HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 982; wtorek, 25 luty 2020 Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2018-10-05
Reportaże o Niepodległej z nagrodami
Reportaże o Niepodległej z nagrodami

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak pogratulował laureatom ogólnopolskiego konkursu Radia Zachód „W drodze do Niepodległej” na najlepszy reportaż, dokument radiowy o tematyce dotyczącej polskiej drogi do niepodległości.

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Radio Zachód zorganizowało konkurs, który uczcił tematykę niepodległościową i postawy patriotyczne.  Projekt jest częścią obchodów koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021. Jednocześnie wpisuje się w obchody jubileuszu 65 rocznicy powstania Radia Zachód. Konkurs jest autorskim projektem reportażysty i kierownika Redakcji Reportażu Radia Zachód Cezarego Galka. Patronat nad nim sprawowali: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Rada  Mediów Narodowych i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. W gali wręczenia nagród obok Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka uczestniczyli: Prof. Janusz Kawecki - członek KRRiT i Krzysztof Skowroński Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Do konkursu zgłoszono 47 audycji. Reportaże oceniło jury w składzie: Janina Jankowska, Irena Piłatowska, Anna Sekudewicz, prof. Janusza Kawecki, Barbare Miczko-Malcher, Cezary Galek.

Podczas koncertu galowego w Filharmonii Zielonogórskiej Józef Skrzek - lider grupy SBB wykonał przygotowaną wspólnie z Cezarym Galkiem suitę radiową, pt. ”W drodze do Niepodległej”, złożoną z fragmentów nominowanych do finału konkursu audycji.

Nagrody i gratulacje finalistom z całego kraju przekazał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który podkreślił szczególną rolę edukacyjną przygotowanych prac konkursowych.

- Jesteśmy w przededniu wielkiego jubileuszu, 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Marzenia pokoleń Polaków spełniły się. Polska po tylu latach niebytu na mapach Europy i świata powstała na nowo. Polska droga do wolności była długa i trudna. Dlatego jesteśmy zobowiązani, aby odczytywać ślady tych wszystkich, którzy na tej drodze je zostawili. Dzięki emisji nagrodzonych dokumentów, reportaży w Radiu Zachód, ten przekaz dotrze do młodych ludzi. To ważna lekcja i przestroga dla kolejnych pokoleń Polaków. Dziękuję Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, Radzie Mediów Narodowych, Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich za opiekę honorową i wsparcie tego konkursu, dziękuję jury za ciężką pracę i wyłonienie laureatów –  mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak

 Lista nagrodzonych dziennikarzy w konkursie Radia Zachód „W drodze do Niepodległej”:

I miejsce

Maria Kornaga „Misja doktora Bogackiego”

II miejsce

Hanna Bogoryja-Zakrzewska, Magdalena Skawińska „Ten Karski”

II miejsce

Olga Mickiewicz-Adamowicz „Splecione losy”

Nagroda KRRiT

Magdalena Grydniewska „Listy z Ravensbruck”

Nagroda Miasta Zielona Góra

Maria Brzezińska „Kultura i morze”


Reportaże o Niepodległej z nagrodami Reportaże o Niepodległej z nagrodami Reportaże o Niepodległej z nagrodami

Kolejna lekcja żywej historii2018-10-05

Tradycje mają to do siebie, że mimo ich przewidywalności za każdym razem czerpiemy z ich kultywowania nowe pokłady radości i satysfakcji.
WUP: Konkurs wspierający osoby po 30. roku życia2018-10-04

Wojewódzki Urząd Pracy zachęca do wzięcia udziału w konkursie na dofinansowanie projektów wspierających osoby po 30 roku życia.
Różowy Lubuski Październik – badamy piersi!2018-10-04

Województwo lubuskie ma jeden z najlepszych wskaźników w kraju – mammografię robi tu 50,17 % kobiet.
Przyjęcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 2018-10-04

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego o przyjęciu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Gorzowa dla obszaru położonego na zachód od ul. Dobrej.
Uprawa maku i konopi włóknistych w roku 20192018-10-04

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego informuje, że rolnicy, którzy są zainteresowani uprawą maku i konopi włóknistych w roku 2019 na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego proszeni są o zgłoszenie planowanej powierzchni uprawy oraz jej położenia do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Miej to z głowy, czyli jak dbać o kondycję zdrowia psychicznego – konferencja2018-10-04

Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej wspólnie z Akademią im. Jakuba z Paradyża serdecznie zaprasza do udziału w konferencji Miej to z głowy, czyli jak dbać o kondycję zdrowia psychicznego, która odbędzie się dnia 10 października 2018 r. na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., ul. Teatralna 25, Aula Rektorska W1.
Puszkin trzecią szkołą w województwie2018-10-04

We wtorek w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży województwa lubuskiego za rok szkolny 2017/2018.
Gorzowski Tydzień Seniora2018-10-04

Już w przyszłym tygodniu, od 8 do 13 października, prezydent Gorzowa Jacek Wójciki  klucze do miasta odda gorzowskim seniorom.
Wsparcie na zabiegi i rehabilitację 2018-10-04

Blisko 8,5 mln zł na rehabilitację medyczną schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego osób pracujących i powracających do pracy. Dofinansowanie w ramach RPO-Lubuskie 2020 trafi do pięciu rekomendowanych placówek. Ponad 1,1 mln zł otrzyma Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielnej Górze, a 3,7 mln zł – Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o. Dzięki dofinansowaniu Lubuszanie skorzystają z bezpłatnej rehabilitacji.
Lubuski Kongres Kobiet – trwają zgłoszenia2018-10-04

Takich okazji nie wolno przegapić. Mowa o tegorocznym Lubuskim Kongresie Kobiet, na który wystartowały już zapisy.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 03.10.2018r.2018-10-04

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (03.10.2018)
Analiza standardów środowiskowych domów samopomocy, za I półrocze 2018 r. - wnioski 2018-10-04

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną analizą standardów, w ośrodkach wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w woj. lubuskim.
Praktyka czyni mistrza. Najmłodsi świecili przykładem na drodze2018-10-04

Bezpieczeństwo jest naszym wspólnym celem. To hasło bardzo trafnie opisuje współpracę pomiędzy placówkami edukacyjnymi, a sulęcińską Policją.
Telewizory warte 200 tysięcy złotych odzyskane przez policjantów2018-10-04

Policjanci podejrzewali, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy, gdy ten gwałtownie zwolnił na widok radiowozu i jechał bardzo wolno na lubuskim odcinku S-3. Jednak okazało się, że nie alkohol był powodem jego „podejrzanego" zachowania, a przewożony ładunek pochodzący z kradzieży.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

© 2018 Gorzow.com

^