HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 193; wtorek, 7 lipiec 2020 Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-10-14
FAŁSZYWY POLICJANT W RĘKACH STRZELECKICH KRYMINALNYCH - ZATRZYMANIE, ZARZUTY, ARESZT
FAŁSZYWY POLICJANT W RĘKACH STRZELECKICH KRYMINALNYCH - ZATRZYMANIE, ZARZUTY, ARESZT

Źródło: Policja Lubuska  


Kilka tygodni temu na terenie Strzelec Krajeńskich miało miejsce oszustwo, w którym mieszkanka miasta przekazała mężczyźnie podającemu się za policjanta 12 tysięcy złotych. 

Mimo, że w sprawie nie było właściwie żadnych istotnych szczegółów, które mogłyby doprowadzić prawdziwych policjantów do oszusta, w zaledwie kilka tygodni udało się to kryminalnym ze Strzelec Krajeńskich. Zatrzymany mężczyzna, który usłyszał zarzuty oszustwa, posiadania narkotyków i nielegalnej amunicji został aresztowany na trzy miesiące.
Przestępcy, którzy stosują metodę oszustw „na policjanta”, czy „na wnuczka” wykorzystują łatwowierność osób, których kosztem próbują się wzbogacić. Oszuści potrafią manipulować emocjami swoich przyszłych ofiar, dlatego ich przestępczy proceder niestety się ciągle sprawdza. Utrudnieniem w rozwiązaniu takich spraw i ukaraniu osób odpowiedzialnych jest fakt, że są to dobrze zorganizowane grupy, które są kierowane przez osoby znajdujące się również poza granicami kraju. Bardzo trudno jest również odzyskać utracone pieniądze, których kwoty sięgają nawet kilkudziesięciu czy kilkuset tys. złotych. W historię o policjancie uwierzyła również jedna z mieszkanek Strzelec Krajeńskich. Kobieta w lipcu br. odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Mężczyzna poprosił o pomoc w imieniu członka jej rodziny, który miał mieć wypadek, a pieniądze miały być zabezpieczeniem, aby ten uniknął pozbawienia wolności. Cała historia była fikcją, ponieważ zarówno mężczyzna, który miał odebrać pieniądze, jak i ten podający się za policjanta, to oszust i najprawdopodobniej jedna i ta sama osoba. Oszust był bardzo przekonywujący, tym bardziej, że znał imiona członków rodziny osoby, którą chciał oszukać. Dlatego kobieta uwierzyła swojemu rozmówcy i przekazała pieniądze. Kiedy jednak nie miała żadnej informacji zwrotnej o postępach w sprawie zorientowała się, że najprawdopodobniej została oszukana. Sprawę zgłosiła strzeleckim policjantom. Ci mimo, że nie posiadali właściwie żadnych punktów zaczepienia starali się dotrzeć do osoby odpowiedzialnej za te przestępstwo. Dzięki intensywnej pracy policjanci zebrali informacje, które były na tyle precyzyjne, że pozwoliły wytypować mężczyznę, który mógł być dopuścić się tego przestępstwa. Był nim 26-latek, który mieszkał poza terenem województwa lubuskiego. W środę /9 października br./ policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali go w mieszkaniu. Był kompletnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. W czasie przeszukania jego mieszkania kryminalni zabezpieczyli w mieszkaniu narkotyki i nielegalną amunicję, a także blisko 12 tys. złotych na poczet przyszłych kar. Po przewiezieniu do komendy w Strzelcach Krajeńskich 26-latek usłyszał trzy zarzuty: oszustwa, posiadania narkotyków i amunicji. Przyznał się, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. W piątek (11 października) sąd aresztował go na trzy miesiące.
 
