HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 2485; piątek, 13 grudzień 2019 Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-06-24
BEZPIECZNA DROGA NAD MORZE - POLICJANCI SPRAWDZILI TRZEŹWOŚĆ BLISKO TYSIĄCA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK
BEZPIECZNA DROGA NAD MORZE - POLICJANCI SPRAWDZILI TRZEŹWOŚĆ BLISKO TYSIĄCA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK

Źródło: Policja Lubuska  


Policjanci gorzowskiej drogówki wzięli pod lupę ciężarówki i autokary zmierzające w kierunku pomorza droga ekspresową S3. 

Przez ponad sześć godzin intensywnych działań skontrolowano trzeźwość blisko tysiąca kierowców. Poza trzeźwością sprawdzano także czas pracy, stan techniczny pojazdów oraz załadunek. Policjantów wspomagali funkcjonariusze ITD, Straży Granicznej i Służby Celnej.
Na dobre rozpoczęły się wakacyjne wyjazdy. Lubuskie drogi – autostrada A2 i droga ekspresowa S3 – „łączą” zachodnią granicę z pozostałą częścią Polski oraz północ z południem. Każdego dnia, tylko przez te główne arterie komunikacyjne przejeżdżają tysiące pojazdów – pojazdy osobowe, ciężarówki i autokary. W poniedziałek (24 czerwca) policjanci gorzowskiej drogówki na drodze ekspresowej S3, w miejscu obsługi podróżnych Marwice prowadzili intensywne działania, którymi głównym adresatem byli kierowcy ciężarówek i autokarów. Ich zachowanie za kierownicą, styl jazdy, właściwy stan techniczny kilkudziesięciotonowych pojazdów ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich podróżnych zmierzających w kierunku morza. Od godzin porannych do południa na MOP Marwice zjeżdżały wszystkie ciężarówki, busy i autokary. Gorzowskich policjantów w działaniach wspierali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Służby Celnej. Mundurowi sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców – niestety trzech z nich jechało pod wpływem alkoholu. Ich uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane, a sami kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Kontroli poddawany był również stan techniczny pojazdów, który ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa drogowego. Dokumenty, badania techniczne, oświetlenie, właściwy załadunek, odpowiednia masa pojazdu były poddawane kontroli przez mundurowych. Oprócz ciężarówek skontrolowano także osiem autokarów – na szczęście do żadnego z nich policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń i po kontroli spokojnie kontynuowały dalszą podróż.
 
Działania gorzowskiej drogówki będą prowadzone systematycznie, w kolejnych tygodniach wakacji. Wszystko po to, aby każdy kto zmierza na wakacyjny wypoczynek dojechał do celu spokojnie i pewnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Duża w tym rola Policji i pozostałych służb, ale największe zadanie stoi przed samymi kierowcami. Ważne, aby nasze zachowanie za kierownicą cechowało się wzajemnym szacunkiem, ale przede wszystkim przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Szerokiej, wakacyjnej drogi!

BEZPIECZNA DROGA NAD MORZE - POLICJANCI SPRAWDZILI TRZEŹWOŚĆ BLISKO TYSIĄCA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEKBEZPIECZNA DROGA NAD MORZE - POLICJANCI SPRAWDZILI TRZEŹWOŚĆ BLISKO TYSIĄCA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEKBEZPIECZNA DROGA NAD MORZE - POLICJANCI SPRAWDZILI TRZEŹWOŚĆ BLISKO TYSIĄCA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEKBEZPIECZNA DROGA NAD MORZE - POLICJANCI SPRAWDZILI TRZEŹWOŚĆ BLISKO TYSIĄCA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEKBEZPIECZNA DROGA NAD MORZE - POLICJANCI SPRAWDZILI TRZEŹWOŚĆ BLISKO TYSIĄCA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK

Policjanci zdążyli na czas, by ocalić życie 2019-06-24

Doświadczenie i profesjonalizm Oficera Dyżurnego asp. szt. Dariusza Pietrusewicz sprawiły, że udało się zapobiec tragedii. Błyskawicznie skojarzył on numer telefonu z którego przyszła anonimowa wiadomość o zamiarze odebrania sobie życia ze zgłaszanymi w przeszłości z tego telefonu interwencjami. Dzięki temu policjanci dotarli na czas i uratowali mężczyznę.
Mistrzostwa Klubu golfowego ZAWARCIE2019-06-24

