HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 202; wtorek, 7 lipiec 2020 Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-10-08
KOLEJNY SUKCES POLICJI W WALCE Z OSZUSTAMI DZIAŁAJĄCYMI METODĄ "NA POLICJANTA"- ZATRZYMANE 5 OSÓB, JEDNA ARESZTOWANA
KOLEJNY SUKCES POLICJI W WALCE Z OSZUSTAMI DZIAŁAJĄCYMI METODĄ

Źródło: Policja Lubuska  


Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wyłudzenie pieniędzy od starszej kobiety metodą „na policjanta”. 

W ustaleniu tożsamości i zatrzymaniu tych osób pomógł monitoring miejski. To już kolejny sukces zielonogórskich policjantów zajmujących się wykrywaniem i zwalczaniem tego rodzaju przestępczości. Do tej sprawy, na wniosek zielonogórskich policjantów, zatrzymane zostały przez funkcjonariuszy ze Zgorzelca jeszcze dwie inne osoby, a policjanci z Legnicy zatrzymali kolejną, piątą, która decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze została aresztowana.
Od początku roku w Zielonej Górze oszuści działający metodą „na policjanta” próbowali wyłudzić pieniądze od kilkudziesięciu starszych osób. Niestety zdarzyły się sytuacje, gdy seniorzy zmanipulowani podstępem przez oszustów przekazali im pieniądze. Tak było m.in. w ubiegłym tygodniu /30.09/, kiedy to starszy zielonogórzanin wierząc, że ma do czynienia z policjantami, przekazał im ponad 40 tys. zł. O tym, że padł ofiarą oszustów zorientował się dopiero po kilku godzinach. Zielonogórscy policjanci natychmiast po tym zdarzeniu rozpoczęli działania operacyjne, które doprowadziły ich do mieszkańców województwa dolnośląskiego. 25-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna zostali zatrzymani przez policjantów w jednej z miejscowości na terenie Dolnego Śląska. Byli zaskoczeni, bo nie spodziewali się, że zostaną zatrzymani. Oboje zostali przewiezieni do Zielonej Góry.
 
Kilka godzin po tym zatrzymaniu, po przekazaniu informacji operacyjnych przez zielonogórskich kryminalnych, policjanci ze Zgorzelca zatrzymali kolejne 2 osoby, które również trafiły do zielonogórskiej komendy miejskiej na przesłuchanie. Z informacji zebranych przez kryminalnych wynikało, że grupa składała się z 5 osób, dlatego też po ustaleniu tożsamości ostatniej, piątej osoby, podjęli działania, żeby ją zatrzymać. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek /3.10/ przez policjantów z Legnicy.
 
Trudny i skomplikowany proces wykrywczy, a także zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie całej piątce zarzutów oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat. Na obecnym etapie postępowania śledczy sprawdzają czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych podobnych przestępstw, które wydarzyły się m.in. w Zielonej Górze. Cztery spośród zatrzymanych osób, w tym kobieta, decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zostali objęci policyjnym dozorem.
 
W stosunku do ostatniej z zatrzymanych osób, 23-letniego mężczyzny, prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i aresztował go na 3 miesiące.

KOLEJNY SUKCES POLICJI W WALCE Z OSZUSTAMI DZIAŁAJĄCYMI METODĄ KOLEJNY SUKCES POLICJI W WALCE Z OSZUSTAMI DZIAŁAJĄCYMI METODĄ KOLEJNY SUKCES POLICJI W WALCE Z OSZUSTAMI DZIAŁAJĄCYMI METODĄ KOLEJNY SUKCES POLICJI W WALCE Z OSZUSTAMI DZIAŁAJĄCYMI METODĄ

39 PODEJRZANYCH W SPRAWIE GRUPY ZAJMUJĄCEJ SIĘ M.IN. KRADZIEŻAMI LUKSUSOWYCH SAMOCHODÓW W POLSCE CZY W NIEMCZECH2019-10-08

CBŚP rozbiło grupę zajmującą się m.in. kradzieżami luksusowych samochodów na terenie Polski, Niemiec, a nawet Austrii. 
Powitanie mistrza - w piątek w SP 202019-10-08

W najbliższy piątek (11 października) o godzinie 19.00 w sali sportowej Zespołu Szkół nr 20 przy ul. Szarych Szeregów gorzowianie będą mieli okazję spotkać się z mistrzem świata na żużlu Bartoszem Zmarzlikiem.  
Najmłodsi mają głos2019-10-08

W Filharmonii rozpoczęły się warsztaty improwizacji dla dzieci. „Raz, dwa, trzy. Głos masz ty” to zajęcia wokalne i aktorskie prowadzone przez warszawskich artystów.
Większe środki na Warsztaty Terapii Zajęciowej i Zakłady Aktywności Zawodowej2019-10-08

W dniu 7 października 2019 roku została podpisana przez Premiera Mateusza Morawieckiego zmiana rozporządzenia w sprawie algorytmu przekazywania środków Państwowego  Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych samorządom wojewódzkim  i powiatowym.
SCHOROWANY 75-LATEK ZAGINĄŁ W LESIE. Z POMOCĄ PRZYSZLI POLICJANCI2019-10-07

Nowosolscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w lesie zaginął schorowany mężczyzna w podeszłym wieku.
Jak prawidłowo pomagać ptakom w mieście2019-10-07

Wraz z nadejściem pierwszych chłodniejszych dni mieszkańcy coraz częściej chcą dokarmiać ptaki.
Złoto, srebro i brąz strzelców GZSN „START”2019-10-07

W weekend (4 -6 października) w Zielonej Górze odbył się IX Ogólnopolski Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym.  
POLICYJNY PILOTAŻ RODZĄCEJ KOBIETY2019-10-07

W Gorzowie kierowca osobowego forda zatrzymał policyjny patrol. Zdenerwowany mężczyzna poprosił o pomoc, bo jego żona zaczęła rodzić, a on tkwi w korku. 
Poszukiwacze Pozytywnej Energii2019-10-07

Miasto Gorzów wraz z Wojewódzkim Zakładem Doskonalenia Zawodowego chcą zarazić gorzowian pozytywną energią.
Zwyciężyć przed własną publicznością - Stal Gorzów vs WKS Śląsk Forza Wrocław2019-10-04

Gorzowianie w najbliższą sobotę rozegrają kolejny mecz ligowy. Po małym falstarcie na inaugurację, żółto-niebiescy są podwójnie zmotywowani, by pokazać, że potrafią wygrywać także na własnym podwórku.  
CZTERY OSOBY OSKARŻONE W SPRAWIE OSZUSTW METODĄ „NA POLICJANTA”2019-10-04

Sporządzeniem aktu oskarżenia przez prokuratora i skierowaniem go do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze zakończyło się postępowanie przygotowawcze prowadzone w stosunku do czterech podejrzanych w związku z oszustwami metodą „na policjanta”. 
Jak Gorzów uczynić miastem eko 2019-10-04

Czysty, ekologiczny Gorzów; bez plastikowych jednorazówek, za to z bardzo świadomymi swoich wyborów mieszkańcami, którzy w trosce o przyszłość pokoleń dbają o środowisko.  
Otwarcie drogi w Wysokiej2019-10-03

Droga powiatowa łącząca Wysoką ze Ściechowem doczekała się remontu. 
W sobotę kolejny mecz piłkarzy ręcznych gorzowskiej Stali! Nowe ceny karnetów!2019-10-03

W najbliższą sobotę piłkarze ręczni gorzowskiej Stali zmierzą się z ekipą WKS Śląsk Forza Wrocław...  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^