HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 704; niedziela, 29 marzec 2020 Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-12-12
PET/CT działa od roku
PET/CT działa od roku

Źródło: Agnieszka Wiśniewska asystent zarządu ds. kontaktów z mediami 


Minął rok od podpisania 5-letniej umowy między Zarządem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. a Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie badań PET/CT. 

Pracownia PET/CT to jedyna taka pracownia (będąca częścią szpitala) w województwie lubuskim. Przed jej uruchomieniem szacowano, że z badań będzie korzystało ok. 40 osób miesięcznie. Dziś wiemy, że jest ich dużo więcej. W ciągu roku nasi specjaliści z gorzowskiego szpitala przebadali 769 pacjentów, co średnio daje ponad 64 badań miesięcznie. Rekordowy był październik. Wówczas wykonano aż 105 badań. Najmłodsza szpitalna pracownia w ciągu niespełna roku uzyskała status kliniczny. 
- To był dla nas bardzo pracowity rok. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy liderem innowacyjności w zakresie diagnostyki nowotworowej, nie tylko w skali województwa lubuskiego, ale także Polski - mówi dr n. med. Piotr Zorga – kierownik Klinicznego Zakładu Medycyny Nuklearnej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. - Możemy pochwalić się najwyższą jakością wykonywanych badań, a dzięki ultraczułemu skanerowi zapewnić pacjentowi maksymalną ochronę i minimalizację zagrożenia. Utworzenie pracowni PET/CT w gorzowskim szpitalu to ogromna korzyść dla pacjentów. Pozytonowa tomografia emisyjna (PET) daje możliwość oceny nawet drobnych (kilkumilimetrowych) zmian, które mogą nie być widoczne w innych technikach radiologicznych. Co bardzo istotne, w naszym zakładzie, skutecznie wykorzystujemy bramkę oddechową do badań zmian nowotworowych w układzie oddechowym – dodaje dr Zorga.
Kliniczny Zakład Medycyny Nuklearnej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. w ciągu kilku miesięcy wprowadził nowe metody diagnostyczne i wykonujemy już 3 pełne zakresy badań refundowanych przez NFZ. Zakład poza powszechnie stosowaną w PET/CT fluorodeoksyglukozą (18F-FDG - do oceny chorób nowotworowych i metabolizmu mózgu), jako pierwszy w województwie wykorzystał  cholinę (do oceny wznowy procesu nowotworowego u pacjentów z rakiem prostaty lub nerki. Jest też w gronie nielicznych placówek w Polsce, które do wykrywania zmian nowotworowych w kościach wykorzystują fluorek sodu (NaF-18). 
- Staramy się za wszelką cenę sprostać potrzebom Lubuszan i mieć dla nich szeroką ofertę badań i metod leczniczych. Dlatego bardzo ściśle współpracujemy z Ośrodkiem Radioterapii gorzowskiego szpitala, dla którego wykonujemy badania ułatwiające zaplanowanie radioterapii o zmiennej modulowanej intensywności wiązki – dodaje dr Piotr Zorga. 
Dzięki pracowni PET/CT w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Lubuszanie na terapie nie muszą szukać specjalistycznej pomocy poza regionem w Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy czy Warszawie. Teraz mogą skorzystać z pełnej diagnostyki niemal w miejscu zamieszkania. 
 
- Jako jedyni w województwie posiadamy tak nowoczesne urządzenie. Mamy też świetnych specjalistów, który chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasz zakład w krótkim czasie uzyskał status kliniki. Dzięki temu mamy możliwość przeprowadzania praktycznych zajęć dla przyszłych lekarzy. Pierwsza grupa studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego miała już u nas swoje zajęcia. Pacjenci też nas doceniają Nie szczędzą nam pochwał i podziękowań. Nie spoczywamy jednak na laurach. Wciąż chcemy się rozwijać i już mamy bardzo ambitne plany na przyszłość – zapewnia kierownik Klinicznego Zakładu Medycyny Nuklearnej w gorzowskim szpitalu.
Podsumowanie pierwszego roku działalności to dobra okazja do złożenia serdecznych podziękowań instytucjom, dla których bardzo ważna jest dbałość o stan zdrowia Lubuszan. Utworzenie pracowni PET/CT nie byłoby możliwe bez wsparcia samorządu województwa i władz Gorzowa. Na zakup urządzenia i roboty budowlane marszałek województwa lubuskiego – Elżbieta Anna Polak przeznaczyła ponad 3,2 mln złotych, a prezydent Gorzowa – Jacek Wójcicki - 1,7 mln zł.

