HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1025; poniedziałek, 27 styczeń 2020 Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-11-28
MATURZYŚCI PYTALI, POLICJANCI ODPOWIADALI JAK ZOSTAĆ POLICJANTEM
MATURZYŚCI PYTALI, POLICJANCI ODPOWIADALI JAK ZOSTAĆ POLICJANTEM

Źródło: Policja Lubuska  


Zostać policjantem, takie marzenie przychodzi najczęściej w okresie dziecięcym. 

Są jednak osoby, u których ta myśl nadal trwa i z roku na rok przekonują się o tym, że jest to zawód który chcieliby wykonywać. Z pomocą w podjęciu decyzji przychodzą policjanci, którzy podczas organizowanych spotkań z młodzieżą opowiadają o swoim zawodzie, wymogach formalnych oraz etapach postępowania kwalifikacyjnego. Tym razem do udziału w spotkaniu, zaprosili policyjnego psychologa, który omówił bardzo ważny temat jakim jest autoprezentacja – jeden z elementów podczas rozmowy kwalifikacyjnej w postępowaniu rekrutacyjnym.

Maturzyści, to grupa osób która staje przed poważnym wyborem życiowej drogi. Wielu młodych ludzi ma jasno sprecyzowane plany, jednak są też takie osoby które nadal zastanawiają się nad swoją przyszłością: nauka czy praca? jaki zawód wybrać? Z pomocą przychodzą policjanci, którzy organizują spotkania z uczniami szkół średnich, podczas których opowiadają o swojej służbie, wymogach formalnych jakie należy spełnić oraz zachęcają do wstąpienia do Policji. Rozmowy z funkcjonariuszami pozwalają na weryfikację wiedzy i wyobrażeń dotyczących pracy w służbie mundurowej. Do udziału w spotkaniach, policjanci zapraszają również swoich kolegów - specjalistów w swoich dziedzinach. Z uwagi, iż jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego jest rozmowa kwalifikacyjna, policjanci tym razem zaprosili do szkoły specjalistę z Zespołu Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim mł. asp. Damiana Dudę, który przybliżył młodzieży temat autoprezentacji. Policyjny psycholog wyjaśnił pojęcie autoprezentacji, z jakich elementów się składa oraz wskazał na pozytywne i negatywne zachowania podczas rozmowy. Po spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest „pierwsze wrażenie” i na co należy zwracać uwagę podczas rozmowy z naszym przyszłym pracodawcą. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza z pewnością pomoże młodym ludziom nie tylko w ubieganiu się o pracę, ale również podczas egzaminu maturalnego. Na zakończenie uczniowie otrzymali ulotki zawierające informacje o kryteriach przyjęć do Policji oraz o możliwości podjęcia studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

MATURZYŚCI PYTALI, POLICJANCI ODPOWIADALI JAK ZOSTAĆ POLICJANTEMMATURZYŚCI PYTALI, POLICJANCI ODPOWIADALI JAK ZOSTAĆ POLICJANTEMMATURZYŚCI PYTALI, POLICJANCI ODPOWIADALI JAK ZOSTAĆ POLICJANTEM

POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE WYZIĘBIONEMU 81-LATKOWI2019-11-28

Niewiele brakowało, aby doszło do tragedii. 81-letniemu wyziębionemu, zakrwawionemu mężczyźnie pomogli wschowscy policjanci przy wsparciu strażaków. 
Czerwona latarnia nie taka słaba jak się wydaje? - Stal Gorzów vs MKS Real-Astromal Leszno2019-11-28

Gorzowianie w najbliższą sobotę podejmą u siebie ostatni zespół z ligowej tabeli I ligi grupy B. Czy tak zwana czerwona latarnia zdoła postawić się liderowi?  
TESTY SPRAWNOŚCIOWE DLA KANDYDATÓW DO POLICJI – PRZYJDŹ I POĆWICZ Z NAMI2019-11-28

Lubuscy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych służbą w Policji na wspólne treningi. W Gorzowie Wlkp. można będzie zmierzyć się w teście sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów rekrutacji do Policji. 
Zbiornik retencyjny gotowy2019-11-28

Podziemny zbiornik o pojemności 2 tysięcy kubików przy ulicy Słowiańskiej jest już gotowy do użytku. Teren tzw. placu cyrkowego wygląda jak przed rozpoczęciem budowy; odtworzono nawierzchnię, zasiano trawę – jedyna różnica to nowy szalet miejski.
Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy2019-11-28

W Gorzowie pomiędzy godz. 23 a szóstą rano będzie zakaz sprzedaży  alkoholu  przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży – zdecydowali podczas środowej sesji miejscy radni.  
Fluorek sodu pomoże wykryć zmiany nowotworowe w kościach2019-11-28

Kliniczny zakład Medycyny Nuklearnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w  Gorzowie Wlkp. dołączył do elitarnego grona placówek, które do wykrywania zmian nowotworowych w kościach używają fluorku sodu (NaF-18) i jednego z najnowocześniejszych w kraju aparatów PET/CT. We wtorek (26 listopada 2016 r.) tą metodą przebadanych zostało 6 pacjentów, w tym także osoby spoza województwa lubuskiego.
Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu Sportowego Stal Gorzów2019-11-27

Zarząd Stowarzyszenia Klubu Sportowego „Stal Gorzów” zawiadamia, że w dniu 17 grudnia 2019 r. o godzinie 18.00 w Hotelu Mieszko odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu Sportowego „Stal Gorzów”...  
NIELEGALNE AUTOMATY I KARA MOGĄCA SIĘGAĆ NAWET 300 TYS. ZŁOTYCH2019-11-27

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy urzędu celno-skarbowego w efekcie, których zabezpieczone zostały nielegalne automaty do gier. 
W muzyce chodzi o radość. Tym bardziej w Andrzejki2019-11-27

Czworo muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, cztery pasje i cztery muzyczne wrażliwości – tak powstał zespół FolkfoR, którego wspólnym mianownikiem stała się myśl, że muzyka ma być przede wszystkim źródłem radości.
Andrzejki z planszówkami2019-11-27

Nie masz planów na Andrzejki? Przyjdź w piątek 29 listopada na kolejne spotkanie z grami planszowymi do sali konferencyjnej szpitala przy ul. Dekerta.   
Będzie modernizacja stadionu lekkoatletycznego2019-11-27

Gorzów otrzymał 5,5 mln zł dofinansowania na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Krasińskiego od Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu o szczególnym znaczeniu dla sportu”.
Wyniki otwartego konkursu ofert2019-11-27

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego w 2020 roku.​
Przebudowa ulicy Myśliborskiej2019-11-27

W czwartek (28 listopada) w godzinach popołudniowych wykonawca przebudowy ulicy Myśliborskiej planuje rozpoczęcie budowy kanalizacji oraz jezdni północnej na odcinku od ronda Europejskiego do drogi prowadzącej do Hodowli Roślin Strzelce (dawny IHAR), czyli około 300 m przed skrzyżowaniem z ul. Dobrą i Mironicką.
Throwback, czyli powrót do przeszłości - część IV2019-11-27

Czwarta część cyklu zostanie poświęcona starciu gorzowskiej Stali z Unibaxem Toruń. Spotkanie odbyło się 23 maja 2010 roku.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Sopocki Hit Kabaretowy 2019 - Neonówka - Zarobiony

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Kabaret Młodych Panów - Turyści

gorzow.com kraj artykuly 2019-12-06
Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze

gorzow.com kraj artykuly 2019-11-18
Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?

gorzow.com kraj kabaret 2019-11-08
Kabaret Smile - Szpital

© 2018 Gorzow.com

^