HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 2514; piątek, 13 grudzień 2019 Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-06-25
Aktywnie o rehabilitacji
Aktywnie o rehabilitacji

Źródło: Agnieszka Wiśniewska Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o. 


Jakie ćwiczenia można wykonywać po 70. roku życia? Kiedy zacząć ćwiczenia rehabilitacyjne po operacji stawu biodrowego? 

Jakich zabiegów nie leczniczych nie można stosować wśród chorych po usunięciu piersi? Te i inne pytania nurtowały uczestników czerwcowej edycji Wszechnicy Zdrowia, której gospodarzem była lek. med. Irena Sosińska-Małyszko kierownik Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Rehabilitacji Neurologicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. 
- Aby zapewnić sobie dobrą kondycję i uniknąć rehabilitacji najlepiej zacząć dbać o siebie. Nadworny lekarz królów polskich Stefana Batorego i Zygmunta III Wazy mówił, że „ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”. Trzeba sobie te słowa wziąć mocno do serca, bo prawidłowy styl życia i aktywność fizyczna dostosowana do potrzeb i możliwości konkretnej osoby może ją ochronić przed leczeniem rehabilitacyjnym – mówiła lek. Irena Sosińska-Małyszko. 
Ruch to zdrowie. Wszystkich pozytywnych jego aspektów  nie sposób wymienić. Od lepszego dotlenienia organizmu, zmniejszenie złego i zwiększenie dobrego cholesterolu, poprawę tolerancji glukozy, przez wzrost ilości antyoksydantów po wzrost odporności całego organizmu. 
- Nie trzeba podejmować wysiłku ponad siły. To wręcz niewskazane. Ale znaczącą poprawę kondycji i dobrego funkcjonowania ciała i umysłu można uzyskać już choćby dzięki regularnym spacerom. Tak niewiele trudu, a tak wiele korzyści dla każdego z nas  – zachęcała dr Małyszko. 
Jeśli ktoś lubi większe wyzwania, można zacząć biegać (wystarczy dobre, wygodne i dostosowane do tej dyscypliny obuwie), uprawiać Nordic Walking, pływanie, jeździć na rowerze, zapisać się na jogę czy po prostu tańczyć. 
- Każdy z tych rodzajów aktywności poprawia elastyczność mięśni, zmniejsza ich napięcie i wymusza prawidłową postawę. Słowem zapobiega procesom starzenia się organizmu. Jeśli zastosujecie Państwo te rady w codziennym życiu z pewnością nie będziecie naszymi Pacjentami, a zamiast bólu i napięcia poczujecie ulgę i zapomnicie o większości dręczących Was dolegliwościach – dodaje specjalista rehabilitacji. 
Spotkanie w ramach Wszechnicy Zdrowia było też okazją do przedstawienia realizowanego przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. projektu „Rehabilitacja szansą na aktywność zawodową”. To program skierowany do osób w wieku 15-60 lat (w przypadku kobiet) i 15-65 lat (w przypadku mężczyzn) mieszkających na terenie województwa lubuskiego z często występującymi chorobami narządu ruchu, powodującymi niepełnosprawność fizyczną i społeczną wynikających z braku możliwości podjęcia pracy zawodowej. Projekt skierowany jest do osób pracujących i powracających do pracy w zakresie rehabilitacji medycznej schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego. 
- Od początku realizacji projektu skorzystało z niego już ponad 500 osób. To nie tylko rehabilitacja, ale też edukacja i poradnictwo medyczno-zawodowe. Aby wziąć udział w programie nie trzeba mieć skierowania od lekarza – wyjaśniała dr Irena Sosińska-Małyszko. 
Projekt "Rehabilitacja szansą na aktywność zawodową" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Aktywnie o rehabilitacjiAktywnie o rehabilitacjiAktywnie o rehabilitacji

W czwartek próba syren2019-06-24

W czwartek (27 czerwca) między godziną 12.00 a 12.30 w całym mieście odbędzie się głośna próba syren alarmowych.   
Wojsko rekrutuje2019-06-24

