HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 758; poniedziałek, 13 lipiec 2020 Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-11-26
Gorzów blisko świąt
Gorzów blisko świąt

Źródło: Gorzow Przystan  Zdjęcia: Łukasz Kulczyński


Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy gorzowian do udziału w grudniowych wydarzeniach. 

To wyjątkowy czas, a zwłaszcza w Gorzowie, bo wspólnie przygotowaliśmy szereg różnorodnych atrakcji, by przybliżyć mieszkańcom świąteczny klimat. Wszystko w ramach kampanii „Gorzów blisko świąt”.
 
W tym roku pierwsza z imprez już 5. grudnia. Do udziału w świątecznych eventach wspólnie zapraszają prezydent miasta Jacek Wójcicki, organizatorzy atrakcji: Miejskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gorzowski Rynek Hurtowy, Centrum Handlowe Nova Park, Wydział Promocji i Informacji oraz … święty Mikołaj.
5 grudnia „Dzieci Dzieciom” – godz. 11.00 sala sesyjna UM
Prezydent Jacek Wójcicki zaprasza gorzowskie przedszkolaki do wspólnego ubierania choinek. Wystrojone i ozdobione trafią do dzieci z gorzowskich placówek opiekuńczych. Partnerem wydarzenia jest Gorzowski Rynek Hurtowy.
 
6 grudnia Nie tak dawno temu w Gorzowie… – godz. 16.00 Muzeum Lubuskie
Dwanaście spośród tysiąca wyjątkowych fotografii Gorzowa sprzed lat Waldemara Kućki trafiło do miejskiego kalendarza na 2020 rok. 75 pierwszych osób, które 6 grudnia kupią bilet wstępu do muzeum, ponownie zaprosimy na Warszawską (na godzinę 16.00) na prezentację kalendarza i jego odbiór. Będzie słodki poczęstunek i aromatyczna kawa, a kalendarze będzie wręczał wyjątkowy gość. Po 6 grudnia kalendarze będą sprzedawane w muzeum przy ul. Warszawskiej i w punkcie informacyjnym w Askanie.
 
7 grudnia Wigilia Kultur i Narodów – godz. 15.00 sala MCK „Zawarcie”
Pod auspicjami Stowarzyszania Twórców i Przyjaciół kultury Cygańskiej im. Papuszy w Gorzowie odbędzie się XIII edycja wyjątkowego spotkania „Wigilii Kultur i Narodów”. To spotkanie mieszkańców dawnych kresów, mniejszości narodowych i etnicznych oraz ich potomków. Celem jest podtrzymywanie tradycji i kultury przodków, podkreślenie wyjątkowości Ziemi Lubuskiej, która po II wojnie światowej stała się domem dla wielu narodów. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury.
 
10 - 13 grudnia Świąteczna Kartka z Gorzowa – godz. 14.00 „Askana”
Przedłużenie promocyjnej akcji „Pocztówka z Gorzowa”, realizowanej w mieście w czasie wakacji. Tym razem zapraszamy mieszkańców, by świąteczne życzenia wysyłali właśnie na gorzowskich kartach pocztowych. Kartki i znaczki mamy gotowe. Przez cztery dni, od wtorku (10 grudnia) do piątku (13 grudnia) będziemy czekać z pocztówkami w miejskim punkcie w Galerii Askana. Każdego dnia do dyspozycji gorzowian będzie 150 świątecznych pocztówek ze znaczkiem. Partnerem akcji jest Poczta Polska.
 
14 grudnia VII Gorzowski Bieg Gwiazdkowy - godz. 12.00 park Kopernika
Tradycyjny przedświąteczny bieg po zdrowie w szczytnym celu. Do pokonania będzie pięć kilometrów w parku Kopernika. Limit miejsc dla biegaczy to 450 pozycji startowych. Wpisowe w całości będzie przeznaczone na cel charytatywny. Bieg Gwiazdkowy organizuje Stowarzyszenie Można Samemu. Celem jest m.in. upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz promocja miasta jako przyjaznego dla biegaczy. Ale najważniejszy to zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Start zaplanowano na godzinę 12.00.
 
20 grudnia – Gotowanie na Straganie – „Barszcz po Gorzowsku” – godz. 9.00-11.00 Rynek na Jerzego
Tego dnia zapraszamy gorzowian do odwiedzenia ryneczku przy ul. Jerzego. Tam odbędzie się wspólne przygotowywanie wigilijnego „Barszczu po gorzowsku”, pod okiem mistrza Pawła Salamona, ambasadora miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem, nauczyciela zawodu w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie.  Zaczynamy o godzinie 9.00, a na degustację zapraszamy około godziny 11.00. W tym czasie będzie można skonsultować się z mistrzem w sprawach dotyczących przygotowywania wigilijnych potraw.
 
16 – 22 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy – godz. 12.00 – 20.00 wejście główne Nova Park
Po raz pierwszy w tym roku jarmark będzie trwał siedem dni. Od poniedziałku do niedzieli włącznie, na terenie przy wejściu głównym do galerii, zlokalizowanych będzie ponad 20 stoisk handlowych. Wśród wystawców m.in. rękodzielnicy oraz producenci regionalnych przysmaków. Wśród jarmarkowych atrakcji będą tańce, występy, bajki dla dzieci i tradycyjne Święto Aniołów. Na jarmarku będzie również meta świątecznej rowerowej masy krytycznej.
 
