HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 114; środa, 12 sierpień 2020 Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-11-27
W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH I ROWERZYSTÓW
W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH I ROWERZYSTÓW

Źródło: Policja Lubuska  


Na terenie powiatu krośnieńskiego trwały działania „Niechronieni użytkownicy dróg” w ramach których policjanci drogówki zwracali szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów. 

Obserwowany był zarówno sposób zachowania się kierowców wobec tej grupy osób, jak i respektowania przepisów przez nich samych. Ma to podnieść bezpieczeństwo i ograniczyć wypadki z udziałem niechronionych użytkowników dróg.
Jesienią i zimą bardzo dużo mówi się o kierowcach i ich bezpieczeństwie. Nie zapominajmy jednak, że o tej porze roku, gdy szybko zapada zmierzch, a zmienne warunki pogodowe utrudniają widoczność, narażeni na niebezpieczeństwo są piesi oraz rowerzyści. W zderzeniu z samochodem są bez szans. Dlatego policjanci krośnieńskiej drogówki w ramach działań „Niechronieni użytkownicy dróg” podczas kontroli ruchu na drogach, obserwują sposób zachowania się kierowców wobec tej grupy osób, a także czy oni sami dostosowują się do obowiązujących przepisów. Celem prowadzonych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i ograniczenie wypadków z udziałem niechronionych użytkowników dróg.
 
Obserwując pieszych, mundurowi przede wszystkim zwracali uwagę, czy nie dochodzi do wtargnięcia pieszego na jezdnię, dostosowują się oni do sygnalizacji świetlnej, nie wychodzą zza stojącego autobusu oraz przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, nie powodujących zagrożenia na drodze. Podczas kontroli, policjanci przypominali o stosowaniu zasady - patrz i słuchaj, dzięki której zawsze będziemy świadomi tego co dzieje się wokół nas, a także o niebezpieczeństwie związanym z wchodzeniem na jezdnię pod nadjeżdżający samochód. Warto mieć na uwadze, że przy mokrej nawierzchni droga hamowania pojazdu staje się dłuższa, a czas na zatrzymanie samochodu może być niewystarczający. Ponadto funkcjonariusze przemieszczając się pomiędzy miejscowościami, sprawdzali czy napotkani piesi idą właściwą stroną drogi oraz czy są wyposażeni w elementy odblaskowe. Kolejną grupą, która w zetknięciu z samochodem jest bez szans, to rowerzyści. Dlatego funkcjonariusze przyglądali się również ich sposobie jazdy, czy i w jakim zakresie respektują przepisy, w szczególności czy nie jeżdżą pod wpływem alkoholu oraz czy rower posiada obowiązujące wyposażenie.
 
Mundurowi monitorując relacje kierowca-pieszy, swoją uwagę kierowali także na kierowców. Przede wszystkim obserwowali czy zbliżając się do przejścia dla pieszych zwalniają prędkość, czy ustępują pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz czy parkują samochód w sposób zgodny z przepisami, umożliwiający swobodne przejście.
 
Mając na względzie zmienne warunki atmosferyczne, które niejednokrotnie utrudniają widoczność, apelujmy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzeganie przepisów i wzajemny szacunek. Pamiętaj o noszeniu odblasków, które sprawią, że stajesz się bardziej widoczny na drodze.

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH I ROWERZYSTÓWW TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH I ROWERZYSTÓWW TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH I ROWERZYSTÓWW TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH I ROWERZYSTÓW

POTĘŻNY CIOS LUBUSKIEJ POLICJI W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ2019-11-27

Blisko 33 tysiące tabletek ecstasy o łącznej wadze 15 kilogramów o wartości szacowanej na 800 tys. zł, a także 2 kg innych substancji, które poddane zostaną badaniom zabezpieczyli policjanci zwalczający przestępczość narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
W trosce o jakość powietrza2019-11-26

Strażnicy miejscy w tym roku już ponad 200 razy sprawdzali, jakim opałem gorzowianie ogrzewają swoje domy.  
Gorzów blisko świąt2019-11-26

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy gorzowian do udziału w grudniowych wydarzeniach. 
Żużlowi działacze odznaczeni 2019-11-26

Wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak wspólnie z posłem Władysławem Dajczakiem wręczyli zasłużonym działaczom KS "Stal" Gorzów Wlkp. odznaki „Za Zasługi dla Sportu” oraz Polskiego Związku Motorowego.  
Żołnierze wojsk amerykańskich z wizytą w LUW2019-11-26

Rozmowy rozpoczął pełniący obowiązki wojewody lubuskiego Wojciech Perczak.   
LUBUSCY POLICJANCI WŚRÓD NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW POLSKIEJ POLICJI2019-11-26

Pasje, owocem których są sukcesy sportowe odnoszone przez lubuskich policjantów znalazły uznanie w oczach kierownictwa Polskiej Policji. 
Gorzowskie zaduszki2019-11-26

W poniedziałek w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyły się, tym razem poświęcone pamięci spoczywających na cmentarzu Świętokrzyskim, Gorzowskie Zaduszki.  
Nowotwór chce zabrać nam Zuzię2019-11-26

Zuzia to moja niemal dwu letnia siostrzyczka. Jej życie było do tej pory beztroskie i wypełnione radością. 
Dawid Pietrzkiewicz: Myślę, że z Lesznem może być trudniej niż z Zieloną Górą2019-11-26

Kolejny tydzień, to kolejny rywal. Tym razem gorzowianie przygotowują się do meczu z Lesznem. 
O BEZPIECZEŃSTWO DBA 24/7 – POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ2019-11-26

 W piątkowy wieczór (22 listopada) udowodnił, że policyjna czujność działa przez całą dobę.
Black Friday w Galerii Askana 2019-11-26

Tegoroczna akcja BLACK FRIDAY Polska przypada 29 listopada.  
Sprzedaż zamknięta karnetów trwa! Wejściówki dostępne przez internet!2019-11-25

Trwa zamknięta sprzedaż karnetów na sezon 2020...  
Próbna ewakuacja w dwóch szkołach2019-11-25

W czwartek (28. listopada) na terenie Gorzowa zostanie przeprowadzona próba syren alarmowych, w której trakcie odbędą się ćwiczenia ewakuacyjne dla dzieci i młodzieży w wybranych placówkach oświatowych.  
Zmarł Tadeusz Szyfer2019-11-25

W niedzielę 24. listopada zmarł Tadeusz Szyfer. Pogrzeb w piątek.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^