HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 116; wtorek, 25 luty 2020 Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-01-08
Laparoskop w służbie ginekologii
Laparoskop w służbie ginekologii

Źródło: Agnieszka Wiśniewska Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. 


Małoinwazyjna chirurgia, zabiegi laparoskopowe standardem w zabiegach ginekologicznych. 
 

 
Jest jednym z najważniejszych narządów kobiecego układu rozrodczego. Tam zagnieżdża się zarodek. Tam też się rozwija i tam dziecko przygotowuje się do przyjścia na świat. Macica, bo o niej mowa, podobnie jak inne ludzkie narządy narażona jest pojawienie się w niej zmian chorobotwórczych, jak np. polipy, mięśniaki czy nowotwory szyjki lub trzonu macicy. Do tej pory większość koniecznych zabiegów ginekologicznych przywracających kobietom zdrowie i ratujących ich życie była wykonywana w sposób klasyczny czyli poprzez otwarcie powłok brzusznych. Jednak ginekolodzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w standardzie wykorzystują do nich metody laparoskopowe, które są mniej inwazyjne i lepiej tolerowane przez pacjentki. 
 

- Aby wykonać operację amputacji trzonu macicy, wycięcia macicy lub wyłuszczenia mięśniaków, zwykle stosowaliśmy tradycyjny zabieg. Pacjentka po kwalifikacji i odpowiednim przygotowaniu trafiała na stół operacyjny. Tam robiliśmy jej nacięcie na brzuchu. To zazwyczaj wiązało się ze sporą blizną na brzuchu i dość długą rekonwalescencją. Teraz, także dzięki szkoleniom i sprzętowi kupionemu w ramach projektu Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne, tego typu operacje jesteśmy w stanie przeprowadzić laparoskopowo. Dotyczy to również pacjentek obciążonych nadciśnieniem czy cukrzycą, u których klasyczny zabieg wiązałby się z dużym ryzykiem powikłań np. w postaci trudności w gojeniu się rany – mówi lek. Krzysztof Kaczmarek – kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.
Wykorzystując laparoskop w leczeniu ginekologicznym można np. uwalniać zrosty, usuwać mięśniaki macicy, niszczyć ogniska endometriozy, usuwać torbiele jajnikowe, guzy przydatków, usuwać ciąże pozamaciczną, wycinać wodniaki i ropniaki jajowodów, ale także – jak w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. - całą macicę. 

- Histerektomia laparoskopowa (TLH – Total laparoscopic hysterectomy) czyli zabiegi małoinwazyjne coraz częściej wypierają tradycyjne metody leczenia kobiet. W trakcie histerektomii laparoskopowej wykonuje się tylko niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcia skóry. Zaletą tej metody jest też duża precyzja rozcinania tkanek, bardzo dokładne operowanie chorych narządów i minimalizowanie utraty krwi w czasie zabiegu operacyjnego. Pacjentki po operacjach laparoskopowych bardzo szybko wracają do zdrowia, a gojenie się ran przebiega szybciej. Wszystkie zabiegi usunięcia macicy wykonane przy użyciu laparoskopu przeprowadzone w naszym szpitalu zakończyły się sukcesem. Pacjentki w trzeciej dobie po operacji zostały wypisane do domu – dodaje dr Kaczmarek. 
 
W gorzowskim szpitalu ta metodą zostało już zoperowanych kilkadziesiąt kobiet. 

MAN Polska - nowy Partner biznesowy gorzowskiej Stali!2020-01-08

Dziś do grona Partnerów biznesowych Truly.work Stali Gorzów dołączył wielki koncern...  
Karnety na sezon żużlowy 2020 czekają na kibiców2020-01-08

Przypominamy, że w sprzedaży wciąż znajdują się wielorazowe wejściówki na sezon 2020!  
POLICJANCI ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ. PO JEGO POJAZD PRZYJECHAŁ KOLEGA, KTÓRY BYŁ… POSZUKIWANY2020-01-08

61-letni kierowca volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość został zatrzymany do kontroli przez policjantów gorzowskiej drogówki. 
Rusza budowa CEZiBu2020-01-08

W najbliższy poniedziałek rozpoczną się prace rozbiórkowe, na zewnątrz i w środku budynków po szpitalu miejskim przy ulicy Warszawskiej - poinformował Konrad Różek, kierownik kontraktu.  
Gorzowski 2019 rok w liczbach2020-01-08

To był dynamiczny rok w Gorzowie. Urodziło się więcej dzieci, niż w latach ubiegłych; sześcioro gorzowian świętowało setne urodziny, a ponad 90 par obchodziło złote gody. 
Karta bezpieczeństwa seniora2020-01-08

Seniorzy mogą już odbierać Karty ICE. To rozwiązanie pomocne w przypadku wypadku, lub zdarzenia, w wyniku którego osoba jest nieprzytomna, a służby ratunkowe nie wiedzą kogo powinni powiadomić.  
Nominacja dla Pawła Najdory2020-01-08

Gorzowianin Paweł Najdora – pasjonat dwóch kółek, prowadzący inicjatywę Rowerowy Gorzów, otrzymał nominację kapituły redakcji Gazety Lubuskiej do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna. To docenienie zaangażowania Pawła za działalność na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w mieście i organizację imprez dla miłośników dwóch kółek.
Gorzowskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób z Chorobą Alzheimera2020-01-08

Gorzowskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób z Chorobą Alzheimera i Chorobami Pokrewnymi zaprasza osoby zainteresowane na dyżury i spotkania.  
Nasz Mistrz Bartek!2020-01-08

Bo Gorzów to ludzie, a jego siłą są mieszkańcy! Kolejnym dowodem na to jest tytuł Bartka Zmarzlika w plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Polskiego Sportowca 2019 roku.   
Bartosz Zmarzlik najlepszym sportowcem 2019 roku w Polsce!2020-01-07

Wychowanek gorzowskiej Stali - Bartosz Zmarzlik najlepszy w 85. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku!  
NOWY ROK, NOWY ROZDZIAŁ. KOLEJNE OSOBY WSTĘPUJĄ W SZEREGI LUBUSKIEJ POLICJI2020-01-07

Szeregi lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. We wtorek (7 stycznia) 24 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. 
Zimowe ferie w Filharmonii…również dla dorosłych2020-01-07

Choć zima w pełni, w Filharmonii Gorzowskiej prognozowane są afrykańskie temperatury. 
„Złota Rączka” ponownie od marca2020-01-07

Program „Złota Rączka” ponownie zostanie uruchomiony w marcu tego roku, po wyłonieniu w konkursie wśród organizacji pozarządowych jego realizatora.  
Nowe godziny obsługi w Urzędzie Miasta2020-01-07

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązują nowe godziny obsługi klientów Urzędu Miasta.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

© 2018 Gorzow.com

^