HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 490; poniedziałek, 1 czerwiec 2020 Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2018-09-13
Transgraniczna Aktywność Sportowa i Rekreacyjna
Transgraniczna Aktywność Sportowa i Rekreacyjna

Źródło: lubuskie.pl, Małgorzata Tramś-Zielińska 

13 września br. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej WOSiR Drzonków odbędzie się  międzynarodowa konferencja „Transgraniczna Aktywność Sportowa i Rekreacyjna”.

Konferencja ma na celu pokazanie możliwości zdobycia kwalifikacji w utrzymaniu istniejących oraz przyszłych obiektów sportowych.

Uczestnicy konferencji przekażą informacje na temat rozwoju obiektów sportowych w ich krajach. W programie zaplanowano dyskusję na temat koncepcji zapewnienia długotrwałości w utrzymaniu obiektów.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną inwestycje sportowe w województwie lubuskim, ich planowanie, finansowanie oraz realizacja. Prelegenci z Niemiec, a będą to praktycy, którzy zawodowo zajmują się wspomnianą tematyką, przedstawią od strony formalnej, technicznej i merytorycznej proces planowania, inwestycji oraz zarządzania przestrzenią publiczną. Podczas konferencji odbędzie się również wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie, który poprzedził konferencję. Celem konkursu było kształtowanie nowoczesnego i innowacyjnego wizerunku regionu poprzez propagowanie najlepszych przedsięwzięć urbanistyczno-architektonicznych oraz promocja rozwiązań tworzących nową jakość przestrzeni w województwie lubuskim i Powiecie Sprewa-Nysa. Przedmiotem konkursu były zagospodarowane przestrzenie publiczne (zespoły obiektów, terenów zieleni, akwenu wraz z otoczeniem itp.) z przeznaczeniem pod sport i rekreację zrealizowane przez dowolny podmiot, cechujące się wysoką wartością społeczną, kulturową, ekologiczną, organizacyjną oraz marketingową.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele organizacji sportowych i gremiów sportowo – politycznych, zarządcy i przyszli zarządcy, jak również organizacje zarządzające obiektami sportowymi.

 

„Transgraniczna Aktywność Sportowa i Rekreacyjna”

Patronat Honorowy:

Czesław Fiedorowicz – Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego

Harald Altekrüger – Starosta Powiatu Sprewa-Nysa

11:00                Powitanie i otwarcie Konferencji

11:20                Referat: „Zadania Marszałka Województwa Lubuskiego w zakresie bazy sportowej województwa – planowanie,  finansowanie, realizacja. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego” – Daniel Mackiewicz Departament Infrastruktury Społecznej

11:40                Referat: „Zintegrowane planowanie rozwoju sportu w gminach oraz wielofunkcyjne obiekty sportowe jako odpowiedź na przemiany w sporcie – best practice“ - architekt Wolf Ahner Instytut Zintegrowanego Planowania Rozwoju Sportu przy Wyższej Szkole Sportu i Zarządzania w Poczdamie ESAB.

12:30                Pytania i dyskusja

12:50                Przerwa kawowa

13:10                Wręczenie wyróżnień dla zwycięzców konkursu.

13.40                Podsumowanie konkursu „Transgraniczna aktywność sportowa i rekreacyjna” Czesław Fiedorowicz – Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego

13:45                Wspólne zdjęcie pamiątkowe laureatów

13:55                Podsumowanie i zakończenie Konferencji, zaproszenie na briefing prasowy

14:00                Briefing prasowy

                 

Organizatorami konferencji są Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie oraz Powiat Sprewa – Nysa.  

Konferencja realizowana jest we współpracy z Powiatem Sprewa-Nysa w Niemczech w ramach projektu.: „Transgraniczna aktywność sportowa i rekreacyjna.” Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej INTERREGVA Branderburgia – Polska 2014-2020, Fundusz Małych Projektów Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.


Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 12.09.2018r.2018-09-13

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (12.09.2018)
Archipelag autorytetów2018-09-13

Pozostało coraz mniej czasu, aby potwierdzić swoją obecność na Forum Gorzowski Archipelag Rozwoju, które odbędzie się 21 września w Filharmonii Gorzowskiej.
,,Lubuska Inicjatywa Integracji Cudzoziemców” projekt współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji 2018-09-13

Polityka migracyjna, procedury uzyskiwania dokumentów potwierdzających prawo do legalnego pobytu cudzoziemców na terenie RP, ich prawa i obowiązki oraz występujące różnice kulturowe były tematem szkolenia.
Lubuscy rolnicy poszkodowani przez suszę mogą liczyć na pomoc rządu 2018-09-13

Rafał Romanowski Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkali się z lubuskimi rolnikami, którzy  domagają się szybszej wypłaty odszkodowań i decyzji w sprawie rozpoczęcia szacowania strat m.in. w uprawach kukurydzy i buraków cukrowych.
Wkrótce Jubileuszowy Festiwal Form Artystycznych w Sulęcinie!2018-09-13

21 września 2018 r. w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbędzie się XXV Festiwal Form Artystycznych Województwa Lubuskiego, pod hasłem „Kocham Cię Polsko”.
Pomoc publiczna w projektach UE 2014-20202018-09-13

W dniach 18-19 września 2018 r. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza na bezpłatne szkolenia dotyczące. „Pomocy publicznej i dochodowości w projektach UE 2014-2020”.
Posiedzenie Prezydium WRDS2018-09-13

13 września br., o godz. 10:00, w Sali Prasowej urzędu marszałkowskiego odbędzie się II posiedzenie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego pod przewodnictwem marszałek Elżbiety Anny Polak.
Kolejne projekty dla młodych - tym razem w Kłodawie2018-09-13

Patriotyczny konkurs plastyczny oraz festyn historyczny. To kolejne ciekawe akcje w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych w gminie Kłodawa.
Prace związane z renowacją zieleni 2018-09-12

Skwer przy Szkole Podstawowej nr 17 oraz teren w otoczeniu filharmonii zyska nowy blask. Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem zieleni w ramach unijnego dofinansowania.
„NCBR dla firm” – spotkanie z ekspertami w Gorzowie Wielkopolskim2018-09-12

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza firmy z Lubuskiego na bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców, podczas którego dowiedzą się jak uzyskać dotację na rozwój firmy.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 11.09.2018r. 2018-09-12

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (11.09.2018)
ZUS zaprasza na lekcje2018-09-12

Przed nami kolejna, piąta już edycja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Dzięki niemu uczniowie szkół średnich nie tylko będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych ale także sprawdzić ją w Olimpiadzie, wygrywając przy okazji atrakcyjne nagrody.
Eksperckie Forum 2018-09-12

Zbliża się Forum Gorzowski Archipelag Rozwoju, którego tematem przewodnim i bazą do dyskusji o potencjale, kierunkach rozwoju oraz możliwościach integracyjnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego, będzie koncepcja Wysp i Archipelagów, jeden z nurtów tematycznych Open Eyes Economy.
Ambasador miasta zagra dla dzieci2018-09-12

Sebastian Świderski - ambasador miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem będzie jednym z bohaterów meczu charytatywnego „Kromka Chleba”.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Andrzej Mierzejewski - Kara dla dziecka

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Przystanek Radość - Ekologia

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Małżeńska Kwarantanna w Domu

© 2018 Gorzow.com

^