HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 259; niedziela, 29 marzec 2020 Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-11-25
KIEROWALI POD DZIAŁANIEM NARKOTYKÓW. NIEBEZPIECZNYCH KIEROWCÓW ZATRZYMALI POLICJANCI
KIEROWALI POD DZIAŁANIEM NARKOTYKÓW. NIEBEZPIECZNYCH KIEROWCÓW ZATRZYMALI POLICJANCI

Źródło: Policja Lubuska  


23-latek pod wpływem kokainy, amfetaminy oraz marihuany prowadził pojazd po trasie szybkiego ruchu.

Zjeżdżając przejechał przez środek ronda i uderzył w barierki. Mężczyzna próbował oszukać policjantów twierdząc, że kierujący pojazdem uciekł. Pół godziny wcześniej policjanci w centrum Świebodzina zatrzymali innego kierującego, który także znajdował się pod wpływem narkotyków i posiadał je w miejscu zamieszkania. Pierwszemu z kierujących zatrzymano uprawnienia, a drugi w ogóle ich nie posiadał.
Wsiadając za kierownicę pojazdu bierzemy odpowiedzialność nie tylko za swoje zdrowie i życie, ale również za przewożonych pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli kierujący jest nietrzeźwy lub odurzony narkotykami to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że może doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia. W czwartkowe popołudnie (21 listopada) skutecznością w wykrywaniu oraz eliminowaniu takich zagrożeń wykazali się policjanci ze Świebodzina oraz z oddziałów prewencji.
 
Pierwsza sytuacja miała miejsce tuż przed godzina 15. Policji z oddziałów prewencji zatrzymali do kontroli pojazd, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. W trakcie kontroli funkcjonariusz zauważył symptomy wskazujące na to, że 35-letni kierujący może być pod działaniem środków odurzających. Jego podejrzenia potwierdziło badanie w szpitalu. Mężczyzna znajdując się pod działaniem marihuany, jeździł po ulicach Świebodzina. W toku dalszych czynności policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli susz marihuany. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.
 
W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności doszło do zdarzenia na węźle zjazdowym z trasy S3. Kierujący pojazdem przejechał przez środek ronda, a następnie uderzył w barierki ochronne. Na miejsce został skierowany patrol dzielnicowych. Kierujący próbował oszukać policjantów i twierdził, że osoba która prowadziła pojazd uciekła. Doświadczeni funkcjonariusze szybko jednak zorientowali się, że to kłamstwo. Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem, a próba oszukania policjantów wynikała z braku posiadanych przez niego uprawnień. To jednak nie wszystko. Mundurowi zauważyli, że kierujący jest bardzo zdenerwowany i zachowuje się w nienaturalny sposób. Mieli podejrzenia, że może on znajdować się pod działaniem narkotyków, co potwierdziło badanie w szpitalu. Mężczyzna prowadził pojazd po trasie ekspresowej będąc pod wpływem trzech różnych narkotyków – kokainy, amfetaminy oraz marihuany. Grozi mu teraz za to kara pozbawienia wolności do lat 2. Razem z nim podróżował pasażer, u którego policjanci także ujawnili narkotyki. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
 

KIEROWALI POD DZIAŁANIEM NARKOTYKÓW. NIEBEZPIECZNYCH KIEROWCÓW ZATRZYMALI POLICJANCIKIEROWALI POD DZIAŁANIEM NARKOTYKÓW. NIEBEZPIECZNYCH KIEROWCÓW ZATRZYMALI POLICJANCIKIEROWALI POD DZIAŁANIEM NARKOTYKÓW. NIEBEZPIECZNYCH KIEROWCÓW ZATRZYMALI POLICJANCI

Konkurs z zakresu pomocy społecznej2019-11-25

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej, polegających na prowadzeniu na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego domu dziennego pobytu dla 15 osób starszych (DDP).
Święto pracowników socjalnych2019-11-25

Uznanie dla pracy wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych, to główny cel uroczystości, jaka odbyła się w czwartek w Jazz Klubie Pod Filarami.  
Gdyby nie moje hurtowe zmiany, przewaga prawdopodobnie by rosła2019-11-25

Gorzowianie w miniony weekend wygrali spotkanie w Zielonej Górze. O kilka zdań na jego temat poprosiliśmy po meczu trenera Stalowców oraz jednego z najlepszych strzelców.  
Gorzów zamknięty w kapsule czasu2019-11-25

List z przesłaniem od prezydenta miasta, aktualny statystyczny spis mieszkańców Gorzowa, skład Rady Miasta, opis struktury zarządzania magistratem oraz gorzowskie monety jubileuszowe z 2007 i 2010 roku - to między innymi znalazło się w kapsule czasu, która za dwa, trzy tygodnie zostanie umocowana w kuli wieńczącej katedralną wieżę.
STALOWA ARMIA 20202019-11-22

Na nowy wzór kombinezonu zawodników Stali Gorzów czekało wielu Kibiców. Dzisiaj jest dzień, kiedy możemy go Wam zaprezentować.  
HONOROWI DAWCY KRWI SĄ WŚRÓD NAS2019-11-22

21 listopada /czwartek/ w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. 
Odznaczenia dla gorzowskich krwiodawców2019-11-22

Wrażliwi, bezinteresowni i szalenie odpowiedzialni – tacy są gorzowscy krwiodawcy. W piątek w sali sesyjnej Urzędu Miasta najbardziej zasłużeni zostali odznaczeni.    
Gorzowski Movember. Panowie, badajcie się!2019-11-22

Prezydent Jacek Wójcicki dołączył do akcji Movember, której celem jest zachęcenie mężczyzn do regularnych badań.
Gorzowski śmigłowiec medyczny ma 3 lata 2019-11-22

22 listopada 2016 r. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wykonał pierwszy lot z bazy w Gorzowie Wielkopolskim. 
AGRESYWNY POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM ZATRZYMANY PRZEZ DZIELNICOWĄ2019-11-22

Ogromnym profesjonalizmem wykazała się dzielnicowa z Komisariatu I Policji w Gorzowie Wlkp., która podczas rozmowy w jednym z mieszkań w swoim rejonie służbowym zauważyła poszukiwanego listem gończym.
Elektryczne autobusy wkrótce i w Gorzowie2019-11-22

Niemal 21 mln zł dofinansowania na zakup ośmiu autobusów elektrycznych oraz stacje ładowania pojazdów otrzyma Gorzów z funduszy unijnych (Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Oś Priorytetowa VI – Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach Działanie 6.1 – Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach). 
Po wiedzę do szpitala #szpitaluczy2019-11-22

Jak sprawdzić czy leżąca na chodniku osoba jest przytomna? Jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową i jak skutecznie wezwać pomoc? 
Czas na derby! - KU AZS UZ vs Stal Gorzów 2019-11-21

Już w najbliższą sobotę pierwsze derby w sezonie ligowym! Czas zelektryzować całe województwo!  
Trwa przebudowa ul. Myśliborskiej2019-11-21

Na odcinku od ronda Europejskiego w kierunku ulicy Berlińskiej powstaje chodnik i podbudowa ścieżki rowerowej. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

© 2018 Gorzow.com

^