PET/CT działa od rokuPET/CT działa od rokuPET/CT działa od roku

Przywrócenie ruchu w al. 11 Listopada2019-12-11

W czwartek (12. grudnia) zostanie przywrócony ruch dla pojazdów na południowej nitce alei 11 Listopada, na odcinku od przejazdu przez torowisko na wysokości os. Słonecznego do przejazdu przy Agromie.  
Stopa bezrobocia = 2,2 %2019-12-11

W listopadzie stopa bezrobocia w Gorzowie wynosiła 2,2 %, a w powiecie gorzowskim 3,3 %.   
Mariusz Smolarek: Liczymy na wsparcie naszego 8 zawodnika!2019-12-11

Gorzowianie rozpoczęli ostatni tydzień meczowy w tym roku. 
Znamy terminarz na sezon 2020! Inauguracja na Jancarzu z Unią Leszno!2019-12-11

Dziś poznaliśmy terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2020. W pierwszej kolejce Stalowcy zmierzą się z leszczyńską Unią...  
POD WPŁYWEM ALKOHOLU CHCIAŁ PRZEWOZIĆ AUTOKAREM MAŁE DZIECI2019-12-11

Blisko setka małych dzieci nie pojechała na swoją pierwszą wycieczkę. Oba autokary, które wysłał po nie przewoźnik nie powinny były poruszać się po drodze. 
Każdy na swoim motorowerze - nietrzeźwi ojciec i syn przyjechali pod sklep po alkohol2019-12-11

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał każdy z dwóch zatrzymanych do kontroli mężczyzn, która miała miejsce we wtorek (10 grudnia br.) w Dobiegniewie.
NIETRZEŹWY JECHAŁ BUSEM. PROPONOWAŁ ŁAPÓWKĘ, GROZIŁ POLICJANTOM2019-12-11

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna, miał ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. 
Pocztówka z Gorzowa powróciła2019-12-11

Wznawiamy promocyjną akcję „Pocztówka z Gorzowa”, którą prowadziliśmy w lecie.
Już jest – miejski kalendarz na 2020 rok2019-12-11

12 wyjątkowych, niepublikowanych dotąd zdjęć autorstwa Waldemara Kućki, znalazło się w miejskim kalendarzu na 2020 rok. 
TRAGEDIA W POWIECIE ŚWIEBODZIŃSKIM. NIE ŻYJE PIĘĆ MŁODYCH OSÓB2019-12-11

Policja i prokuratura ustalają okoliczności tragedii, do której doszło we wtorek nad ranem na odcinku drogi Cibórz-Skąpe w powiecie świebodzińskim. 
Nowy rok przywitamy na placu Grunwaldzkim2019-12-11

Tegoroczny miejski sylwester odbędzie się w zupełnie nowej aranżacji. 
Budowa CEZiBu staje się faktem2019-12-11

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie, za prawie 104 mln zł, wybuduje firma Mirbud ze Skierniewic. 
Kosynierów Gdyńskich znów dwukierunkowa2019-12-11

W środę (11. grudnia) planowane jest otwarcie dla ruchu dwukierunkowego ulicy Kosynierów Gdyńskich.  
PODPALIŁ KIOSK, W ŚRODKU BYŁO 5 OSÓB. POLICJANCI ZATRZYMALI PODEJRZANEGO2019-12-10

Żarscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w niedzielę 1 grudnia nad ranem podpalił niewielkich rozmiarów blaszany kiosk.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

© 2018 Gorzow.com

^