Przypominamy o zachowaniu czujności przy przekazywaniu pieniędzy osobom nieznanym. Jak ważne są to kwestie pokazuje kolejna próba oszustwa, która tym razem miała miejsce w piątek (11 października) również w Strzelcach Krajeńskich, gdzie do jednej z mieszkanek miasta zadzwonił młody mężczyzna podający się za jej wnuczka. Cała historia była fałszywa, a mężczyzna chciał wyłudzić od kobiety 13 tys. złotych. Tylko dzięki czujności pracownicy banku, która zorientowała się, że może dojść do przestępstwa 79-latka nie straciła pieniędzy.

FAŁSZYWY POLICJANT W RĘKACH STRZELECKICH KRYMINALNYCH - ZATRZYMANIE, ZARZUTY, ARESZTFAŁSZYWY POLICJANT W RĘKACH STRZELECKICH KRYMINALNYCH - ZATRZYMANIE, ZARZUTY, ARESZTFAŁSZYWY POLICJANT W RĘKACH STRZELECKICH KRYMINALNYCH - ZATRZYMANIE, ZARZUTY, ARESZTFAŁSZYWY POLICJANT W RĘKACH STRZELECKICH KRYMINALNYCH - ZATRZYMANIE, ZARZUTY, ARESZTFAŁSZYWY POLICJANT W RĘKACH STRZELECKICH KRYMINALNYCH - ZATRZYMANIE, ZARZUTY, ARESZT

ZERO TOLERANCJI DLA NIEBEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NA DRODZE2019-10-14

Zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne, mandaty i wnioski o ukaranie, kierujący nie przestrzegający sądowego zakazu, pod wpływem alkoholu i środków odurzających, a także jeżdżący z nadmierną prędkością.
BLISKO DWA PROMILE I UCIECZKA PRZED POLICJANTAMI. SKUTECZNY POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ2019-10-14

Próba ucieczki przed policjantami i jazda w stanie nietrzeźwości to przewinienia jakich dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca volkswagena. 
Najserdeczniejsze życzenia2019-10-14

Pobij rekord w udzielaniu pierwszej pomocy wspólnie z NoVa Park i WOŚP2019-10-14

W środę 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. 
Bartek - nasz mistrz świata!2019-10-13

Gorzowianie owacjami na stojąco powitali w piątek wieczorem w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20 swojego mistrza świata. 
ZUS uczy i zaprasza na Olimpiadę2019-10-13

„Lekcje z ZUS” goszczą w szkołach już od 5 lat. 
Nowy inspektor 2019-10-11

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak 
KRYSZTAŁ PR-u dla Gorzowa za #Stąd Jestem2019-10-11

Miasto Gorzów otrzymało nagrodę Grand Prix w prestiżowym konkursie KRYSZTAŁY PR-u w kategorii najlepsza kreatywna kampania promocyjna. 
Baraże: 15 wyścigów o pozostanie w Ekstralidze - Marged Alesa TŻ Ostrovia vs truly.work Stal Gorzów 2019-10-11

W najbliższą niedzielę gorzowska Stal zakończy tegoroczny sezon mierząc się z TŻ Ostrovią w rewanżowym meczu barażowym. Stawką jest utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek.  
LUBUSKI POLICJANT ZNÓW NAJLEPSZY – PIERWSZE MIEJSCE W KOLARSKIM GRAND PRIX2019-10-11

Sierżant sztabowy Tomasz Kołogryf wystartował w X wyścigu serii Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie. 
NAJMŁODSI POZNAWALI POLICYJNĄ SŁUŻBĘ2019-10-11

W czwartek (10 października) wschowską Policję odwiedziła grupa zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek we Wschowie.
POLICJANCI ROZMAWIALI Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE2019-10-11

Policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach przekazując im wiedzę o bezpieczeństwie. 
Most Koniawski w remoncie2019-10-11

Ruszyły prace naprawcze mostu Koniawskiego. W najbliższą sobotę (12 października), w związku z pracami związanymi z naprawą nawierzchni, w rejonie ronda Grobla zostanie zamknięty pas ruchu na wschodniej części mostu, dla pojazdów jadących od Zakanala w stronę centrum.
Nowe boiska przy IV LO2019-10-11

Nowe boisko do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego powstaje przy IV LO. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^