HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 59; wtorek, 25 luty 2020 Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2018-09-21
Starszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służb
Starszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służb

Źródło: Lubuska Policja 

„Wieczorem mój 70-letni dziadek wybrał się do lasu i do tej pory nie powrócił. Szukaliśmy go z rodziną całą noc ale bezskutecznie, on choruje na Alzhaimera. Pomóżcie nam, proszę!" - takie zgłoszenie odebrał oficer dyżurny świebodzińskiej jednostki Policji w ramach ćwiczeń.

Sytuacja założona w scenariuszu zdarza się w codziennej służbie policjantów. W takich sytuacjach przede wszystkim liczy się czas, dlatego tak ważnym jest, aby wszystkie czynności podjęte przez służby zaangażowane do działań były błyskawiczne, skoordynowane i przede wszystkim skuteczne. Wielokrotnie, szczególnie jesienią ludzie wybierają się do lasu, często nieprzygotowani.


Scenariusz ćwiczeń „Lost" zakładał, że 70-letni mężczyzna, wieczorem wyszedł na poszukiwanie poroży do lasu. Choruje on na Alzhaimera, co powoduje u niego zaniki pamięci. Gubi się w lesie. Rodzina początkowo usiłuje odnaleźć dziadka na własną rękę, jednakże kiedy ich działania, trwające całą noc, zawodzą, decydują rano zgłosić zaginięcie na Policję. Na miejsce Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji natychmiastowo wysyła funkcjonariuszy, jednocześnie informując o zdarzeniu I z-ce Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Piotra Domańskiego. Z uwagi na czas jaki minął od zaginięcia, podeszły wiek zaginionego oraz brak telefonu komórkowego, komendant podejmuje decyzję o alarmie dla całej jednostki.

Funkcjonariusze Policji, Straży Leśnej oraz Straży Ochrony Kolei współdziałając podejmują działania poszukiwawcze. Wykorzystany zostaje również służbowy pies Kordis, który odnajduje czapkę zaginionego i wskazuje kierunek, w którym mógł zmierzać mężczyzna. Poszukiwania zostają zakończone sukcesem. Mężczyzna został odnaleziony,

W przypadkach zaginięcia osoby, które mogą stwarzać dla niej bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia kluczową rolę gra czas. Im wcześniej Policja otrzyma zgłoszenie, tym szybciej możemy pomóc takiej osobie. W takich przypadkach wykorzystywane są maksymalne siły i środki. Należy zakładać bowiem, że osobie zaginionej mógł się zdarzyć wypadek.


Starszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służbStarszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służbStarszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służbStarszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służbStarszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służbStarszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służbStarszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służbStarszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służbStarszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służbStarszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służbStarszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służbStarszy mężczyzna zaginął w lesie, liczyła się każda minuta - ćwiczenia służb

„Rekreacja nad lubuską wodą” 2018-09-21

19 września br. rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na wsparcie w 2018 roku realizacji zadania publicznego Województwa Lubuskiego w obszarze kultury fizycznej pn. „Rekreacja nad lubuską wodą”.
Spotkanie autorskie z twórcami „LandsbergONu”2018-09-21

Stowarzyszenie NOVUM zaprasza wszystkich gorzowian na spotkanie autorskie z twórcami magazynu „LandsbergON”.
Wiemy kto zagra w najnowszym musicalu Filharmonii Gorzowskiej2018-09-21

Maja Trepczyńska z Gorzowa oraz Aleksandra Pietrucha z Chojny otrzymały rolę Pippi w najnowszym musicalu, realizowanym przez Filharmonię Gorzowską.
Pippi mieszka w Gorzowie2018-09-21

12-letnia Maja Trepczyńska z Gorzowa oraz 11-letnia Aleksandra Pietrucha z Chojny otrzymały rolę Pippi w najnowszym musicalu, realizowanym przez Filharmonię Gorzowską.
Nabór do Pracowni Piosenki Ciekawej wydłużony2018-09-20

Nabór na drugi sezon Pracowni Piosenki Ciekawej trwa! Jeśli znasz kogoś, kto lubi grać lub śpiewać i chciałby rozwijać swoje talenty w grupie, to niech dołączy do nas!
Klasyczni giganci w październiku w gorzowskiej filharmonii2018-09-20

Wraz z początkiem października Filharmonia Gorzowska rozpoczyna kolejną edycję warsztatów edukacyjnych dla szkół i przedszkoli.
Dobre informacje dla lubuskich samorządów!2018-09-20

Oczekiwane inwestycje sportowe w Lubuskiem, nowy program wspierający drogi lokalne - Fundusz Dróg Samorządowych oraz realizacja programu „Dobry Start” były tematem dzisiejszej konferencji prasowej wojewody Władysława Dajczaka.
Komunikat w sprawie sposobu zgłaszania do umowy rezydenckiej informacji złożonych przez rezydentów, w deklaracjach odpracowania okresu pobierania wyższego wynagrodzenia zasadniczego 2018-09-20

Wojewoda Lubuski informuje, że na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia ukazał się komunikat w sprawie sposobu zgłaszania do umowy rezydenckiej informacji złożonych przez rezydentów, w deklaracjach odpracowania okresu pobierania wyższego wynagrodzenia zasadniczego.
Mały grant dla kultury2018-09-20

Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania dla Nadwarciańskiego Towarzystwa Upowszechniania Dziedzictwa Kulturowego z siedzibą w Gorzowie Wlkp.
Remont przejazdów przez torowisko 2018-09-20

W piątek (21 września) rozpocznie się kolejny etap związany z naprawą przejazdów drogowych przez torowisko w alei 11 Listopada.
Bezkolizyjna wymiana śmietników2018-09-20

Od października spółka Inneko wspólnie z firmą Laguna, przejmuje odbiór odpadów z sektora trzeciego; z rejonu Zawarcia, Zakanala, Nowego Miasta i osiedla Staszica. – Wymiana śmietników będzie bezkolizyjna; pojazd który przywiezie nasze kosze równocześnie zabierze śmietniki poprzednika – zapewnił prezes Inneko Artur Czyżewski.
Filharmonia poszukuje muzyków 2018-09-20

Do 8 października mogą zgłaszać się muzycy, którzy chcieliby zasilić zespół Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.
Ostatnie godziny głosowania na BO2018-09-20

Przed nami ostatnie godziny głosowania na obywatelskie projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019; zakończenie zbierania głosów jest przewidziane w najbliższą niedzielę.
Dodatkowy nabór do programu dotacyjnego „Niepodległa 2018”2018-09-20

Do 28 września, do 15:59 samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

© 2018 Gorzow.com

^