W miniony weekend 22-23.06.2019r Gorzowski Klub Golfowy ZAWARCIE zorganizował na gorzowskim polu kolejne Mistrzostwa Klubu. 
Nice1LŻ: Arged Malesa TŻ Ostrovia przegrywa na Łotwie, brak punktów Nowackiego2019-06-24

Żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów nie będą miło wspominać swojego wyjazdu do Daugavpils.  
Przebudowa ulicy Śląskiej2019-06-24

We wtorek (25 czerwca), od frezowania nawierzchni (na odcinku od Wału Poprzecznego do pętli autobusowej), rozpocznie się przebudowa ulicy Śląskiej.  
MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 20192019-06-21

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. 
„Jednośladem z kartą rowerową bezpiecznie do celu”2019-06-21

„Jednośladem z kartą rowerową bezpiecznie do celu” pod takim hasłem policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. spotykały się przez cały czerwiec z młodymi kursantami na placu Miasteczka Ruchu Drogowego i przeprowadzały egzamin praktyczny w celu uzyskania karty rowerowej.
Tata z maluchem w domu. Co mu przysługuje?2019-06-21

Gdy na świat przychodzi dziecko zazwyczaj zostaje z nim w domu mama. 
W środę pod katedrą czterema pasami2019-06-21

Wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego planuje w nocy z wtorku na środę (25/26 czerwca) zmianę organizacji ruchu polegającą na oddaniu do użytku zamkniętej dotychczas, wschodniej jezdni ul. Chrobrego.  
Cezary Marciniak: Drugie miejsce to niesamowita niespodzianka! (Wywiad po rozgrywkach PGNiG Summer Superligi)2019-06-21

Czwórka gorzowskich zawodników w miniony weekend sprawiła ogromną niespodziankę podczas rozgrywek PGNiG Summer Superligi. O turnieju, piłce ręcznej plażowej i rozwoju tej dyscypliny nasza redaktorka rozmawiała z najlepszym bramkarzem turnieju, Cezarym Marciniakiem.
Sukces Gorzowskiego Klubu Piłki Wodnej 59 2019-06-21

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak gościł Gorzowski Klub Piłki Wodnej 59. Zawodnicy 16 czerwca w Szczecinie wzięli udział w Turnieju Finałowym Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i zdobyli tytuł wicemistrza Polski młodzików.
Elitserien: Doskonała dyspozycja Thomsena2019-06-21

W czwartek odbyła się kolejka ligi szwedzkiej, w której udział wziął Anders Thomsen.   
Piknik u Schroederów – Urodziny2019-06-21

Już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca br., znów wspólnie przeniesiemy się w czasie! Tym razem świętować będziemy urodziny Matthiasa Lehmanna, prawnuka Gustawa Schroedera, dawnego mieszkańca willi przy ul. Warszawskiej 35.
W niedzielę Nadwarciańska dycha2019-06-21

W niedzielę (23 czerwca) od godziny 10.00 do 12.00 odbędzie się bieg uliczny „VI Gorzowska Nadwarciańska Dycha”.  
W gorzowskim szpitalu o współpracy z Bad Saarow2019-06-21

Chirurdzy, endoskopiści, pielęgniarki i przedstawiciele Europejskiej Akademii Medycyny Interdyscyplinarnej w Bad Sarrow gościli dziś w wizytą w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-12-06
Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze

gorzow.com kraj artykuly 2019-11-18
Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?

gorzow.com kraj kabaret 2019-11-08
Kabaret Smile - Szpital

gorzow.com kraj kabaret 2019-11-08
Kabaret Smile - Kubeczki

gorzow.com kraj kabaret 2019-10-17
Mariusz Kałamaga - Stand-up

gorzow.com kraj artykuly 2019-10-07
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-30
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Kobiety

© 2018 Gorzow.com

^