HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 176; wtorek, 7 lipiec 2020 Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-10-14
ZERO TOLERANCJI DLA NIEBEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NA DRODZE
ZERO TOLERANCJI DLA NIEBEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NA DRODZE

Źródło: Policja Lubuska  


Zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne, mandaty i wnioski o ukaranie, kierujący nie przestrzegający sądowego zakazu, pod wpływem alkoholu i środków odurzających, a także jeżdżący z nadmierną prędkością.

To efekty weekendowych działań prowadzonych przez krośnieńskich policjantów ruchu drogowego, którzy byli wspomagani przez kolegów z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry. Wszystko po to, aby na lubuskich drogach czuć się pewnie i bezpiecznie.
Policjanci krośnieńskiej drogówki wspomagani przez kolegów z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry rozpoczęli weekend od działań „Bezpieczne drogi”. Podczas policyjnych patroli szczególną uwagę zwracano na kierowców jadących z nadmierną prędkością, rozmawiających przez telefon komórkowy trzymany w ręce czy też wykonujących nieprawidłowe manewry na drodze. Funkcjonariusze reagowali na każde ujawnione wykroczenie, czego efektem jest ukaranie mandatem karnym 18 kierowców, w tym 10 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Ponadto podczas minionego weekendu (11-13 października), trzech kierowców straciło prawo jazdy. W miejscowości Radnica, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierowcę ciężarówki, wobec którego starosta wydał decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy. W związku z zapisem widniejącym w systemie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, zakazując dalszej jazdy. Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli prze patrol dzielnicowych. Policjanci jadąc ul. Krośnieńską w Połupinie, w pewnym momencie zauważyli jak kierowca VW, ma problem z prostą jazdą. Mając podejrzenie, że może znajdować się pod działaniem alkoholu, niezwłocznie zatrzymali go do kontroli drogowej. Badanie wykazało, że mężczyzna ma przeszło dwa promile alkoholu w organizmie. Z kolei kierowca forda został zatrzymany do kontroli drogowej po tym, jak pomiar prędkości z którą jechał wykazał, że jedzie w miejscowości Pław o 21 km/h szybciej niż obowiązują przepisy. W trakcie czynności funkcjonariusze sprawdzili także trzeźwość mężczyzny. Wówczas okazało się, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą odpowiedzą przed sądem także dwaj inni kierowcy. W nocy (12/13 października) patrol drogówki otrzymał zgłoszenie o pojeździe znajdującym się w rowie. Po przybyciu na miejsce ustali, że kierowca jechał sam i na szczęście nic mu się nie stało, jednakże zastrzeżenia budził stan w jakim się znajdował. Funkcjonariusze mając podejrzenie, że mężczyzna może być pod działaniem narkotyków poddali go badaniu testerem, który wykazał że 21-latek znajduje się pod wpływem amfetaminy. Mężczyźnie została pobrana krew do badań, która zostanie przesłana do biegłego. Ponadto jak ustalono w toku dalszych czynności, nie posiadał uprawnień do kierowania. Z kolei w nocy (14 października) policjanci zespołu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, który jak się okazało kieruje wbrew zakazowi wydanemu przez sąd.
 
Poziom bezpieczeństwa na drogach, oprócz wielu działań podejmowanych przez policjantów, zależy również od nas samych. To my - uczestnicy ruchu, ale również inne osoby - rodzina, znajomi, sąsiedzi mamy realny wpływ na to, czy na polskich drogach bezpiecznie. Każdy sygnał czy zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, kierowaniu po alkoholu czy w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu będzie traktowany priorytetowo przez lubuskich policjantów, z należytą starannością i surowością.

ZERO TOLERANCJI DLA NIEBEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NA DRODZEZERO TOLERANCJI DLA NIEBEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NA DRODZE

BLISKO DWA PROMILE I UCIECZKA PRZED POLICJANTAMI. SKUTECZNY POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ2019-10-14

Próba ucieczki przed policjantami i jazda w stanie nietrzeźwości to przewinienia jakich dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca volkswagena. 
Najserdeczniejsze życzenia2019-10-14

Pobij rekord w udzielaniu pierwszej pomocy wspólnie z NoVa Park i WOŚP2019-10-14

W środę 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. 
Bartek - nasz mistrz świata!2019-10-13

Gorzowianie owacjami na stojąco powitali w piątek wieczorem w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20 swojego mistrza świata. 
ZUS uczy i zaprasza na Olimpiadę2019-10-13

„Lekcje z ZUS” goszczą w szkołach już od 5 lat. 
Nowy inspektor 2019-10-11

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak 
KRYSZTAŁ PR-u dla Gorzowa za #Stąd Jestem2019-10-11

Miasto Gorzów otrzymało nagrodę Grand Prix w prestiżowym konkursie KRYSZTAŁY PR-u w kategorii najlepsza kreatywna kampania promocyjna. 
Baraże: 15 wyścigów o pozostanie w Ekstralidze - Marged Alesa TŻ Ostrovia vs truly.work Stal Gorzów 2019-10-11

W najbliższą niedzielę gorzowska Stal zakończy tegoroczny sezon mierząc się z TŻ Ostrovią w rewanżowym meczu barażowym. Stawką jest utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek.  
LUBUSKI POLICJANT ZNÓW NAJLEPSZY – PIERWSZE MIEJSCE W KOLARSKIM GRAND PRIX2019-10-11

Sierżant sztabowy Tomasz Kołogryf wystartował w X wyścigu serii Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie. 
NAJMŁODSI POZNAWALI POLICYJNĄ SŁUŻBĘ2019-10-11

W czwartek (10 października) wschowską Policję odwiedziła grupa zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek we Wschowie.
POLICJANCI ROZMAWIALI Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE2019-10-11

Policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach przekazując im wiedzę o bezpieczeństwie. 
Most Koniawski w remoncie2019-10-11

Ruszyły prace naprawcze mostu Koniawskiego. W najbliższą sobotę (12 października), w związku z pracami związanymi z naprawą nawierzchni, w rejonie ronda Grobla zostanie zamknięty pas ruchu na wschodniej części mostu, dla pojazdów jadących od Zakanala w stronę centrum.
Nowe boiska przy IV LO2019-10-11

Nowe boisko do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego powstaje przy IV LO. 
NAPADŁ NA SKLEP Z NOŻEM W RĘKU – NAPASTNIK ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW2019-10-10

Policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali 26-latka podejrzanego o napad na sklep. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^