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gorzowie Wielkopolskim prowadzi nabór do służby przygotowawczej, która umożliwi pracę w wojsku.
Szymon Światłowski: Słyszałem, że w Gorzowie jest fajny klub, trener i atmosfera2019-06-24

Gorzowianie stopniowo zbroją się na kolejny sezon. 
BEZPIECZNA DROGA NAD MORZE - POLICJANCI SPRAWDZILI TRZEŹWOŚĆ BLISKO TYSIĄCA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK2019-06-24

Policjanci gorzowskiej drogówki wzięli pod lupę ciężarówki i autokary zmierzające w kierunku pomorza droga ekspresową S3. 
Policjanci zdążyli na czas, by ocalić życie 2019-06-24

Doświadczenie i profesjonalizm Oficera Dyżurnego asp. szt. Dariusza Pietrusewicz sprawiły, że udało się zapobiec tragedii. Błyskawicznie skojarzył on numer telefonu z którego przyszła anonimowa wiadomość o zamiarze odebrania sobie życia ze zgłaszanymi w przeszłości z tego telefonu interwencjami. Dzięki temu policjanci dotarli na czas i uratowali mężczyznę.
Mistrzostwa Klubu golfowego ZAWARCIE2019-06-24

W miniony weekend 22-23.06.2019r Gorzowski Klub Golfowy ZAWARCIE zorganizował na gorzowskim polu kolejne Mistrzostwa Klubu. 
Nice1LŻ: Arged Malesa TŻ Ostrovia przegrywa na Łotwie, brak punktów Nowackiego2019-06-24

Żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów nie będą miło wspominać swojego wyjazdu do Daugavpils.  
Przebudowa ulicy Śląskiej2019-06-24

We wtorek (25 czerwca), od frezowania nawierzchni (na odcinku od Wału Poprzecznego do pętli autobusowej), rozpocznie się przebudowa ulicy Śląskiej.  
MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 20192019-06-21

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. 
„Jednośladem z kartą rowerową bezpiecznie do celu”2019-06-21

„Jednośladem z kartą rowerową bezpiecznie do celu” pod takim hasłem policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. spotykały się przez cały czerwiec z młodymi kursantami na placu Miasteczka Ruchu Drogowego i przeprowadzały egzamin praktyczny w celu uzyskania karty rowerowej.
Tata z maluchem w domu. Co mu przysługuje?2019-06-21

Gdy na świat przychodzi dziecko zazwyczaj zostaje z nim w domu mama. 
W środę pod katedrą czterema pasami2019-06-21

Wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego planuje w nocy z wtorku na środę (25/26 czerwca) zmianę organizacji ruchu polegającą na oddaniu do użytku zamkniętej dotychczas, wschodniej jezdni ul. Chrobrego.  
Cezary Marciniak: Drugie miejsce to niesamowita niespodzianka! (Wywiad po rozgrywkach PGNiG Summer Superligi)2019-06-21

Czwórka gorzowskich zawodników w miniony weekend sprawiła ogromną niespodziankę podczas rozgrywek PGNiG Summer Superligi. O turnieju, piłce ręcznej plażowej i rozwoju tej dyscypliny nasza redaktorka rozmawiała z najlepszym bramkarzem turnieju, Cezarym Marciniakiem.
Sukces Gorzowskiego Klubu Piłki Wodnej 59 2019-06-21

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak gościł Gorzowski Klub Piłki Wodnej 59. Zawodnicy 16 czerwca w Szczecinie wzięli udział w Turnieju Finałowym Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i zdobyli tytuł wicemistrza Polski młodzików.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-12-06
Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze

gorzow.com kraj artykuly 2019-11-18
Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?

gorzow.com kraj kabaret 2019-11-08
Kabaret Smile - Szpital

gorzow.com kraj kabaret 2019-11-08
Kabaret Smile - Kubeczki

gorzow.com kraj kabaret 2019-10-17
Mariusz Kałamaga - Stand-up

gorzow.com kraj artykuly 2019-10-07
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-30
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Kobiety

© 2018 Gorzow.com

^