HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 118; sobota, 11 lipiec 2020 Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-10-03
Ocalić od Zapomnienia – Integracyjny Wyjazd Międzypokoleniowy
Ocalić od Zapomnienia – Integracyjny Wyjazd Międzypokoleniowy

Źródło: Gorzow Przystan  Zdjęcia:Zbigniew Wójcik


Międzypokoleniowe spotkanie integracyjne odbyło się w dniach 24  – 26 września br. w ramach projektu ,,Ocalić od zapomnienia’’ z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej – barbarzyńskiej agresji na Nasz Naród ze strony nazistowskich Niemiec a następnie inwazji bolszewickiej Rosji. 

Fundacja Czysta Woda wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Bliźniego im. Brata Krystyna oraz Prezydentem Miasta Jackiem Wójcickim, zaprosili Pionierów Gorzowa, Stowarzyszenie Dzieci Wojny oraz Wolontariuszy na trzydniowy wyjazd do Ośrodka Kolonijno Sportowo – Wypoczynkowego w miejscowości Długie.
Wyjazd zorganizowany został dla  80-osobowej grupy seniorów oraz 15 – osobowej grupy młodzieży – wolontariuszy z ZS Elektrycznych oraz II LO    im. Marii Skłodowskiej Curie wraz z opiekunem wolontariuszy mgr Ewą Pańczyk. Spotkanie było również okazją do świętowania zbliżającego się Jubileuszu 100-lecia Pioniera Naszego Miasta Pana Tadeusza Stodolniaka.
 
Spotkanie rozpoczęło się 24 września pod Urzędem Miasta, gdzie uczestników przywitali organizatorzy Grażyna Wojciechowska wraz z Augustynem Wiernickim oraz zastępcą prezydenta Małgorzatą Domagała. Po przybyciu na miejsce uczestnicy udali się na uroczystą Msze Św. w intencji Jubileuszu 100-lecia Pioniera Gorzowa Wlkp. Tadeusza Stodolniaka.  Po wspólnym obiedzie odbyło się spotkanie z Panem Wiesławem Górskim na temat: „Miód i jego produkty gwarancją zdrowia”. Tego samego dnia przy Pomniku Orła Białego z udziałem pocztu sztandarowego Stowarzyszenia Dzieci Wojny odbyło się  wystąpienie Prezesa Augustyna Wiernickiego oraz Eugeniusza Mikołajczaka poświęcone 80-rocznicy wybuchu II Wojny Światowej  a następnie wspólne, międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych  z udziałem Wojewody Lubuskiego Władysławem Dajczakiem przy akompaniamencie  Dyrekcji i Nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. J. Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp.  Wieczorem  czas wolny został wypełniony koncertem muzycznym utalentowanego rodzeństwa Karoliny, Dawida oraz Tymoteusza Omelchenko, których muzycznie przygotowała Kristina Omelchenko, matka i nauczycielka języka angielskiego w SP nr 17, której uczniami są również Karolina i Dawid.
 
Dzień drugi, jak co roku, rozpoczął się śniadaniem w towarzystwie Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Jacka Wójcickiego, który przywiózł smakowite pączki, drożdżówki i owoce. Towarzyszyli mu: zastępca prezydenta Małgorzata Domagała, przewodniczący  Rady Miasta Jan Kaczanowski, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej LUW Grażyna Jelska, dyrektor GCPR Beata Kulczycka, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Eliza Rudnicka, prezes GHR Agata Dusińska, dyr. II LO Tomasz Pluta, zastępca dyr. ZS Elektrycznych Krystyna Leśko i wielu innych wspaniałych gości. Był to m.in. czas świętowania Jubileuszu 100lecia urodzin Pioniera Tadeusza Stodolniaka. Jubilat otrzymał  tort, wręczono kwiaty oraz prezenty. Po wspaniałym czasie pełnym wzruszeń i rozmów, swoje prelekcje wygłosiła Pani Monika Sułkowska pt. „Bezpieczny Senior” oraz Pani Moniak Józwa pt. „Partycypacja społeczna w procesie rewitalizacji”. W międzyczasie Seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez Radcę Prawną Karolinę Berdowską a zdrowotnych wskazówek udzielała mgr Anna Jankowska, która podczas całego wyjazdu sprawowała opiekę medyczną nad uczestnikami. Pozostały czas uczestnicy spędzili na wspólnych spacerach, rozmowach i wspominkach.
 
