HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 396; wtorek, 28 styczeń 2020 Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2018-11-26
Skuteczne poszukiwania zaginionego mężczyzny. Pomógł policjant po służbie
Skuteczne poszukiwania zaginionego mężczyzny. Pomógł policjant po służbie

Źródło: Lubuska Policja 

Informacja o zaginięciu młodego mężczyzny, a zaraz błyskawiczne i skuteczne działania policjantów, strażaków i służb leśnych, to sytuacja, która miała miejsce w minioną sobotę (26 listopada).

Działania policjantów w trakcie poszukiwań osób zaginionych muszą być szybkie i skuteczne. Nie ma miejsca o najmniejszy błąd czy chwilę zawahania. Od prawidłowo przeprowadzonych działań zależy przecież ludzkie zdrowie i życie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku poszukiwań osób schorowanych, starszych i dzieci, kiedy zdrowie i życie jest szczególnie zagrożone. W takich sytuacjach często podnoszony jest alarm dla całej jednostki Policji, tak aby poszukiwania szybko pozwoliły doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Taka sytuacja miała miejsce w sobotę /24 listopada br./ Do policjantów ze Strzelec Krajeńskich zgłosiła się rodzina młodego mężczyzny z informacją, że ten wyszedł z domu do lasu i nie ma z nim żadnego kontaktu. Sytuacja była bardzo poważna, bo 24-latek miał problemy zdrowotne, a temperatura była niewiele wyższa od zera stopni.


Zaraz po zgłoszeniu do pracy przystąpili policjanci, którzy sprawdzali wytypowane miejsca, do których zaginiony mógł pójść. Liczył się czas, bo mężczyzna nie był przygotowany do dłuższego przebywania na otwartym terenie. Dyżurny skierował do działań wszystkie dostępne patrole. W poszukiwania zaangażowali się również strażacy i służby leśne. Do pomocy w poszukiwaniach skierowano również specjalnie wyszkolonego psa.

Kiedy istniało duże ryzyko, że zrobi się ciemno, co bardzo skomplikowałoby poszukiwania, z pomocą przyszedł policjant po służbie. Podinspektor Emilian Pal - Zastępca Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Gorzowie Wlkp., zauważył w lesie młodego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi zaginionego. Ta informacja szybko trafiła do policjantów ze Strzelec Krajeńskich. Okazało się, że informacja od podinsp. Emiliana Pala była na wagę złota, bo osoba przez niego wskazana, to zaginiony 24-latek. Mężczyzna przeszedł od miejsca zamieszkania kilkanaście kilometrów. Był przemarznięty, jednak dzięki szybkiemu odnalezieniu nic mu się nie stało. Trafił pod opiekę medyków.


Skuteczne poszukiwania zaginionego mężczyzny. Pomógł policjant po służbie

Jedyna droga ucieczki w płomieniach. Gorzowscy policjanci uratowali cztery osoby2018-11-26

Gorzowscy policjanci przeprowadzali interwencję w jednym z mieszkań, kiedy zauważyli, że płoną drzwi wejściowe. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, a w pomieszczeniu było coraz większe zadymienie.
Niepodległościowy pokaz mody2018-11-26

24 listopada w Gorzowie Wlkp. odbył się nietypowy pokaz mody. Młodzież, która brała udział w warsztatach z projektantką Natalią Ślizowską, zaprezentowała swoje ubiory na scenie.
Wszechnica zdrowia w gorzowskim szpitalu2018-11-26

W ramach akcji Movember, już w najbliższy poniedziałek (26 listopada) zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Wszechnicy Zdrowia.
Spotkanie autorskie z twórcami drugiego numeru „LandsbergONu”2018-11-26

Stowarzyszenie NOVUM zaprasza wszystkich gorzowian na spotkanie autorskie z twórcami drugiego numeru magazynu „LandsbergON”.
Biała sobota w gorzowskim szpitalu2018-11-26

Około 100 osób wzięło udział w ostatniej w tym roku Białej Sobocie zorganizowanej przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.
e-ZLA już od 1 grudnia. ZUS wydłuża godziny pracy2018-11-26

Już w najbliższą sobotę e-ZLA staną się jedyną możliwą formą wystawiania zwolnień lekarskich. By ułatwić medykom przejście z formy papierowej na elektroniczną, lubuskie Oddziały ZUS przygotowały specjalne akcje.
Przebudowa przejścia przez Górczyńską2018-11-26

W poniedziałek rozpoczyna się budowa aktywnego przejścia dla pieszych przez ulicę Górczyńską, na wysokości skrzyżowania z ulicą Wróblewskiego.
60 lat Gorzowskiej Orkiestry Dętej2018-11-26

Gorzowska Orkiestra Dęta obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia. Z tej okazji przygotowała „urodzinowy” koncert, który odbył się w sobotę w Teatrze im. Juliusza Osterwy.
23 - 30 listopada – Europejski Tydzień Testowania 2018-11-23

Tydzień Testowania na HIV umożliwia  jak największej liczbie osób wykonanie testu diagnostycznego w kierunku HIV.
Zmieniłeś adres albo rachunek bankowy? Poinformuj ZUS!2018-11-23

Świadczeniobiorca, który zmienił adres zamieszkania, nazwisko lub numer rachunku bankowego, powinien powiadomić o tym ZUS. Zabiera to tylko chwilę, a będzie mieć pewność, że świadczenie otrzyma w terminie.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 22.11.2018r. 2018-11-23

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (22.11.2018)
Międzynarodowa konferencja o zwalczaniu zagrożeń transgranicznych2018-11-23

Konferencja Graniczna „Skuteczne zwalczanie zagrożeń transgranicznych" to okazja do podsumowania pracy i wymiany doświadczeń policjantów z Polski i Niemiec.
Wiele sił, jeden cel - pomóc osobom bezdomnym i samotnym2018-11-23

15 października rozpoczęły się ogólnopolskie działania ZIMA 2018/2019, poświęcone bezpieczeństwu osób bezdomnych i samotnych.
Nowy wiceprezydent ds. społecznych2018-11-23

Małgorzata Domagała zastąpi Radosława Sujaka na stanowisku wiceprezydenta Gorzowa ds. społecznych.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Sopocki Hit Kabaretowy 2019 - Neonówka - Zarobiony

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Kabaret Młodych Panów - Turyści

gorzow.com kraj artykuly 2019-12-06
Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze

gorzow.com kraj artykuly 2019-11-18
Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?

gorzow.com kraj kabaret 2019-11-08
Kabaret Smile - Szpital

© 2018 Gorzow.com

^