HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 84; sobota, 11 lipiec 2020 Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-06-10
Niedziela pod znakiem pikników zdrowotnych
Niedziela pod znakiem pikników zdrowotnych

Źródło: Agnieszka Wiśniewska Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. 


Kilkaset osób skorzystało z oferty Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie podczas zaplanowanych na ten weekend pikników zdrowotnych. 

W niedzielę można nas było spotkać w dwóch miejscach: w Parku Wiosny Ludów (Parku Róż) – gdzie odbył się organizowany wspólnie w Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego Piknik Zdrowia i na tzw. Placu Papieskim przy parafii Pierwszych Męczenników Polski, gdzie odbywał się Diecezjalny Festyn Rodzinny. 
Na szpitalnych stoiskach można było zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie krwi, sprawdzić poziom tkanki tłuszczowej i skorzystać z porad dietetyka. Mieliśmy też ofertę dla najmłodszych. Dzieci uczestniczące w Pikniku Zdrowia z chęcią bawiły się w strefie malucha, gdzie specjalnie dla nich ustawiliśmy m.in. trampolinę, basen z piłkami i piankowe puzzle.
- Wykonywanie badań profilaktycznych powinno być priorytetem dla każdego z nas. Musimy mieć czas nie tylko dla naszych: dzieci, męża, żony czy wnuków. Musimy zadbać o siebie, bo tylko zdrowi będziemy dłużej cieszyć się pełnią życia i przyglądać się sukcesom naszych bliskich – mówiła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.   
- Zapraszam do strefy szpitalnej. Tu bez kolejki, skierowania i pieniędzy można skorzystać z badań profilaktycznych. Ich wyniki odpowiedzą czy jesteśmy zagrożeni otyłością, zawałem czy cukrzycą, czyli najważniejszymi obecnie chorobami cywilizacyjnymi. Osoby, które chcą zadbać o swoją formę, zapanować nad wagą i poznać wiele ciekawych przepisów na zbilansowaną dietę mogą skorzystać z porad naszego dietetyka – zachęcał wiceprezes gorzowskiego szpitala Robert Surowiec. 
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie widoczny był nie tylko dzięki stoiskom ulokowanym przy jednej z głównych ścieżek w ulubionym przez gorzowian Parku Róż. Nasi specjaliści od promocji na scenie zorganizowali też konkursy sprawdzające wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Uczestników pikniku pytaliśmy m.in. o zasady wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ochrony przed nowotworem skóry, badania cytologiczne i najnowsze szpitalne inwestycje. Każdy uczestnik naszej zabawy otrzymywał zestaw szpitalnych gadżetów.  
Podczas Diecezjalnego Festynu Rodzinnego do naszej ekipy dołączyła też grupa ratowników, którzy wszystkich chętnych uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. A tych nie brakowało. Dość powiedzieć, że z naszej oferty skorzystało ponad 300 osób. 
- Wiedza z zakresu resuscytacji krążeniowo oddechowej może przydać się każdemu. A pomaganie jest przecież dziecinnie proste. Doświadczenie pokazuje, że nawet kilkulatek świetnie sobie radzi z takim zadaniem. Wystarczy wiedzieć co trzeba robić, przełamać strach i nie bać się – legendarnego już chyba - połamania żeber – mówi Łukasz Fabich,
ratownik medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w gorzowskim szpitalu. – Cieszę się, że podchodziło do nas tak wiele dzieci. Ta wiedza z pewnością zaprocentuje - dodał.  
Wszystkim osobom, które skorzystały z przygotowanej przez nas oferty serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na Piknik Zdrowia (zaplanowany na 6 lipca) do Dobiegniewa. 

Niedziela pod znakiem pikników zdrowotnychNiedziela pod znakiem pikników zdrowotnychNiedziela pod znakiem pikników zdrowotnychNiedziela pod znakiem pikników zdrowotnych

2,5 promila na zakazie. Ledwo trzymał się na nogach. Pijanego kierowcę zatrzymał policjant po służbie 2019-06-10

St. sierż. Paweł Olejniczak w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę, który w organizmie miał ponad 2,5 promila.
POSZUKUJEMY 16 - LETNIEJ BARBARY SKRYPNIK2019-06-08

Policjanci prowadzą poszukiwania zaginionej 16 – letniej Barbary Skrypnik. Nieletnia ostatni raz miała kontakt z rodziną 3 czerwca ok. godz. 22. Wszystkie osoby posiadające informacje o miejscu przebywania nieletniej proszone są o kontakt osobiście bądź telefonicznie z Komendą Powiatową Policji w Słubicach.  
PGE Ekstraliga: Zrewanżować się za Motoarenę - truly.work Stal Gorzów vs Get Well Toruń (zapowiedź)2019-06-08

Pora na rewanże! Już w niedzielę Stalowcy będą gościć torunian.   
Gorzów na antenie telewizyjnej Dwójki (live)!2019-06-08

Już dziś, 8 czerwca br. na antenie telewizyjnej Dwójki, Gorzów będzie bohaterem pasma wieczornego. 
Gorzowska Nadwarciańska Dycha2019-06-08

Zostało jeszcze kilkaset pakietów startowych, a zapisy trwają do 16 czerwca. 
Służba jest nieprzewidywalna. Policjanci drogówki gasili auto2019-06-07

Policjanci ruchu drogowego gorzowskiej jednostki, sierż. Daniel Krzesiński i st. post. Adrian Kalmus na ul. Łokietka zauważyli wydobywające się spod maski bmw płomienie. 
Pociągi wracają na gorzowską estakadę 2019-06-07

Wojewoda Władysław Dajczak uczestniczył w testowym przejeździe estakadą, zorganizowanym przez PKP PLK S.A.
Podpisano umowy w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” 2019-06-07

Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak podpisał umowy w sprawie udzielenia wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 - 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.  
Bezpieczne „Wakacje z naturą” czas zacząć - finał konkursu plastycznego w gorzowskiej jednostce2019-06-07

To już czwarta edycja organizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. konkursu plastycznego „Wakacje z naturą”. 
Konkurs „Bezpieczne wakacje z Lupo” rozstrzygnięty2019-06-07

W środę (5 czerwca) w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół nr 13 w Gorzowie Wlkp. odbył się XX Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczne wakacje z Lupo”. 
Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej 2019-06-07

Kolejne posiedzenie Wojewódzkiej rady konsultacyjnej do spraw działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych odbyło się w siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.  
Elitserien: Stalowcy na czele pogromu Masarny Avesty2019-06-07

W czwartek odbył się mecz ligi szwedzkiej pomiędzy Masarną Avestą a Elit Vetlandą, który zakończył się wynikiem 32:58.  
KOTEK „SIERŻANT” URATOWANY PRZEZ NOWOSOLSKICH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGO2019-06-07

Do niecodziennej interwencji doszło na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. 
DWÓCH NAPADŁO, CZTERECH ZATRZYMANO. SZYBKIE DZIAŁANIE, NIEOCZEKIWANY PRZEBIEG2019-06-07

W centrum Gubina dwaj młodzi mężczyźni napadli na 24-latka i zabrali mu pieniądze. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^