HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 80; sobota, 11 lipiec 2020 Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-10-31
MIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIEC
MIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIEC

Źródło: Policja Lubuska  


Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Prezydium Policji Landu Brandenburgia w Poczdamie zorganizowała międzynarodową konferencję pn. „Wspólnie ograniczyć możliwości przestępców w Europie bez granic”. Spotkanie polskich i niemieckich policjantów było okazją do podsumowania wspólnych inicjatyw i partnerstwa w zapewnianiu bezpieczeństwa po obu stronach granicy.
 
Stosunki robocze między policjantami z Polski i Niemiec są konsekwentnie pogłębiane i rozbudowywane na wszystkich poziomach. Polscy i niemieccy stróże prawa każdego dnia wspólnie pracują dla bezpieczeństwa regionalnego po obu stronach granicy. Od lat w obszarze przygranicznym prowadzone są wspólne, polsko-niemieckie patrole. W prowadzonym projekcie unijnym „W tandemie przeciwko przestępczości przygranicznej” policjanci szkolą się w znajomości języka niemieckiego i polskiego oraz przepisów prawa obu krajów. Ważnym ogniwem łączącym obie policje jest Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, które zabezpiecza sprawną wymianę informacji pomiędzy polską, a niemiecką policją. To właśnie z tego miejsca w sytuacjach nadzwyczajnych koordynowane są wspólne działania. W ramach zwalczania przestępczości transgranicznej w 2015 roku utworzono JIT (Joint Investigation Team), który określany jest w obiegu europejskim jako Wspólny Zespół Śledczych, składający się z prokuratorów i policjantów z obu krajów.
 
Kolejnym potwierdzeniem wzorowej współpracy była zorganizowana we wtorek (29 października) przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Prezydium Policji Landu Brandenburgia w Poczdamie 9. Konferencja Graniczna 2019 pn. „Wspólnie ograniczyć możliwości przestępców w Europie bez granic”. W międzynarodowym spotkaniu wzięło udział blisko 200 osób - przedstawicieli polskiej i niemieckiej Policji, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości oraz innych instytucji zajmujących się szeroko pojętym bezpieczeństwem. Gospodarzami tego wyjątkowego konferencji byli: nadinsp. Helena Michalak – Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Hans-Jürgen Mörke – Prezydent Policji Landu Brandenburgii. Wystąpienia dotyczące nielegalnego usuwania odpadów, pościgów transgranicznych, przemytu czy międzynarodowych projektów takich jak np. „Mistrzowie dwóch kółek” były okazją do szerszej dyskusji między uczestnikami konferencji.
 
Konferencja, taka jak w Kostrzynie nad Odrą to przede wszystkim wymiana doświadczeń i okazja do wzięcia udziału w wykładach i panelach eksperckich, w których poza policjantami wezmą udział również przedstawiciele innych służb mundurowych czy wymiaru sprawiedliwości. Omówienie problemów i znalezienie sposobów ich rozwiązywania przyczynia się z kolei do dalszej, jeszcze lepszej wymiany informacji między regionalnymi przedstawicielstwami i organami państwowymi. A to sprawi, że mieszkańcy po obu stronach Odry, mogą czuć się bezpiecznie.

MIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIECMIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIECMIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIECMIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIECMIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIECMIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIECMIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIECMIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIECMIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIECMIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIECMIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIECMIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIEC

KRYMINALNI W WALCE Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ AKCYZOWĄ. ZABEZPIECZONE NIELEGALNE PAPIEROSY I ZATRZYMANA KOBIETA2019-10-31

Kryminalni ujawnili i zabezpieczyli blisko 33 tysiące sztuk papierosów oraz ponad 17 kg krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.
Marcin Gałat: 8 miesięcy ciężkiej pracy i mam owoce2019-10-31

Gorzowianie po ostatnim meczu mogli być zadowoleni nie tylko z wyniku, ale też z powrotu na boisko prawoskrzydłowego, Marcina Gałata, który do dyspozycji wraca po zerwaniu ścięgna Achillesa. Co mówił o tym meczu i jak ocenił ten mecz trener Stalowców?  
Z wizytą u gorzowskiego stulatka2019-10-31

Tadeusza Stodolniaka, mieszkańca Gorzowa, który w środę (30 października br.) obchodzi setną rocznicę urodzin, odwiedzili prezydent Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirosława Winnicka.
Rozmowy z Prezesem Stali Gorzów 2019-10-30

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Prezesem Zarządu KS Stal Gorzów Markiem Grzybem.  
Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness2019-10-30

Za nami Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness Gorzów Wlkp. 2019. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Sportowe Gorzów. 
Rozpoznajesz tego mężczyznę?2019-10-30

W Komisariacie Policji I w Gorzowie Wlkp. prowadzone jest postępowanie w sprawie kradzieży. 
UROCZYSTE PRZEKAZANIE RADIOWOZU DO PRZEWOZU PSÓW SŁUŻBOWYCH2019-10-29

Wczoraj /28 października br./ na placu Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy ul. Wyszyńskiego 122 odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu wraz z przyczepą do przewozu psów służbowych.
BEZPIECZEŃSTWO ODWIEDZAJĄCYCH GROBY BLISKICH POD OKIEM LUBUSKICH POLICJANTÓW2019-10-29

Lubuscy policjanci w ramach akcji „ZNICZ 2019” zapewniają bezpieczeństwo wszystkim tym, którzy decydują się odwiedzić groby bliskich.
PRÓBOWALI WŁAMAĆ SIĘ DO AUTOMATÓW. TRZY OSOBY Z ZARZUTAMI2019-10-29

Szybkie działanie policjantów doprowadziło do zatrzymania trzech osób, które próbowały wcześniej włamać się do automatów z bilonem. 
ZNICZ 2019: ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU W OKOLICACH CMENTARZA2019-10-29

Jeszcze przed 1 listopada przy cmentarzu w Gorzowie Wlkp. doszło do istotnych zmian w organizacji ruchu drogowego. 
ŹLE SIĘ POCZUŁ I ZAPOMNIAŁ GDZIE ZAPARKOWAŁ AUTO. POMOGLI DZIELNICOWI2019-10-29

Dzielnicowi sierż. Grzegorz Partatus i st.sierż. Rafał Wójcik odnaleźli osobowego peugeota, należącego do mieszkańca powiatu głogowskiego. 
Skatepark w parku Kopernika tętni życiem2019-10-29

Pomimo jesiennej aury skatepark w parku Kopernik nadal jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez amatorów jazdy ekstremalnej, dzieci, młodzież i całe rodziny. 
Papugi przeniesione2019-10-29

Papugi z woliery na gorzowskim bulwarze, na okres jesienno-zimowy, zostały przeniesione do budynku Gorzowskiego Rynku Hurtowego.  
29 października - Międzynarodowy Dzień Udaru Mózgu2019-10-29

Zapobiec i wyleczyć udary mózgu  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^