HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1138; wtorek, 4 sierpień 2020 Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-11-11
Gorzowianie zachęcają do gry w grę online „Rozegraj Lubuskie”
Gorzowianie zachęcają do gry w grę online „Rozegraj Lubuskie”

Źródło: Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM 


Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM z Gorzowa Wielkopolskiego, wspólnie z grupą 30 Lubuszan stworzyło przeglądarkową grę online „Rozegraj Lubuskie” promującą nasze województwo. 

Gra jest całkowicie bezpłatna, nie wymaga pobierania ani instalacji. Powstała dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, a jej głównym założeniem jest pokazanie mechanizmów rządzenia województwem. 
 
Gracze w zespołach wcielają się w radnych województwa i podejmują decyzje, które wpływają na losy regionu. W grę mogą grać grupy od 2 do aż 30 osób (przewidziano również możliwość gry jednoosobowej), a decyzje zapadają większością głosów podczas demokratycznego głosowania. Przed podjęciem decyzji gracze mogą ze sobą dyskutować i przekonywać się do swoich pomysłów, wchodzić w koalicje i zrywać je.  Celem graczy jest nie utracić władzy i przetrwać całą kadencję, a by tego dokonać muszą zaspokajać potrzeby mieszkańców przy ograniczonych środkach. Do przegranej całej drużyny dojdzie w przypadku niewypłacalności województwa, braku środków na realizację jego podstawowych zadań, protestów mieszkańców. O tym jak wygląda wypełnianie poszczególnych zadań przez symulowane województwo wskazywać będą wskaźniki zadowolenia mieszkańców. Jeśli zbyt mało środków zostanie przeznaczonych na transport może się okazać, iż zabraknie funduszy na budowę drogi i czekają nas korki i protesty kierowców. Zbyt mało pieniędzy przeznaczonych na służbę zdrowia może skutkować kryzysem i brakiem podstawowych materiałów medycznych w szpitalach. „Rozegraj Lubuskie” to gra symulacyjna, w której postarano się jak najwierniej odwzorować mechanizmy dotyczące sprawowania władzy na szczeblu wojewódzkim. Kategorie budżetowe pojawiające się w grze są rzeczywiste i pochodzą z uchwały budżetowej województwa lubuskiego. Co najważniejsze gra pokazuje, że budżet samorządu nie jest nieskończony i aby ktoś mógł otrzymać fundusze trzeba zabrać je z puli przeznaczonej na coś innego. Gracze będą musieli więc podejmować wspólnie trafne decyzje przy ograniczonym budżecie. Gra pełni dużą rolę edukacyjną, pod kątem prawa samorządowego i funkcjonowania samorządu wojewódzkiego. Uczy współpracy i pokazuje zawiłości mechanizmów rządzenia regionem. Stowarzyszenie wysłało link do gry do wszystkich szkół średnich w województwie lubuskim, ale w grę grać może każdy. 
 
Gra jest dostępna pod adresem www.rozegrajlubuskie.pl „Rozegraj Lubuskie” to przeglądarkowa gra online. Nie wymaga pobierania ani instalacji, a jedynie połączenia internetowego i rejestracji konta (do rejestracji potrzebny jest prawdziwy adres e-mail). Na stronie znajduje się zakładka,
w której wytłumaczono jak grać. Członkowie Stowarzyszenia NOVUM przekonują, że wygrać w „Rozegraj Lubuskie” nie jest łatwo i zachęcają wszystkich do spróbowania swoich sił w rządzeniu województwem. 

