HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 529; sobota, 8 sierpień 2020 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-10-23
Finał konkursu na słoik jabłkowy
Finał konkursu na słoik jabłkowy

Źródło: Gorzow Przystan  Zdjęcia: Bartłomiej Nowosielski


Blisko 20 przepisów nadesłali gorzowianie w odpowiedzi na konkurs „Gorzowski Słoik Jabłkowy”.  
 

 
Teraz przepisy oceniają kucharscy mistrzowie, a w najbliższy piątek (25 października) trzy, ich zdaniem najlepsze, wykonają podczas wielkiego finału konkursu na rynku przy Jerzego.
 
Najsmaczniejszą jabłkową potrawę wybiorą wspólnie z mieszkańcami.
 
Konkurs dotyczył przetworów z jabłek, które będą podane w słoiku i poddane pasteryzacji. Dodatkowe punkty jurorzy konkursu, czyli mistrzowie kuchni – ambasadorowie kampanii Gorzów #Stąd Jestem, będą przyznawać za wykorzystanie w przepisie jabłek z renety landsberskiej. W sprawie rodzaju i smaku potrawy, zgodnie z regulaminem, była pełna dowolność. Najważniejszym warunkiem była konieczność wykorzystania jabłek w procesie jej przygotowania.
 
Konkurs, zorganizowany przez Wydział Promocji i Informacji UM Gorzowa, wspólnie z Gorzowskim Rynkiem Hurtowym, Zespołem Szkół Ogrodniczych oraz Gastronomicznych, to próba znalezienia gorzowskiego produktu regionalnego w oparciu o jabłko - renetę landsberską, odmianę wyhodowaną jeszcze w przedwojennym Landsbergu.
 
Owoc doskonale nadaje się do przygotowywania przetworów, a te mogą być świetnym produktem, promującym miasto i pozytywnie wyróżniającym Gorzów na kulinarnej mapie Polski.
 
Docelowo produkcja zwycięskiego projektu będzie zlecona lokalnemu producentowi, a wyprodukowane słoiki staną się słodkim produktem promującym Gorzów.
 
Na przepisy czekaliśmy od 1 do 21 października. W tym czasie wpłynęło 17 przepisów, traktujących jabłko jako główmy składnik potraw, nadających się do pasteryzacji w słoiku. To autorskie receptury na dżemy, konfitury, musy i masła jabłkowe, pojawił się także przepis na zamkniętą w słoiku szarlotkę.
 
Teraz jurorzy, Dawid Szkudlarek, Paweł Salamon i Łukasz Konik, ocenią wszystkie pod kątem jakości, proporcji użytych składników oraz indywidualnego pomysłu na przepis. Wybiorą trzy najlepsze, które zostaną wykonane podczas finału konkursu w najbliższy piątek, 25 października, na terenie Gorzowskiego rynku Hurtowego w czasie organizowanego tam Festiwalu Dyni i Chryzantemy.   
 
Wspólnie z mieszkańcami ocenią smak wybranych potraw i wyłonią zwycięzcę, dla którego przygotowana jest atrakcyjna nagroda; szybkowar, ufundowany przez Gorzowski Rynek Hurtowy. Dla dwóch pozostałych osób GRH przygotował nagrody w postaci koszów owocowo-warzywnych.
 
Finałowe gotowanie zaczynamy w piątek, o godzinie 9.00 na terenie GRH przy ul. Jerzego. Zapraszamy!

Finał konkursu na słoik jabłkowy

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta2019-10-23

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego odbędą się, od godziny dziewiątej do 15.00, w czwartek 14 listopada br.  
Jubileusz Związku Sybiraków w Gorzowie2019-10-23

Minęło 30 lat od powołania Związku Sybiraków w Gorzowie. We wtorek, za nieustanne pielęgnowanie historii i pamięci o latach cierpień na nieludzkiej ziemi, Sybirakom dziękował prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
Inżynierowie w przedszkolu2019-10-23

Pracownie LEGO na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 i 21 już oficjalnie otwarte. Dzięki zestawom dydaktycznym z klocków swoje umiejętności matematyczno-przyrodnicze będą doskonalić tu sześciolatki z 28 przedszkoli.
Askana Style Jam z Hgher Living2019-10-23

O tym, że taniec niesie ze sobą mnóstwo pozytywnych emocji, jest metodą znalezienia równowagi, świetną formą dbania o zdrowie przekonaliśmy się nie raz. 
MIESZKANIE NIE BYŁO PRZYPADKOWE. ZABEZPIECZONE NARKOTYKI I ZARZUTY DLA 30-LATKA2019-10-22

Trzymiesięcznym aresztem zakończyło się zatrzymanie 30-latka u którego kryminalni zabezpieczyli tabletki ecstasy, amfetaminę, metaamfetaminę oraz marihuanę. 
Adrian Chełmiński: Kibice to nasz 8 zawodnik, mam nadzieję, że przyjdą na mecz z Grodkowem2019-10-22

Gorzowianie przygotowują się do kolejnego spotkania ligowego z taktycznie niewygodną drużyną z Grodkowa. Czy w drużynie pojawił się hurraoptymizm po spotkaniu z Siódemką Miedź Legnica?  
Bezpieczniej na drogach2019-10-22

Ulice Teatralna, Warszawska, Hermanowskiej, Szkolna, Szpitalna, Głowackiego – to tu pracowali w ostatnim czasie drogowcy zajmujący się odnawianiem oznakowania poziomego.
Próbna ewakuacja w dwóch szkołach2019-10-22

W czwartek (24. października) na terenie Gorzowa zostanie przeprowadzona próba syren alarmowych, w trakcie której odbędą się ćwiczenia ewakuacyjne dla dzieci i młodzieży w wybranych placówkach oświatowych. 
Lubuskie talenty poszukiwane2019-10-22

260 uczniów lubuskich szkół podstawowych oraz liceów, którzy są uzdolnieni w zakresie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych, ma szanse na stypendium w wysokości 600 lub 800 zł miesięcznie.
Kolejne zadania z budżetu obywatelskiego na finiszu2019-10-21

Gotowy jest już przebudowany chodnik przy ul. Popławskiego. 
ŚMIERTELNY WYPADEK, NIEUDZIELENIE POMOCY I UCIECZKA Z MIEJSCA ZDARZENIA. 29-LATEK JUŻ Z ZARZUTAMI2019-10-21

Zwłoki mężczyzny znaleziono przy drodze w lesie. 
Bartosz Starzyński: Zbieramy owoce chłodnej głowy 2019-10-21

Gorzowianie wygrali spotkanie wyjazdowe z Siódemką Miedź Legnica. Po tym spotkaniu o jego ocenę poprosiliśmy trenera żółto-niebieskich i najlepszego strzelca. Co mówili?  
Nie taki lider straszny - Stal z 3 punktami w Legnicy! - Siódemka Miedź Legnica vs Stal Gorzów 2019-10-21

Stalowcy do Legnicy jechali powalczyć o punkty i wyszło im to świetnie, bowiem zgarnęli całą pulę nie będąc faworytem tego meczu!  
III liga: Mocne uderzenie Stali na początek! - Real-Astromal Leszno II vs Stal Gorzów II2019-10-21

Gorzowskie rezerwy, złożone przede wszystkim z młodzieżowców, rozpoczęły rozgrywki III ligi śpiewająco i wygrały w Lesznie rezultatem 35:15.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^