HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1181; niedziela, 5 kwiecień 2020 Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-06-07
Pociągi wracają na gorzowską estakadę
Pociągi wracają na gorzowską estakadę

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki  


Wojewoda Władysław Dajczak uczestniczył w testowym przejeździe estakadą, zorganizowanym przez PKP PLK S.A.

 Niezwykła estakada w Gorzowie Wielkopolskim jest jednym z najdłuższych tego typu obiektów w Polsce. Powstała w latach 1905 – 1914. Została wpisana do rejestru zabytków. Ma ogromne znaczenie dla komunikacji kolejowej między Tczewem a Kostrzynem. Od 9 czerwca pociągi pojadą estakadą między peronem Gorzów Wielkopolski Wschód, a dworcem w Gorzowie Wielkopolskim.
 
- Jako wojewodę, reprezentanta Rządu RP w województwie, bardzo cieszą mnie dynamiczne efekty programu kolejowego, który stworzono jeszcze za czasów poprzedniego Rządu. Gdy przejęliśmy realizację tego programu nie było żadnej dokumentacji – jedynie puste teczki. Intensywne działania Ministra Adamczyka i PKP sprawiły, że w województwie lubuskim cieszymy się z inwestycji, o której mówiono od lat – powiedział Wojewoda Władysław Dajczak podkreślając, że remont wpłynie na jakość i bezpieczeństwo transportu w województwie.
 
O projekcie
 
Widok na estakadę i bulwar (powiększ zdjęcie)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują obiekt w ramach projektu „Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych etap I – Modernizacja estakady kolejowej w Gorzowie Wielkopolskim”. Wartość prac to ponad 126 mln zł, z czego 86 mln zł to dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
 
Obiekt został wzmocniony setkami ton stali i betonu. Zastosowano maty wygłuszające przejazdy. Położono specjalny tor bezpodsypkowy. Odtworzone zostały historyczne balustrady. Sprawne i bezpieczne kursowanie pociągów mają zapewnić nowe rozjazdy i urządzenia sterowania ruchem kolejowym.
 
Podróżni skorzystają z nowych peronów
 
W ramach projektu wybudowano przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni. Czynne będą perony na stacji Gorzów Wielkopolski. Stropy i wiaty zostały rozebrane, odnowione i wzmocnione. Do dyspozycji pasażerów będzie peron nr 1, z kolei nieczynny przez lata peron nr 2, zapewni obsługę pociągów w kierunku Krzyża i Poznania, Piły, Kostrzyna.
 
Perony są wyższe, mają antypoślizgową nawierzchnię. Na obiektach zaplanowano wiaty i ławki, zamontowano także energooszczędne oświetlenie LED. Do dyspozycji osób o ograniczonej możliwości poruszania się przewidziano windy.
 
Komunikację na stacji Gorzów Wielkopolski ułatwi przestronne przejście podziemne. Tunel prowadzący z budynku dworca na perony ma wzmocnione ściany i sufity. Ułożono w nim kafle nawiązujące do historycznego charakteru obiektu.

Podpisano umowy w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” 2019-06-07

Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak podpisał umowy w sprawie udzielenia wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 - 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.  
Bezpieczne „Wakacje z naturą” czas zacząć - finał konkursu plastycznego w gorzowskiej jednostce2019-06-07

To już czwarta edycja organizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. konkursu plastycznego „Wakacje z naturą”. 
Konkurs „Bezpieczne wakacje z Lupo” rozstrzygnięty2019-06-07

W środę (5 czerwca) w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół nr 13 w Gorzowie Wlkp. odbył się XX Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczne wakacje z Lupo”. 
Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej 2019-06-07

Kolejne posiedzenie Wojewódzkiej rady konsultacyjnej do spraw działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych odbyło się w siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.  
Elitserien: Stalowcy na czele pogromu Masarny Avesty2019-06-07

W czwartek odbył się mecz ligi szwedzkiej pomiędzy Masarną Avestą a Elit Vetlandą, który zakończył się wynikiem 32:58.  
KOTEK „SIERŻANT” URATOWANY PRZEZ NOWOSOLSKICH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGO2019-06-07

Do niecodziennej interwencji doszło na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. 
DWÓCH NAPADŁO, CZTERECH ZATRZYMANO. SZYBKIE DZIAŁANIE, NIEOCZEKIWANY PRZEBIEG2019-06-07

W centrum Gubina dwaj młodzi mężczyźni napadli na 24-latka i zabrali mu pieniądze. 
HONOROWA ODZNAKA „ZA ZASŁUGI W DZIAŁANIACH POZA GRANICAMI RP" DLA LUBUSKIEGO POLICJANTA2019-06-07

Komisarz Marek Jankowski, policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. został odznaczony za zasługi w działaniach poza granicami RP. 
SEZON LETNI – START. POLICYJNI WODNIACY GOTOWI DO NIESIENIA POMOCY2019-06-07

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich prezentują pełną gotowość do zabezpieczenia sezonu letniego. Ostatnie przygotowania nadzorował osobiście szefowie strzeleckich policjantów. Zbliżające się wakacje są okazją, aby przypomnieć amatorom wypoczynku nad wodą, miłośnikom żeglarstwa i sportów wodnych o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Utrudnienia po burzy i silnym deszczu2019-06-07

W czwartek pod wieczór Gorzów nawiedziła burza i silny deszcz; czasowo mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym, niektóre drogi i ulice są trudno lub czasowo nieprzejezdne.  
Finał strzeleckiego spływu kajakowego w Gorzowie2019-06-06

Trzech kajakarzy, urzędników strzeleckiego magistratu i dyrektor tamtejszego ośrodka kultury, w samo południe dopłynęło do Gorzowa. Na 116. kilometrze zakończyli swój spływ, który prowadził z jeziora Lipie w miejscowości Długie.  
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim wręczono nagrody finalistom konkursu plastycznego „Historia i współczesność policji”.2019-06-06

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego na plakat promujący 100. Rocznicę powołania Policji Państwowej pn. „Historia i współczesność policji”. 
Szczegółowy program DNI GORZOWA 2019 oraz wydarzenia towarzyszące 14-16. czerwca 2019-06-06

Piątek, 14. czerwca  
MĘŻCZYZNA CHCIAŁ SKOCZYĆ Z WIADUKTU. URATOWALI GO POLICJANCI2019-06-06

Zielonogórscy policjanci uratowali mężczyznę, który chcąc popełnić samobójstwo, próbował skoczyć z wiaduktu przy ulicy Zjednoczenia.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-02
Naprawa z AC – kiedy zamienniki a kiedy części oryginalne?

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

© 2018 Gorzow.com

^