HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1765; piątek, 6 grudzień 2019 Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • sport • 2019-06-21
Cezary Marciniak: Drugie miejsce to niesamowita niespodzianka! (Wywiad po rozgrywkach PGNiG Summer Superligi)
Cezary Marciniak: Drugie miejsce to niesamowita niespodzianka! (Wywiad po rozgrywkach PGNiG Summer Superligi)

Źródło: Stal Gorzow  


Czwórka gorzowskich zawodników w miniony weekend sprawiła ogromną niespodziankę podczas rozgrywek PGNiG Summer Superligi. O turnieju, piłce ręcznej plażowej i rozwoju tej dyscypliny nasza redaktorka rozmawiała z najlepszym bramkarzem turnieju, Cezarym Marciniakiem.
 
www.stalgorzow.pl: Cezary w ostatnim czasie odbyły się rozgrywki PGNiG Summer Superligi, w których z częścią chłopaków z drużyny wzięliście udział. Opowiedz o samej imprezie, co to za rozgrywki i czym różnią się od klasycznej piłki ręcznej?
 
Był to pierwszy turniej mistrzostw Polski, odbywający się w pięknej scenerii płockiej starówki. Trzeba zaznaczyć pełen profesjonalizm i super przygotowanie tej imprezy, ponieważ organizacja tak dużego wydarzenia na takim poziomie nie należy do najłatwiejszych. W imprezie uczestniczyły topowe drużyny z kraju, jak i kilka zagranicznych ekip zarówno męskich, jak i żeńskich. A czym się różni: Na pewno odmiana plażowa jest bardziej widowiskowa od tej naszej macierzystej wersji. Jednak w trakcie meczu praktycznie nie dochodzi do kontaktu obrońcy z atakującym, a jeśli już do takiego dojdzie, najczęściej kończy się to wykluczeniem, co przekłada się na szybszą i bardziej techniczną grę.
 
 
Jak to się stało, że zdecydowaliście się zagrać w Summer Superlidze wraz z ekipą z USA?
 
Do stworzenia tej ekipy doszło tak naprawdę przez przypadek. Około dwóch tygodni przed turniejem odezwał się do naszych bliźniaków prezes BHT Petry Płock i jeden z organizatorów turnieju - Artur Niesłuchowski z informacją, że na turniej przylatuje czterech zawodników ze Stanów i czy byśmy do nich nie dołączyli. Żelek zapytał się mnie, czy bym nie pobronił. Skrzyknął tez resztę chłopaków tj. Bronka i Turka. Na miejscu dołączył do nas jeden kolega z Płocka i tak stworzyliśmy ekipę, grającą pod nazwą RIP BHT Los Angeles.
 
 
Sam przebieg turnieju był chyba nieco męczący...?
 
Turniej owszem dawał się we znaki. Ogromne temperatury i praktycznie żadnej chmury na niebie, do tego wysiłek związany z samym graniem na piasku, to wszystko potęgowało zmęczenie z meczu na mecz.
 
 
Zajęliście ostatecznie drugie miejsce - to chyba wielkie osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że tak naprawdę nie mieliście zbyt wiele czasu na przygotowania?
 
Nasze drugie miejsce to wielka niespodzianka i jeszcze większy sukces. Z chłopakami ze Stanów mieliśmy okazje przeprowadzić tylko jeden trening w czwartek wieczorem. I trening to duże słowo. Po prostu uczyliśmy się siebie nawzajem, sprawdzaliśmy swoje możliwości, a dopiero później z meczu na mecz docieraliśmy się na boisku. Biorąc pod uwagę, że startowaliśmy z pozycji raczej Underdoga, gra w finale z Petrą Płock to było coś! A wyeliminowanie po drodze w ćwierćfinale drużyny z Piotrkowa było niespodzianka dla wszystkich uczestników turnieju. Ogólnie jesteśmy mega zadowoleni z występu naszej drużyny!
 
Dostałeś też nagrodę indywidualną - to dla Ciebie duże wyróżnienie?
 
Tak, to duże wyróżnienie. Byłem bardzo mile zaskoczony, bo to tak naprawdę mój pierwszy poważny turniej na piasku, ale tak jak mówiłem wcześniej - nie tylko jednostki, bo i dwóch kolegów ze Stanów zostało wyróżnionych nagrodami indywidualnymi, ale cała drużyna spisała się na medal.
 
Jak widzisz przyszłość piłki ręcznej plażowej? Ta dyscyplina ma według Ciebie szansę na rozwój w naszym kraju? Warto edukować młodzież i pokazywać, że na piasku też można wyczyniać cuda na bramce?
 
