HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 114; czwartek, 17 październik 2019 Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2018-09-26
Lubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności"
Lubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Źródło: Lubuska Policja 

Minęło 25 lat od momentu ratyfikacji przez Polskę Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. O wnioskach płynących z tego okresu w kontekście tego wydarzenia, mówiliśmy na specjalnie zorganizowanej konferencji pod honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, która odbyła się w środę (26 września) w siedzibie Archiwum Państwowego w Gorzowie Wlkp.

Uczestników konferencji, którą honorowym patronatem objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, przywitał Dyrektor Archiwum Państwowego w Gorzowie Wlkp.-dr Dariusz Rymar. Wśród przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele służb mundurowych lubuskiej Policji, którą reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzy Głąbowski, Służby Więziennej oraz Żandarmerii Wojskowej. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli świata nauki z prof. nadzw. dr hab. Pawłem Leszczyńskim na czele, reprezentującego Panią Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

Jak powiedział insp. Jerzy Głąbowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. „Przestrzeganie zagwarantowanych w Konwencji praw i wolności człowieka bezpośrednio przekłada się na wskaźniki społecznego zaufania oraz poczucia bezpieczeństwa. Jednocześnie zaufanie publiczne do Policji i wsparcie dla jej działań są ściśle związane z podejściem policjantów do obywateli i zachowaniem wobec nich, szczególnie z poszanowaniem godności człowieka oraz podstawowych praw i wolności człowieka.

Bardzo ciekawe okazały się wystąpienia prelegentów ze służb mundurowych i środowisk akademickich. W lubuskiej Policji rola ta przypadła mł. insp. Agacie Sałatce- Pełnomocnikowi Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. ds. Ochrony Praw Człowieka. Z przedstawionej prezentacji dowiedzieliśmy się o szczególnej roli policjantów na szczeblu Komendy Głównej Policji oraz Komend Miejskich i Powiatowych Policji w realizowaniu zadań służbowych wynikających z przepisów ustawy o Policji przy jednoczesnym zachowaniu zasad związancyh z poszanowaniem godności człowieka oraz podstawowych praw i wolności człowieka. W transparentyny sposób mogliśmy się dowiedzieć jak uzyskać symbiozę tych dwóch czynników, bez której trudno już dziś wyobrazić sobie waściwe wykonywanie zadań Policji.


Lubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych WolnościLubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych WolnościLubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych WolnościLubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych WolnościLubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych WolnościLubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych WolnościLubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych WolnościLubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych WolnościLubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych WolnościLubuska Policja na konferencji o „Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Program Czyste powietrze2018-09-26

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 25.09.2018r.2018-09-26

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (25.09.2018)
Samochód dla komendy miejskiej PSP2018-09-26

Wojewoda Lubuski uczestniczył w przekazaniu samochodu z drabiną SD 41 Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.
Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików Judo2018-09-26

W niedzielę, 30 września w Kątach Wrocławskich odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Judo.
W krainie bajek Disneya2018-09-26

Filharmonia Gorzowska zaprasza na wydarzenie z cyklu Koncerty Famillijne, które odbędzie się w niedzielę, 7 października o godz. 12.00.
„Spotkania z Offteatrem” – Teatr BABA2018-09-26

Wystąpi TEATR BABA w spektaklu „ Autobus .607″ na podstawie „Nocnego autobusu” M. Walczaka. Aranżacja i udział: Julia Adamczyk, Marian Lewandowski, oprawa muzyczna: Mateusz Rosiński.
Koncert Kasi Lins2018-09-26

Koncert Kasi Lins​ odbędzie się 11 października o godz. 20.00 w klubie MagnetOffOn​, przy ul. Władysława Jagiełły 11. Bilety są w cenie 20 zł.
Pokaz filmu "Z dala od orkiestry"2018-09-26

Na 100-lecie niepodległości Fundacja im. Zygmunta Zaleskiego serdecznie zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego "Z dala od orkiestry" w Muzeum Lubuskim w Gorzowie Wielkopolskim, który odbędzie się w czwartek, 27 września o godz. 17.00.
Areszt za posiadanie i udzielanie narkotyków2018-09-26

Policjanci kryminalni z żarskiej komendy zatrzymali 22-latka, który posiadał ponad 100 porcji marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków.
Kolejny cios w narkobiznes. Aresztowano dilera, zabezpieczono ponad kilogram narkotyków 2018-09-26

Nowosolscy Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który posiadał blisko 1,2 kg narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar i zatrzymali przestępcę.
Umowy na dofinansowanie podpisane2018-09-26

Członek zarządu Alicja Makarska podpisała dziś 5 projektów, dzięki którym do lubuskich samorządów trafi kilka milionów złotych.
Policjanci z Polski i Niemiec mówią „Nie dla narkotyków" - konferencja podsumowująca wspólny projekt2018-09-26

W niemieckim Görlitz odbyła się konferencja kończąca realizację polsko-niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności Policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko-niemieckim".
Warto jest pomagać - wycieczka po szpitalu2018-09-25

Jak wygląda, blok operacyjny, gdzie i jak przygotowuje się narzędzia do zabiegów, na czym polega koronarografia, w jakich warunkach przygotowuje się leki cytostatyczne dla osób chorych na nowotwory i jak wygląda praca laboratorium analitycznego. Odpowiedzi na te pytania szukała dziś zwyciężczyni kwietniowej licytacji vouchera na wycieczkę po szpitalu.
Lubuski policjant na III miejscu w Pucharze Polski No Gi Jiu Jitsu2018-09-25

W Luboniu odbył się VIII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2018 – największa impreza tego typu w Polsce. Na podium stanął policjant z Komisariatu Policji w Lubsku – mł. asp. Paweł Szaja.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-10-07
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-30
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Kobiety

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Nowaki - Krystyna u lekarza

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
- Kabaret Młodych Panów - Agencja Towarzyska Olimp

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Myśli

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-17
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-12
Osobisty kredyt i osobista odpowiedzialność

© 2018 Gorzow.com

^