HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 411; poniedziałek, 24 luty 2020 Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-06-07
KOTEK „SIERŻANT” URATOWANY PRZEZ NOWOSOLSKICH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGO
KOTEK „SIERŻANT” URATOWANY PRZEZ NOWOSOLSKICH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGO

Źródło: Policja Lubuska  


Do niecodziennej interwencji doszło na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. 

Przeraźliwym miauczeniem wzywał pomocy mały kotek, który nieopatrznie wszedł pod maskę samochodu jednego z policjantów i zaklinował się pomiędzy reflektorem a nadkolem. Temperatura powietrza przed godziną 6 wynosiła już ponad 20 stopni Celsjusza więc zdrowie zwierzaka było zagrożone. Asp. Krzysztof Fidler i st. sierż. Joanna Rudnicka, aby wydobyć kotka, musieli odkręcić koło i rozebrać nadkole w samochodzie. Widok był niecodzienny, kiedy zobaczyli małego, przestraszonego, czarnego kotka siedzącego za reflektorem. Kot cały i zdrowy znalazł tymczasowy dom. Otrzymał imię „Sierżant”.
W piątek (7 czerwca) przed godziną 6 asp. Krzysztof Fidler przyjechał na parking policyjny przed nowosolską komendą, aby rozpocząć służbę. Gdy wysiadł ze swojego prywatnego samochodu usłyszał głośne miauczenie. Zaczął więc sprawdzać, skąd może dobiegać dźwięk i w pewnym momencie zorientował się, że wydobywa się on z jego pojazdu. Na parking podjechała st. sierż. Joanna Rudnicka, która widząc nietypowe zachowanie swojego kolegi zainteresowała się czego jej parter tak energicznie szuka. Po chwili także usłyszała miauczenie i wszystko dla niej stało się jasne. Postanowiła pomóc swojemu koledze, położyła się pod samochodem i sprawdzała podwozie, lecz niczego tam nie było. Kot musiał więc ukryć się gdzieś głębiej. Z uwagi na nadchodzący upał, decyzja była jednomyślna - „ratujemy kota”. Nasłuchując dźwięk miauczenia ustalili, że zwierzak znajduje się pod lewym reflektorem na nadkolu. Aby go wydobyć odkręcili koło oraz nadkole i z tyłu za reflektorem dojrzeli maleńkiego, czarnego, dwumiesięcznego kotka. Policjant ustalił, że maluch może należeć do jego sąsiadki. Po napojeniu wodą, kotek został od razu odwieziony i oddany szczęśliwej właścicielce, która bardzo ucieszyła się z odzyskania swojej zguby. To jednak nie był koniec tej historii. Asp. Krzysztof Fidler, podczas służby otrzymał telefon od sąsiadki, że jednak jej kotka ma swoje pięć młodych, a ten był szósty wiec nie należał do niej. Mimo, że kobieta zaoferowała przygarniecie małego „podróżnika” czarny kotek znowu wybrał się na przechadzkę, tym razem w kierunku pobliskiego lasku. Policjant po powrocie z pracy poszedł ze swoim synem na spacer, chcąc znaleźć małego uciekiniera. Nie musiał go jednak zbyt długo szukać, bo dostrzegł przestraszonego kociaka, leżącego pod drzewem. Kot „turysta” wrócił na rękach swojego dwukrotnego wybawiciela do domu, gdzie dostał miskę i przytulne legowisko. Do czasu znalezienia nowego, odpowiedniego i szczęśliwego domu kot, którego tymczasowo nazwano „Sierżant” jest w dobrych rękach.

