06.09.2018)
Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka pogratulował medalistom Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2018-09-06

5 września 2018 roku Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka spotkał się z medalistami Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy.
Komenda Miejska Policji w Gorzowie zaprasza w swoje szeregi2018-09-06

Gorzowska policja prowadzi nabór kandydatów do miejskiej służby. Dla chętnych zorganizowane będą „drzwi otwarte” – cykl spotkań podczas których będzie można dowiedzieć się szczegółowych informacji dotyczących wymagań, samej służby i warunków zatrudnienia.
Dział Rehabilitacji w nowym miejscu2018-09-06

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. informuje, że od najbliższego poniedziałku (10 września 2018 r.) zmienia się siedziba Działu Rehabilitacji zlokalizowanego do tej pory w budynku nr 7 Zespołu Szpitalnego przy ul. Walczaka.
Wydłużony termin zgłoszeń do Nagrody Gospodarczej2018-09-06

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Przedsiębiorców przedłużamy termin zgłoszeń do Nagrody Gospodarczej NAWIGATOR BIZNESU MOF GW do dnia 12 września 2018 r.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 05.09.2018r. 2018-09-06

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (05.09.2018)
Gorzowska spółka ma 5 lat!2018-09-06

Rok 2013 zapisał się na kartach historii lubuskiej ochrony zdrowia. Dzięki determinacji marszałek Elżbiety Anny Polak uratowany został zadłużony na blisko 300 mln zł szpital w Gorzowie Wlkp.
Ukradli płytę nagrobną. Szybko zatrzymali ich kryminalni2018-09-06

Do niecodziennej kradzieży doszło w połowie lipca, w jednej z miejscowości powiatu sulęcińskiego. Rodzina, która przyszła na grób zmarłego odkryła, że płyta nagrobna zniknęła.
Spotkanie Pary Prezydenckiej z paralekkoatletami2018-09-06

Chylę czoło przed Państwa hartem ducha i wspaniałymi wynikami – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z medalistami Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie 2018.
Pracownia Piosenki Ciekawej – nabór do drugiego sezonu2018-09-06

Nabór na drugi sezon Pracowni Piosenki Ciekawej rozpoczęty! Lubisz grać lub śpiewać i chciałbyś / chciałabyś rozwijać swoje talenty w grupie? Dołącz do nas!
O odnawialnych źródłach energii 2018-09-06

5 września br. członek zarządu Alicja Makarska spotkała się z Markiem Rożnowskim - Prezesem Zarządu RM Proinvest.
Próbował włamać się do pawilonu handlowego. Gdy zatrzymali go policjanci okazało się, że jest poszukiwany listem gończym2018-09-06

Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali 58-latka, który podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pawilonu handlowego. Jak się okazało mężczyzna był również poszukiwany listem gończym.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

© 2018 Gorzow.com

^