HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 30; piątek, 10 lipiec 2020 Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-06-07
Konkurs „Bezpieczne wakacje z Lupo” rozstrzygnięty
Konkurs „Bezpieczne wakacje z Lupo” rozstrzygnięty

Źródło: Policja Lubuska  


W środę (5 czerwca) w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół nr 13 w Gorzowie Wlkp. odbył się XX Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczne wakacje z Lupo”. 

W finałowych zmaganiach wzięło udział 16 uczniów z całego powiatu gorzowskiego. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko wysoki poziom teoretycznej wiedzy o bezpieczeństwie, ale również praktyczne umiejętności z zakresu zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 
Eliminacje powiatowe odbyły się w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne wakacje z Lupo” wpisującego się jednocześnie w działania profilaktyczno - edukacyjne pn. "Jednośladem bezpiecznie do celu". Przez ostatnie tygodnie dzielnicowi i funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. rozmawiali z uczniami piątych i szóstych klas podstawowych z Gorzowa Wlkp. i powiatu gorzowskiego na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policjanci utrwalali wiedzę dzieci z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich, przeciwdziałania przemocy (w tym cyberprzemocy), przeciwdziałania uzależnieniom i propagowania zdrowego stylu życia, przypominali zasady ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Jak co roku finałowe zmagania wspierały Nadleśnictwo Kłodawa oraz Komenda Miejska Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp, natomiast funkcjonariusze Policji z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. dbali, aby zarówno test wiedzy jaki i test umiejętności praktycznych przebiegły prawidłowo i zgodnie z zasadami „fair play”.
 
Zwycięzcą turnieju została Nikola Płóciennik, uczennica z Prywatnej Szkoły Artystycznej w Gorzowie Wlkp. II miejsce zdobyła Agnieszka Górniak ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gorzowie Wlkp., miejsce III przypadło Oliwii Sawickiej z Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy, które uroczyście wręczył nadkom. Krzysztof Kubryń, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. podkom. Grzegorz Basta, a także Nadleśniczy Nadleśnictwa Kłodawa pan Tomasz Kalembkiewicz i mł. bryg. Andrzej Węsierski z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
 
Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności oraz życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji.

Konkurs „Bezpieczne wakacje z Lupo” rozstrzygniętyKonkurs „Bezpieczne wakacje z Lupo” rozstrzygnięty

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej 2019-06-07

Kolejne posiedzenie Wojewódzkiej rady konsultacyjnej do spraw działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych odbyło się w siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.  
Elitserien: Stalowcy na czele pogromu Masarny Avesty2019-06-07

W czwartek odbył się mecz ligi szwedzkiej pomiędzy Masarną Avestą a Elit Vetlandą, który zakończył się wynikiem 32:58.  
KOTEK „SIERŻANT” URATOWANY PRZEZ NOWOSOLSKICH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGO2019-06-07

Do niecodziennej interwencji doszło na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. 
DWÓCH NAPADŁO, CZTERECH ZATRZYMANO. SZYBKIE DZIAŁANIE, NIEOCZEKIWANY PRZEBIEG2019-06-07

W centrum Gubina dwaj młodzi mężczyźni napadli na 24-latka i zabrali mu pieniądze. 
HONOROWA ODZNAKA „ZA ZASŁUGI W DZIAŁANIACH POZA GRANICAMI RP" DLA LUBUSKIEGO POLICJANTA2019-06-07

Komisarz Marek Jankowski, policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. został odznaczony za zasługi w działaniach poza granicami RP. 
SEZON LETNI – START. POLICYJNI WODNIACY GOTOWI DO NIESIENIA POMOCY2019-06-07

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich prezentują pełną gotowość do zabezpieczenia sezonu letniego. Ostatnie przygotowania nadzorował osobiście szefowie strzeleckich policjantów. Zbliżające się wakacje są okazją, aby przypomnieć amatorom wypoczynku nad wodą, miłośnikom żeglarstwa i sportów wodnych o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Utrudnienia po burzy i silnym deszczu2019-06-07

W czwartek pod wieczór Gorzów nawiedziła burza i silny deszcz; czasowo mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym, niektóre drogi i ulice są trudno lub czasowo nieprzejezdne.  
Finał strzeleckiego spływu kajakowego w Gorzowie2019-06-06

Trzech kajakarzy, urzędników strzeleckiego magistratu i dyrektor tamtejszego ośrodka kultury, w samo południe dopłynęło do Gorzowa. Na 116. kilometrze zakończyli swój spływ, który prowadził z jeziora Lipie w miejscowości Długie.  
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim wręczono nagrody finalistom konkursu plastycznego „Historia i współczesność policji”.2019-06-06

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego na plakat promujący 100. Rocznicę powołania Policji Państwowej pn. „Historia i współczesność policji”. 
Szczegółowy program DNI GORZOWA 2019 oraz wydarzenia towarzyszące 14-16. czerwca 2019-06-06

Piątek, 14. czerwca  
MĘŻCZYZNA CHCIAŁ SKOCZYĆ Z WIADUKTU. URATOWALI GO POLICJANCI2019-06-06

Zielonogórscy policjanci uratowali mężczyznę, który chcąc popełnić samobójstwo, próbował skoczyć z wiaduktu przy ulicy Zjednoczenia.
MOŻLIWE UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM NA GRANICY POLSKO-NIEMIECKIEJ2019-06-06

Policja informuje, że w najbliższy wtorek (11 czerwca) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na granicy polsko-niemieckiej. 
SKUTECZNI W WALCE Z NARKOBIZNESEM - PLANTACJA KONOPI INDYJSKICH ZLIKWIDOWANA2019-06-06

Kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku zabezpieczyli ponad 80 sadzonek konopi indyjskich. 
2 złota, brąz i 7 miejsce na Mistrzostwach Polski w SUMO2019-06-06

2 czerwca br. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^