HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 172; poniedziałek, 6 lipiec 2020 Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-10-02
Gorzowski szpital na nowo otworzył oddział nefrologii
Gorzowski szpital na nowo otworzył oddział nefrologii

Źródło: Agnieszka Wiśniewska Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. 


Po kilkumiesięcznej przerwie Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przywrócił funkcjonowanie Oddziału Nefrologii. 

Oddział nie tylko wznowił działalność. Zmienił też nazwę i znacznie poszerzył zakres świadczonych usług. Było to możliwe dzięki zatrudnieniu znanego i cenionego lekarza Krzysztofa Pabisiaka, który objął kierownictwo nowego Oddziału Nefrologii i Transplantologii Klinicznej. 
 
Z powodu braku lekarzy oddział nefrologii w gorzowskim szpitalu, jako odrębna jednostka, nie działał od początku maja 2019. Wszyscy jego pacjenci  na leczenie byli kierowani do Oddziału Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii i Gastroenterologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.  W tym czasie zarząd lecznicy podejmował wiele intensywnych działań zmierzających do przywrócenia pracy oddziału nefrologii. Udało się to na początku września, gdy współpracę z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie podjął  dr Krzysztof Pabisiak, specjalista z 20-letnim stażem, który od początku jej powstania  pracował w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Tam zajmował się pacjentami z chorobami nerek w różnym stadium choroby. Uczestniczył też w pracach zespołu transplantacyjnego Akademii Medycznej w Szczecinie. 
 
- W mojej praktyce medycznej wielokrotnie spotykałem i leczyłem chorych z Gorzowa i okolic. Moje przyjście do Gorzowa oznacza, że pacjenci z tej część województwa lubuskiego nie będą musieli wyjeżdżać do Szczecina, Poznania czy Wrocławia, a będą mogli uzyskać pełne leczenie tu na miejscu – mówi dr Krzysztof Pabisiak. - Tutaj będziemy
też mogli przygotować pacjentów do leczenia nerkozastępczego i pomagać im w dostaniu się na listę oczekujących do transplantacji – dodaje.
 
Ambicją nowego kierownika oddziału jest też stworzenie zespołu specjalistów, którzy zajmą się m.in. osobami z cukrzycą - najczęstszą przyczyną chorób nerek. Niebawem do zespołu ma dołączyć radiolog, chirurg naczyniowy, radiolog interwencyjny, angiolog i nefrolog. 
 
W reaktywowanym we wrześniu samodzielnym Oddziale Nefrologii i Transplantologii do dyspozycji pacjentów jest 8 łóżek. Pacjentami opiekują się 3 lekarze, 5 pielęgniarek i 1 położna.  Hospitalizacja odbywa się w pokojach dwuosobowych TV. Dla pacjentów jest też przygotowany aneks kuchenny i miejsce, w którym mogą swobodnie spotkać się np. z rodziną. 

Gorzowski szpital na nowo otworzył oddział nefrologiiGorzowski szpital na nowo otworzył oddział nefrologiiGorzowski szpital na nowo otworzył oddział nefrologiiGorzowski szpital na nowo otworzył oddział nefrologiiGorzowski szpital na nowo otworzył oddział nefrologii

Dzielimy się ciepłem2019-10-02

Będzie pomoc w regulowaniu opłat dla najbardziej potrzebujących gorzowian, którzy korzystają z ciepła sieciowego przesyłanego za pomocą miejskiej sieci ciepłowniczej. 
PO NARKOTYKACH I BEZ UPRAWNIEŃ – POLICJANCI PRZERWALI NIEBEZPIECZNĄ JAZDĘ 26-LATKA2019-10-02

Świebodzińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem będąc pod działaniem narkotyków i nie posiadając uprawnień.
Puchar Polski III Runda Parapływackiego Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych2019-10-02

28. i 29.  września 2019 r. Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” zorganizował Puchar Polski III Rundę Parapływackiego Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych, który został przeprowadzony w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym „Słowianka” w Gorzowie Wlkp. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników reprezentujących 17 klubów sportowych z całej Polski.
Uczniowie IV LO na intensywnym kursie niemieckiego2019-10-02

Trzynastu uczniów z klas trzecich i dwóch nauczycieli z IV Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyło 10 - 13 września 2019 roku w intensywnym kursie języka niemieckiego, przygotowującym do egzaminu DSD II, prowadzonym przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.
Spotkanie z dowództwem 35. dywizjonu ze Skwierzyny 2019-10-02

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z dowódcą 35. Skwierzyńskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Skwierzynie ppłk Januszem Romanikiem. 
Młodzi programiści o smart cities2019-10-02

Maraton dla programistów i designerów rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce zajął zespół Elektryczne Lemingi.  
POLICJANCI W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH Z TYGRYSKIEM LUPO2019-10-02

Międzyrzeccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny spotykają się z dziećmi. 
SENIORKA NIE DAŁA SIĘ OSZUKAĆ – FAŁSZYWA WNUCZKA CHCIAŁA WYŁUDZIĆ 40 TYS. EURO2019-10-02

Żagańscy policjanci prowadzą wiele spotkań z seniorami, podczas których instruują ich jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka, policjanta, urzędnika. 
Utrudnienia drogowe 2019-10-02

Droga krajowa nr 92 (49 km) obwodnica Świebodzina, zderzenie samochodu ciężarowego z busem.
Rok akademicki 2019/2020 rozpoczęty! 2019-10-02

Inaugurację roku akademickiego w Akademii im. Jakuba z Paradyża , tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta oraz przemarsz władz uczelni i studentów do kampusu przy ulicy Fryderyka Chopina. 
Solidny występ Jasińskiego w Lesznie, dwunaste miejsce Pytlewskiego2019-10-02

W pierwszy dzień października na Stadionie imienia Alfreda Smoczyka rozegrano rundę Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski.  
Zapraszamy do Klubu Senior +2019-10-02

Seniorzy zainteresowani uczestnictwem w zajęciach Klubu Senior+, mieszczącego się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sikorskiego 107 w Gorzowie Wielkopolskim, proszeni są o zgłaszanie osobiście lub telefonicznie.
Program Erasmus+ w I LO2019-10-02

Gorzowskie I LO przystępuje do realizacji międzynarodowego projektu, którego jest jednocześnie koordynatorem. 
LUBUSKI POLICJANT MISTRZEM POLSKI W KICKBOXINGU2019-10-02

Nadkomisarz Tomasz Bagrowski wywalczył najcenniejszy, złoty medal podczas rozgrywanych w miejscowości Chotowa Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^