KOTEK „SIERŻANT” URATOWANY PRZEZ NOWOSOLSKICH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGOKOTEK „SIERŻANT” URATOWANY PRZEZ NOWOSOLSKICH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGOKOTEK „SIERŻANT” URATOWANY PRZEZ NOWOSOLSKICH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGOKOTEK „SIERŻANT” URATOWANY PRZEZ NOWOSOLSKICH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGO

DWÓCH NAPADŁO, CZTERECH ZATRZYMANO. SZYBKIE DZIAŁANIE, NIEOCZEKIWANY PRZEBIEG2019-06-07

W centrum Gubina dwaj młodzi mężczyźni napadli na 24-latka i zabrali mu pieniądze. 
HONOROWA ODZNAKA „ZA ZASŁUGI W DZIAŁANIACH POZA GRANICAMI RP" DLA LUBUSKIEGO POLICJANTA2019-06-07

Komisarz Marek Jankowski, policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. został odznaczony za zasługi w działaniach poza granicami RP. 
SEZON LETNI – START. POLICYJNI WODNIACY GOTOWI DO NIESIENIA POMOCY2019-06-07

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich prezentują pełną gotowość do zabezpieczenia sezonu letniego. Ostatnie przygotowania nadzorował osobiście szefowie strzeleckich policjantów. Zbliżające się wakacje są okazją, aby przypomnieć amatorom wypoczynku nad wodą, miłośnikom żeglarstwa i sportów wodnych o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Utrudnienia po burzy i silnym deszczu2019-06-07

W czwartek pod wieczór Gorzów nawiedziła burza i silny deszcz; czasowo mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym, niektóre drogi i ulice są trudno lub czasowo nieprzejezdne.  
Finał strzeleckiego spływu kajakowego w Gorzowie2019-06-06

Trzech kajakarzy, urzędników strzeleckiego magistratu i dyrektor tamtejszego ośrodka kultury, w samo południe dopłynęło do Gorzowa. Na 116. kilometrze zakończyli swój spływ, który prowadził z jeziora Lipie w miejscowości Długie.  
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim wręczono nagrody finalistom konkursu plastycznego „Historia i współczesność policji”.2019-06-06

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego na plakat promujący 100. Rocznicę powołania Policji Państwowej pn. „Historia i współczesność policji”. 
Szczegółowy program DNI GORZOWA 2019 oraz wydarzenia towarzyszące 14-16. czerwca 2019-06-06

Piątek, 14. czerwca  
MĘŻCZYZNA CHCIAŁ SKOCZYĆ Z WIADUKTU. URATOWALI GO POLICJANCI2019-06-06

Zielonogórscy policjanci uratowali mężczyznę, który chcąc popełnić samobójstwo, próbował skoczyć z wiaduktu przy ulicy Zjednoczenia.
MOŻLIWE UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM NA GRANICY POLSKO-NIEMIECKIEJ2019-06-06

Policja informuje, że w najbliższy wtorek (11 czerwca) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na granicy polsko-niemieckiej. 
SKUTECZNI W WALCE Z NARKOBIZNESEM - PLANTACJA KONOPI INDYJSKICH ZLIKWIDOWANA2019-06-06

Kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku zabezpieczyli ponad 80 sadzonek konopi indyjskich. 
2 złota, brąz i 7 miejsce na Mistrzostwach Polski w SUMO2019-06-06

2 czerwca br. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo. 
Otwarcie wystawy „Szachy Świata”2019-06-06

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy „Szachy Świata” i wydarzenia towarzyszące do Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim — Zespół Willowo-Ogrodowy, przy ul. Warszawska 35, która odbędą się 14 i 15 czerwca 2019 roku, w ramach Dni Gorzowa 2019. Wstęp bezpłatny  
Kolejne fotele od WOŚP2019-06-06

15 nowych rozkładanych foteli dla rodziców i opiekunów pacjentów oddziałów dziecięcych trafiło dziś do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. 
Atrakcje czekają na chętnych!2019-06-06

Rozpoczęto realizację zadań miękkich z Budżetu Obywatelskiego 2019, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Sopocki Hit Kabaretowy 2019 - Neonówka - Zarobiony

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Kabaret Młodych Panów - Turyści

© 2018 Gorzow.com

^