21 grudnia Gorzowskie Życzenia Świąteczne – godz. 17.00 Jarmark Bożonarodzeniowy – wejście główne Nova Park
Tradycyjne życzenia świąteczne od prezydenta miasta i gorzowskich radnych będzie można usłyszeć w sobotę 21 grudnia o godzinie 17.00 na scenie głównej jarmarku bożonarodzeniowego. W czasie uroczystości zaprosimy mieszkańców do wspólnego zaśpiewania gorzowskiej kolędy, będziemy również częstować gorącą herbata, kawą i słodkimi świątecznymi przysmakami.
 
21 grudnia Świąteczna Gwiazda, koncert Zakopower Kolędowo – godz. 17.30 Jarmark Bożonarodzeniowy – wejście główne Nova Park
Świąteczna niespodzianka muzyczna od organizatorów jarmarku dla mieszkańców. Prezydent miasta, wspólnie z MCK, OSiR-em i Nova Park zapraszają na wyjątkowy koncert „Zakopower Kolędowo”. Usłyszymy polskie kolędy w nietypowych muzycznych aranżacjach, nie zabraknie również znanych i lubianych hitów zespołu.
 
31 grudnia Miejski Sylwester pod Chmurką, godz. 23.00 „Kwadrat”.
Nowe miejsce i nowa formuła miejskiego sylwestra to zasługa głównego organizatora imprezy. Gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców do udziału w wyjątkowym wydarzeniu na placu Nieznanego Żołnierza tzw. „Kwadracie”. W dwugodzinnym sylwestrowym programie przewidziano koncert gwiazdy - zespołu KOMODO, pokaz laserów o północy, muzyczne wiązanki od DJ-ów oraz taniec świateł zsynchronizowany z muzyką. Zabawa potrwa od 23.00 do 1.00.

Gorzów blisko świątGorzów blisko świątGorzów blisko świątGorzów blisko świątGorzów blisko świątGorzów blisko świąt

Żużlowi działacze odznaczeni 2019-11-26

Wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak wspólnie z posłem Władysławem Dajczakiem wręczyli zasłużonym działaczom KS "Stal" Gorzów Wlkp. odznaki „Za Zasługi dla Sportu” oraz Polskiego Związku Motorowego.  
Żołnierze wojsk amerykańskich z wizytą w LUW2019-11-26

Rozmowy rozpoczął pełniący obowiązki wojewody lubuskiego Wojciech Perczak.   
LUBUSCY POLICJANCI WŚRÓD NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW POLSKIEJ POLICJI2019-11-26

Pasje, owocem których są sukcesy sportowe odnoszone przez lubuskich policjantów znalazły uznanie w oczach kierownictwa Polskiej Policji. 
Gorzowskie zaduszki2019-11-26

W poniedziałek w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyły się, tym razem poświęcone pamięci spoczywających na cmentarzu Świętokrzyskim, Gorzowskie Zaduszki.  
Nowotwór chce zabrać nam Zuzię2019-11-26

Zuzia to moja niemal dwu letnia siostrzyczka. Jej życie było do tej pory beztroskie i wypełnione radością. 
Dawid Pietrzkiewicz: Myślę, że z Lesznem może być trudniej niż z Zieloną Górą2019-11-26

Kolejny tydzień, to kolejny rywal. Tym razem gorzowianie przygotowują się do meczu z Lesznem. 
O BEZPIECZEŃSTWO DBA 24/7 – POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ2019-11-26

 W piątkowy wieczór (22 listopada) udowodnił, że policyjna czujność działa przez całą dobę.
Black Friday w Galerii Askana 2019-11-26

Tegoroczna akcja BLACK FRIDAY Polska przypada 29 listopada.  
Sprzedaż zamknięta karnetów trwa! Wejściówki dostępne przez internet!2019-11-25

Trwa zamknięta sprzedaż karnetów na sezon 2020...  
Próbna ewakuacja w dwóch szkołach2019-11-25

W czwartek (28. listopada) na terenie Gorzowa zostanie przeprowadzona próba syren alarmowych, w której trakcie odbędą się ćwiczenia ewakuacyjne dla dzieci i młodzieży w wybranych placówkach oświatowych.  
Zmarł Tadeusz Szyfer2019-11-25

W niedzielę 24. listopada zmarł Tadeusz Szyfer. Pogrzeb w piątek.  
Nabór kandydatów do komisji konkursowych2019-11-25

Prezydent Miasta ogłasza nabór kandydatów do udziału w komisjach konkursowych, opiniujących oferty na realizację zadań publicznych, składane w otwartych konkursach ofert na rok 2020.  
Ubezpieczenie chorobowe to nie to samo co zdrowotne2019-11-25

Mimo, że ich nazwy brzmią podobnie, to jednak są to dwa zupełnie różne ubezpieczenia. 
SKRADZIONE W NIEMCZECH MOTOCYKLE ODZYSKANE PRZEZ POLICJANTÓW. W TLE PONAD KILOGRAM NARKOTYKÓW2019-11-25

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej Iłowscy policjanci odzyskali skradzione na terenie Niemiec motocykle wartości 30 tys. zł.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^