Ostatni dzień to gościnna wizyta w zaprzyjaźnionym Ośrodku Kadet- OK, gdzie dzięki uprzejmości właściciela Krzysztofa Jaz i jego córki Martyny oraz instruktorów, wszyscy uczestnicy mogli popływać po jeziorze rowerkami wodnymi i żaglówką a młodzież spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Było również ognisko, poczęstunek, wspólne tańce, śpiew i rozmowy. 
 
Po powrocie na zaproszenie zastępcy prezydenta Małgorzaty Domagały przy kawie i ciastkach odbyło się spotkanie w sali Herbowej Urzędu Miasta gdzie organizatorzy Grażyna Wojciechowska wraz z Augstyn Wiernicki wraz z wiceprezydent Małgorzatą Domagałą dokonali podsumowania, podziękowań, refleksji oraz ustalili plan działań na przyszłość w celu pielęgnacji Historii Miasta Gorzowa Wlkp. oraz kontynuacji projektu „Ocalić od Zapomnienia” .

Ocalić od Zapomnienia – Integracyjny Wyjazd MiędzypokoleniowyOcalić od Zapomnienia – Integracyjny Wyjazd MiędzypokoleniowyOcalić od Zapomnienia – Integracyjny Wyjazd MiędzypokoleniowyOcalić od Zapomnienia – Integracyjny Wyjazd MiędzypokoleniowyOcalić od Zapomnienia – Integracyjny Wyjazd Międzypokoleniowy

POSZEDŁ DO LASU NA GRZYBY I WRÓCIŁ Z... ZARZUTAMI2019-10-03

Nowosolscy policjanci ruchu drogowego ustalili i zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży podzespołów naczepy ciężarowej w miejscowości Niedoradz. 
WYBIERASZ SIĘ DO LASU? ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO!2019-10-03

Jesień to czas kiedy dużo osób wybiera się do lasu, część z powodu pojawiających się grzybów, inni by zwyczajnie pospacerować. 
Alan – tysięczny noworodek2019-10-02

W niedzielę 29 września 2019 r. o godz. 3:40 w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim na świat przyszedł Alan.
Gorzowski szpital na nowo otworzył oddział nefrologii2019-10-02

Po kilkumiesięcznej przerwie Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przywrócił funkcjonowanie Oddziału Nefrologii. 
Dzielimy się ciepłem2019-10-02

Będzie pomoc w regulowaniu opłat dla najbardziej potrzebujących gorzowian, którzy korzystają z ciepła sieciowego przesyłanego za pomocą miejskiej sieci ciepłowniczej. 
PO NARKOTYKACH I BEZ UPRAWNIEŃ – POLICJANCI PRZERWALI NIEBEZPIECZNĄ JAZDĘ 26-LATKA2019-10-02

Świebodzińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem będąc pod działaniem narkotyków i nie posiadając uprawnień.
Puchar Polski III Runda Parapływackiego Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych2019-10-02

28. i 29.  września 2019 r. Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” zorganizował Puchar Polski III Rundę Parapływackiego Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych, który został przeprowadzony w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym „Słowianka” w Gorzowie Wlkp. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników reprezentujących 17 klubów sportowych z całej Polski.
Uczniowie IV LO na intensywnym kursie niemieckiego2019-10-02

Trzynastu uczniów z klas trzecich i dwóch nauczycieli z IV Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyło 10 - 13 września 2019 roku w intensywnym kursie języka niemieckiego, przygotowującym do egzaminu DSD II, prowadzonym przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.
Spotkanie z dowództwem 35. dywizjonu ze Skwierzyny 2019-10-02

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z dowódcą 35. Skwierzyńskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Skwierzynie ppłk Januszem Romanikiem. 
Młodzi programiści o smart cities2019-10-02

Maraton dla programistów i designerów rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce zajął zespół Elektryczne Lemingi.  
POLICJANCI W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH Z TYGRYSKIEM LUPO2019-10-02

Międzyrzeccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny spotykają się z dziećmi. 
SENIORKA NIE DAŁA SIĘ OSZUKAĆ – FAŁSZYWA WNUCZKA CHCIAŁA WYŁUDZIĆ 40 TYS. EURO2019-10-02

Żagańscy policjanci prowadzą wiele spotkań z seniorami, podczas których instruują ich jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka, policjanta, urzędnika. 
Utrudnienia drogowe 2019-10-02

Droga krajowa nr 92 (49 km) obwodnica Świebodzina, zderzenie samochodu ciężarowego z busem.
Rok akademicki 2019/2020 rozpoczęty! 2019-10-02

Inaugurację roku akademickiego w Akademii im. Jakuba z Paradyża , tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta oraz przemarsz władz uczelni i studentów do kampusu przy ulicy Fryderyka Chopina. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^