Utrudnienia w ruchu 11. listopada2019-11-11

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości planowane są dwa wydarzenia mające wpływ na ruch drogowy; przemarsz uczestników obchodów święta oraz IV Bieg Niepodległości.
Zmiany na ul. Śląskiej2019-11-11

We wtorek (12 listopada) wykonawca przebudowy ul. Śląskiej (na odcinku od ulicy Budowlanych do Towarowej) rozpocznie frezowanie nawierzchni jezdni.  
Wielki sukces Gorzowa – nasz festiwal taneczny najlepszy2019-11-08

Dyrektor artystyczny odbywającego się w Gorzowie Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Folk Harbor” Maria Szupiluk przekazała w piątek wiceprezydent Małgorzacie Domagale certyfikat, jaki nasze miasto otrzymało od Międzynarodowego Związku Festiwali Tanecznych FIDAF za organizację najlepszego festiwalu na świecie w 2018 roku.  
Sejf z pieniędzmi odzyskany przez gorzowskich kryminalnych. Zatrzymany 26-latek usłyszy zarzuty2019-11-08

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali mężczyznę, który włamał się do firmy w której pracował, skąd ukradł sejf z pieniędzmi.
„LISTOPADOWY WEEKEND” . RUSZAJĄ DZIAŁANIA POLICJI2019-11-08

Kierowanie ruchem, zabezpieczanie przemarszy, sprawdzanie trzeźwości kierowców, kontrole prędkości to tylko kilka z wielu zadań jakie czekają lubuskich policjantów w nadchodzący weekend.
Adrian Chełmiński: Na chwilę obecną Wieluń nie powinien nas niczym zaskoczyć2019-11-08

Gorzowianie już jutro zagrają na wyjeździe z MKS-em Wieluń. Przed tym meczem rozmawialiśmy z Adrianem Chełmińskim, obrońcą gorzowskiej ekipy.  
SPRAWNE ŚWIATŁA POJAZDU TO PODSTAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE2019-11-08

Trwają działania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, w ramach których policjanci zwracają szczególną uwagę na prawidłowość oświetlenia pojazdu. 
Utrudnienia w ruchu 11. listopada2019-11-08

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości planowane są dwa wydarzenia mające wpływ na ruch drogowy; przemarsz uczestników obchodów święta oraz IV Bieg Niepodległości. 
Masz Kartę Seniora? Zapraszamy do filharmonii2019-11-08

Od wtorku (12 listopada) od godz. 10.00 w sali obsługi Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 (stanowiska 11 i 12), posiadacze Karty Seniora będą mogli odebrać darmowe bilety na koncert finałowy XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J. S. Bacha.
Cios w przestępczość narkotykową. Policjanci zabezpieczyli ponad 2,5 kg marihuany2019-11-08

Słubiccy kryminalni zwalczając przygraniczną przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich na terenie jednej z miejscowości w powiecie słubickim. 
ZCG MG-6 planuje Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych2019-11-08

Dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, osiem gniazd pojemników półpodziemnych i gniazdo pojemników podziemnych w Gorzowie oraz po jednym PSZOK-u i estetyczne obudowy dla gniazd pojemników ustawionych w przestrzeni publicznej w ościennych gminach – to główne założenia projektu, w ramach którego Związek Celowy Gmin MG-6 wnioskuje o ponad 4,4, mln złotych unijnej dotacji.
Przebudowa schodów łączących ul. Wróblewskiego z ul. Na Skarpie2019-11-08

Przebudowa schodów łączących ul. Wróblewskiego z ul. Na Skarpie wraz z zagospodarowaniem terenu – to kolejne zadanie, które będzie realizowane w Gorzowie.
Najdłuższy wyjazd w sezonie - MKS Wieluń vs Stal Gorzów2019-11-07

Gorzowianie w najbliższą sobotę zagrają spotkanie wyjazdowe z MKS-em Wieluń. Czy z najdalszego wyjazdu w całym sezonie uda się przywieźć punkty?  
Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości! 2019-11-07

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Prezydentem Gorzowa Wielkopolskiego Jackiem Wójcickim zapraszają mieszkańców województwa lubuskiego na tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Podczas konferencji przedstawiono szczegółowy program wojewódzkich uroczystości odbywających 11 listopada na Placu Grunwaldzkim.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

© 2018 Gorzow.com

^