HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1438; piątek, 5 czerwiec 2020 Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-10-09
PONAD 30 ZDARZEŃ DROGOWYCH W CIĄGU TRZECH TYGODNI
PONAD 30 ZDARZEŃ DROGOWYCH W CIĄGU TRZECH TYGODNI

Źródło: Policja Lubuska  


„Szarówka”, deszcz, silny wiatr, niskie temperatury – to typowa jesienna aura.

Niestety wpływa ona negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie ale także na warunki panujące na drogach. W przeciągu 3 tygodni doszło do 34 zdarzeń drogowych, w których ucierpiało sześć osób. Pamiętajmy aby zwolnić, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, ponieważ te uległy znaczącej zmianie. Przede wszystkim wydłużyła się droga hamowania.
Niskie temperatury, silny wiatr, częste opady deszczu, spadające z drzew liście oraz tzw. „szarówka” to nieodłączne elementy jesiennego krajobrazu. Niestety psują one nie tylko plany i samopoczucie ale przede wszystkim utrudniają poruszanie się po drogach. Wymienione czynniki wpływają na trudność jazdy poprzez wydłużanie drogi hamowania oraz zmniejszenie widoczności. Niejednokrotnie niestety z tego powodu dochodzi do zdarzeń drogowych, które mogą mieć poważne konsekwencje.
 
W ciągu ostatnich trzech tygodni na terenie powiatu świebodzińskiego doszło do 34 zdarzeń drogowych. 29 zostało zakwalifikowanych jako kolizja drogowa, co oznacza, że w wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. 5 kolejnych to zdarzenia będące wypadkami drogowymi, ponieważ ucierpieli w nich uczestnicy (łącznie 6 osób). Kluczową role odgrywa również widoczność. Szczególnie w przypadku dostrzeżenia pieszego musimy mieć możliwość zatrzymania się lub wyhamowania aby bezpiecznie go ominąć. Na to ma wpływ drugi czynnik, nasza prędkość. Dlatego też, poruszając się po drogach, teraz w okresie jesiennym, ale także w zbliżającym się okresie zimowym, gdzie warunki mogą ulec pogorszeniu, pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.
 
A to nie oznacza poruszania się z dopuszczalną prędkością. Niestety wielu kierujących, sprawców zdarzeń, broni się tym, ze nie przekroczyli tej dozwolonej. Nawet jeśli dopuszczalna prędkość wynosi 90km/h na danym odcinku drogi, to w przypadku kiedy jezdnia jest mokra lub/i pokryta liśćmi powinniśmy prędkość zredukować, tak by móc zapanować nad pojazdem w przypadku konieczności nagłego hamowania. Poruszając się po mieście z dopuszczalną prędkością 50km/h, i widząc stojące na światłach lub przed przejściem pojazdy należy zwolnić, ponieważ może się okazać iż droga hamowania jest dłuższa niż to miało miejsce do tej pory. Niestety wielu kierujących o tym zapomina.
 
Również istotnym jest aby sprawdzić stan techniczny pojazdu, w szczególności stan ogumienia.. A to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego.
 
 

PONAD 30 ZDARZEŃ DROGOWYCH W CIĄGU TRZECH TYGODNIPONAD 30 ZDARZEŃ DROGOWYCH W CIĄGU TRZECH TYGODNI

DZIELNICOWI NA SPOTKANIU Z PRZEDSZKOLAKAMI2019-10-09

Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Gorzowie Wlkp. w ramach realizacji jednego z przedsięwzięć programu „Lupo” odwiedzają przedszkolaków, gdzie prowadzą edukację dla bezpieczeństwa głównie w grupach „zerówkowych” obejmując tematykę dot. zachowań na drodze, w kontakcie z „obcym” czy też zachowań w kontakcie z psami.
Odznaczenia Ministra Sportu i Turystyki 2019-10-09

Wojewoda Władysław Dajczak wręczył zasłużonym działaczom KS "Stal" Gorzów Wlkp. Odznaki „Za Zasługi dla Sportu”. 
Uciekał motocyklem, później pieszo – skuteczny pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą2019-10-09

Policjanci prowadzili pościg za motocyklistą, który swoją brawurowa jazdą stwarzał zagrożenie na drodze. 
Całym sercem staram się jak najlepiej reprezentować Gorzów i Polskę - Bartosz Zmarzlik zabiera głos po pierwszym meczu barażowym2019-10-09

Ubiegły weekend przebiegł po myśli gorzowskich kibiców, którzy wraz z Bartkiem Zmarzlikiem w sobotę świętowali zdobycie przez niego tytułu Indywidualnego Mistrza Świata. 
Inżynierowie w przedszkolu2019-10-09

900 przedszkolaków z naszego miasta weźmie udział w projekcie „Inżynierowie w przedszkolu”.
Awaria sieci wodociągowej2019-10-09

Do godziny 11.00 w środę (9 października) potrwa awaria rurociągu sieci wodociągowej w ulicy Wróblewskiego.  
WKRÓTCE WYBORY DO SEJMU I SENATU2019-10-09

13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu. Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.
POLICJANTKA WRACAŁA PO SŁUŻBIE DO DOMU I... ZATRZYMAŁA PIJANEGO KIEROWCĘ2019-10-09

Policjantka z Komisariatu Policji w Lubsku w drodze do domu zatrzymała nietrzeźwego kierującego seatem. 
OSKARŻYCIELE PUBLICZNI RYWALIZOWALI O TYTUŁ NAJLEPSZEGO W LUBUSKIEM2019-10-09

We wtorek (8 października) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbył się wojewódzki etap II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. 
Wąż na Osiedlu Europejskim. Pomogli policjanci2019-10-09

Półtorametrowy wąż zablokował się w drzwiach wejściowych bloku mieszkalnego na osiedlu Europejskim.
Cezary Marciniak: Prawdziwych facetów poznaje się po tym jak kończą, nie jak zaczynają2019-10-08

Stalowcy zafundowali w sobotę niezły horror swoim fanom. Dlaczego tak musiało być i jak to spotkanie ocenił jeden z istotnych ojców zwycięstwa?  
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - wnioski na 2020 rok 2019-10-08

Przypominamy, że 31 października 2019 r. upływa termin składania przez dyrektorów szkół i dyrektorów bibliotek pedagogicznych wniosków na rok 2020 w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w latach 2016-2020.
Utrudnienia drogowe 2019-10-08

DK 92 (43km) w m. Wilkowo,
4 złota, 3 srebra i 3 brązy2019-10-08

Zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach, które odbyły się w Bydgoszczy w​ miniony weekend. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Andrzej Mierzejewski - Kara dla dziecka

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Przystanek Radość - Ekologia

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Małżeńska Kwarantanna w Domu

© 2018 Gorzow.com

^