HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 492; poniedziałek, 1 czerwiec 2020 Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2018-09-10
Mój jeden dzień na wsi
Mój jeden dzień na wsi

Źródło: lubuskie.pl, Małgorzata Tramś-Zielińska 

10 września br. odbyła się konferencja prasowa dotycząca Dni Otwartych Farm i związanego z nimi konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Mój jeden dzień na wsi”.

- Jest to kolejna, druga w tym roku edycja Dni Otwartych Farm, tym razem skierowana do uczniów klas I-III, lubuskich szkół podstawowych. - Chcemy tą akcją pokazać, że gospodarstwa agroturystyczne, ekologiczne to świetne miejsca do zorganizowania warsztatów i wyjazdów edukacyjnych dla uczniów – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Dzieci w otoczeniu przyrody nabywają wiedzę o roślinach, zwierzętach, ekologii, zdrowej żywności. Kontakt z właścicielami oraz ich inwentarzem, to pole do przekazania wiedzy  z wielu dziedzin w bardzo ciekawy sposób, do tego z możliwością aktywności fizycznej na otwartej przestrzeni.

- Dwie najlepsze prace zostaną nagrodzone poprzez ufundowanie warsztatów edukacyjnych w gospodarstwie agroturystycznym z terenu województwa lubuskiego dla całej klasy. Koszt dojazdu i warsztatów pokrywa Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Klasy, które będą autorami dwóch najlepszych prac plastycznych wezmą udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych w Gospodarstwie „Malinówka” w Drągowinie – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. 

„Malinówka” z Drągowiny słynie z wypieku chleba. Posiada owce wrzosówki oraz owieczki. W gospodarstwie jest również pasieka naturalna. Właściciele gospodarstwa zapewniają specjalne kombinezony dla dzieci, więc wchodząc do pasieki wszystkie dzieci będą odpowiednio zabezpieczone. - Na zwycięzców konkursu czeka naprawdę wspaniała przygoda. Zaczniemy od obejrzenia pasieki, dzieci będą mogły zajrzeć do uli, powąchać jak pachnie ul. Będą miały również okazję zbudować wspólny, własny ul i zabrać go ze sobą. Przygotowaliśmy także, krótką pogawędkę o pszczołach – mówiła Magdalena Świderska - właściciel Gospodarstwa "Malinówka".

O szczegółach konkursu mówiła Monika Nowicka - Kierownik Wydziału Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i Pomocy Technicznej „Mój jeden dzień na wsi”. - Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubuskiego. Celem konkursu jest promowanie najciekawszych gospodarstw agroturystycznych, ekologicznych oraz rolnych z terenu województwa lubuskiego oraz rozpowszechnianie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat obszarów wiejskich i pracy w gospodarstwach rolnych - mówiła.

Wymagania:

-         Format prac: kartka bloku technicznego A3

-         Technika: kredki, farby, wydzieranka itp. (bez materiałów sypkich, plasteliny)

-         Na odwrocie pracy, należy podać nazwę konkursu, nazwę szkoły oraz klasę

-         Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace zbiorowe całej klasy, organizatorzy nie dopuszczają prac indywidualnych

 

Prace konkursowe należy składać do 28 września 2018 r. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich

Al. Zjednoczenia 104A

65-120 Zielona Góra

Z dopiskiem konkurs plastyczny „Mój jeden dzień na wsi”

 

Organizatorem konkursu „Mój jeden dzień na wsi”  jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Zabierzmy lato do szkoły2018-09-10

Ponad 70 osób skorzystało z oferty Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przygotowanej w ramach Rodzinnego Festynu pod hasłem „Zabierzmy lato do szkoły” zorganizowanego w sobotę (8 września 2018 r.) przez Fundację Razem się udaje i dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wlkp.
Co pozostało, wystawa w MOS2018-09-10

Miejski Ośrodek Sztuki zaprasza na wernisaż zbiorowej wystawy pt. Co pozostało, której autorami są: Azem Deliu, Piotr Łakomy, Magdalena Łazarczyk, Dominika Olszowy, Mateusz Rosiński, Rafał Wilk.
Pierwsze głosy na obywatelskie projekty2018-09-10

Od poniedziałku (10 września br.) możemy głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019.
Misja gospodarcza do Londynu2018-09-10

Po raz kolejny lubuscy przedsiębiorcy wyruszają na misję gospodarczą. Tym razem celem jest stolica Wielkiej Brytanii – Londyn.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 09.09.2018r. 2018-09-10

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (09.09.2018)
Targi EKO-LAS 20182018-09-07

W dniach 7-9 września 2018 r. w Mostkach koło Świebodzina odbywa się kolejna edycja targów EKO-LAS.
XVI Spotkanie Seminaryjno-Integracyjne Pracodawców2018-09-07

W XVI spotkaniu Seminaryjno-Integracyjnym pracodawców uczestniczyła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.
Realizacja programu „Dobry Start” (stan na 31 sierpnia 2018 r.) 2018-09-07

Do 31 sierpnia br. w województwie lubuskim złożonych zostało ponad 75 tysięcy wniosków o ustalenie prawa do otrzymania rządowego wsparcia „Dobry Start”, który zakłada jednorazowe wsparcie w kwocie 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny bez względu na dochód rodziny.
O Konstytucji Biznesu w Lubuskiem2018-09-07

W Gorzowie Wielkopolskim z przedsiębiorcami spotkała się Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.
Zadbali o serce2018-09-07

Za nami kolejna profilaktyczna akcja marszałkowskiej jednostki ochrony zdrowia - tym razem w Gorzowie Wlkp. Tamtejsza Przychodnia Dworcowa zorganizowała bezpłatne badania dla osób chcących zadbać o swoje serce i sprawdzić jego kondycję.
LandsbergON po raz drugi2018-09-07

Stowarzyszenie Novum przygotowuje drugi numer gorzowskiego półrocznika fantastycznego "LandsbergON”, oferując mieszkańcom możliwość prezentowania swojej twórczości.
Będziemy mieć nowych ambasadorów kampanii GORZÓW #Stąd Jestem2018-09-07

Ponad 20 indywidualnych zgłoszeń trafiło na adres Urzędu Miasta w odpowiedzi na akcję „Dołącz do nas, zostań ambasadorem Gorzowa”.
Inwestujemy w bezpieczeństwo seniorów2018-09-07

O bezpieczeństwie wśród seniorów mówi się dużo, jednak w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których starsza osoba pada ofiarą oszusta, bądź staje się uczestnikiem zdarzenia drogowego.
Miejskie inwestycje infrastrukturalne odkrywają historię2018-09-07

W trakcie prac budowlanych na ulicy Sikorskiego, w jej wschodniej części tuż przy magistracie, odkopano fragment średniowiecznych murów, prawdopodobnie reliktów Bramy Santockiej.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Andrzej Mierzejewski - Kara dla dziecka

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Przystanek Radość - Ekologia

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Małżeńska Kwarantanna w Domu

© 2018 Gorzow.com

^