Co do rozwoju, w tej dyscyplinie jest ogromny potencjał – widowiskowość, szybkość gry, jak i sama atmosfera wokół niej panująca, lato, słońce, muzyka grająca podczas meczu. To wszystko wywołuje uśmiech i zadowolenie nie tylko u zawodników, ale i u kibiców oglądających te zawody. Podczas turnieju po prostu nie da się nudzić. Młodzież jak najbardziej warto edukować w kierunku tej dyscypliny, po pierwsze z tego powodu, że zdobywa coraz większa popularność, a druga sprawa to mega super sposób na aktywność i kontakt z piłką ręczną w przerwie mi

Sukces Gorzowskiego Klubu Piłki Wodnej 59 2019-06-21

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak gościł Gorzowski Klub Piłki Wodnej 59. Zawodnicy 16 czerwca w Szczecinie wzięli udział w Turnieju Finałowym Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i zdobyli tytuł wicemistrza Polski młodzików.
Elitserien: Doskonała dyspozycja Thomsena2019-06-21

W czwartek odbyła się kolejka ligi szwedzkiej, w której udział wziął Anders Thomsen.   
Piknik u Schroederów – Urodziny2019-06-21

Już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca br., znów wspólnie przeniesiemy się w czasie! Tym razem świętować będziemy urodziny Matthiasa Lehmanna, prawnuka Gustawa Schroedera, dawnego mieszkańca willi przy ul. Warszawskiej 35.
W niedzielę Nadwarciańska dycha2019-06-21

W niedzielę (23 czerwca) od godziny 10.00 do 12.00 odbędzie się bieg uliczny „VI Gorzowska Nadwarciańska Dycha”.  
W gorzowskim szpitalu o współpracy z Bad Saarow2019-06-21

Chirurdzy, endoskopiści, pielęgniarki i przedstawiciele Europejskiej Akademii Medycyny Interdyscyplinarnej w Bad Sarrow gościli dziś w wizytą w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.
I Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów2019-06-19

Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z upragnionego wypoczynku. 
Niezwykłe osiągnięcia uczniów klas policyjnych z Katolickiego Liceum w Gorzowie Wlkp.2019-06-19

Kolejny rok szkolny dla uczniów z klas o profilu policyjnym Katolickiego Liceum im. Św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wlkp. dobiega końca. 
Gratulacje dla przedszkolaków 2019-06-19

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 9 „Na Zielonym Wzgórzu”  w Gorzowie Wlkp. zwyciężyło w Konkursie "Urzędnik w oczach dziecka". Wojewoda Lubuski pogratulował laureatom oraz życzył wspaniałych wakacji.  
Oddział Cudzoziemców i Oddział Paszportów i Migracji nieczynne w dniach 27-28 czerwca br. 2019-06-19

Informujemy, że w związku z przeniesieniem Oddziału Paszportów i Migracji oraz Oddziału Cudzoziemców z budynku przy ulicy Jagiellończyka 13 do budynku przy ulicy Jagiellończyka 8, oba oddziały w dniach 27 i 28 czerwca br. będą nieczynne, niemożliwy będzie także kontakt telefoniczny z pracownikami oddziałów.
Elitserien: Show Bartosza Zmarzlika! Dobre występy reszty Stalowców2019-06-19

We wtorek odbyła się kolejka ligi szwedzkiej, w ramach której pojechało aż pięciu gorzowian.   
DMPJ: Drugie miejsce Stalowców w Pile2019-06-19

Młodzieżowcy truly.work Stali Gorzów nadal znajdują się w kapitalnej formie.  
GKPW wicemistrzem Polski młodzików2019-06-19

15-16 czerwca w Szczecinie odbył się finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi) w piłkę wodną, w którym rywalizowało osiem drużyn z całej Polski.  
Stypendia dla uzdolnionych uczniów2019-06-19

We wtorek, w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2018/2019, prezydent Jacek Wójcicki w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża wręczył 89. szczególnie uzdolnionym gorzowskim uczniom stypendia naukowe i artystyczne.  
Swoje ofiary zaatakowali nożami. Trójka Bułgarów usłyszała już zarzut zabójstwa 2019-06-19

Skuteczna praca śledczych z Lubuskiej Policji i Prokuratury Okręgowej w Gorzowie skutkowała ustaleniem, zatrzymaniem i przedstawieniem zarzutów związanych z zabójstwem trzem Bułgarom. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-12-06
Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze

gorzow.com kraj artykuly 2019-11-18
Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?

gorzow.com kraj kabaret 2019-11-08
Kabaret Smile - Szpital

gorzow.com kraj kabaret 2019-11-08
Kabaret Smile - Kubeczki

gorzow.com kraj kabaret 2019-10-17
Mariusz Kałamaga - Stand-up

gorzow.com kraj artykuly 2019-10-07
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-30
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Kobiety

© 2018 Gorzow.com

^