HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 303; piątek, 10 lipiec 2020 Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-01-09
Gorzów gra z WOŚP
Gorzów gra z WOŚP

Źródło: Gorzow Przystan  


W najbliższą niedzielę ponownie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorzy gorzowskiego finału zamierzają zaskoczyć mieszkańców miasta przygotowanymi atrakcjami, organizacją i fantami.

Jeden z nich to voucher od prezydenta miasta; zwycięzca przejedzie się po bezdrożach terenowym autem z Jackiem Wójcickim za kierownicą.
 
Siła w wolontariuszach
 
12 stycznia na ulicę miasta wyjdzie ponad 400 wolontariuszy z dwóch sztabów (z „Klubu u Szefa” i przy Szkole Podstawowej nr 2). Część z nich będzie kwestowała w Kłodawie, która kolejny rok gra dla Orkiestry razem z Gorzowem. Tam również przygotowano atrakcje i ciekawe licytacje. Wolontariusze będą ubrani w białą koszulkę z sercem, każdy będzie miał identyfikator i orkiestrową skarbonkę. Ci, którzy w dniu finału nie będą mieli ukończonych 16 lat, muszą kwestować z dorosłymi opiekunami – oni także będą mieli identyfikatory, które jednak nie będą uprawniały do kwestowania. Odprawa zaangażowanych w orkiestrowe działania wolontariuszy i organizatorów zaplanowana jest już na godzinę 9.00 w sobotę. Wśród kwestujących są uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 i Zespołu Szkół Mechanicznych. Obie szkoły w dniu imprezy będą otwarte dla wolontariuszy. Tam także zaplanowano wydarzenia, podczas których będą zbierane pieniądze na WOŚP.
 
W tym roku w Gorzowie swoje datki dla fundacji będzie można uiszczać za pomocą karty płatniczej. Wolontariusze ze sztabu przy Szkole Podstawowej nr 2 będą wyposażeni w terminale płatnicze. Prezydent Miasta zdecydował, iż w niedzielę wolontariusze będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie. Podobną pomoc zadeklarowała sieć taksówkarska „Taxi Askana”. Kwestowanie i Kłodawie w Gorzowie rozpocznie się kilka minut po godzinie siódmej rano, a zakończy się przed godziną 20. Najmłodsi wolontariusze do sztabów będą wracać już około godziny 16, 17. Po godzinie 20.00 w sztabach rozpocznie się wielkie liczenie.
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie przygotował dla wolontariuszy ponad 250 litrów grochówki. Zupa trafi do sztabów, będzie jej można także spróbować w namiocie szpitalnym przy scenie głównej na placu Grunwaldzkim, gdzie o obsługę mieszkańców zadbają uczniowie z gorzowskiego „Gastronomika”. Grochówka będzie podawana po wrzuceniu minimum pięciu złotych do orkiestrowej skarbonki.
 
Sobota przed niedzielą – imprezy towarzyszące Finałowi WOŚP

W sobotę w sali sportowej przy ul. Słowiańskiej odbędzie się turniej piłkarski, zainicjowany i przygotowany przez radnego Jerzego Sobolewskiego. To sportowa rywalizacja i zabawa, w której biorą udział drużyny m.in. radnych, dziennikarzy i sportowców. Zagra 7 drużyn. Początek turnieju o godzinie 10.00. O tej samej godzinie, na drugim końcu miasta, rozpocznie się turniej golfowy „Weekend Golf Cup”, organizowany przez Gorzowski Klub Sportowy. Sobotni ParkRun również pobiegnie dla WOŚP.
 
Sobota to również imprezy muzyczne, podczas których będą zbierane pieniądze na Orkiestrę. W organizację takich zaangażowały się klubu muzyczne: C-60, Mix Cooltura oraz pub Holywood.
 
Plac Grunwaldzki – centrum wydarzeń WOŚP
 
W niedzielę od godziny 14.00 na placu Grunwaldzkim rozpocznie się orkiestrowe granie. Miejskie Centrum Kultury przygotowało bogaty program muzyczny. - Występy zespołów będą przeplatane licytacjami, bo to one są głównym powodem, dla którego zapraszamy mieszkańców na plac – zapowiada dyrektor MCK Hanna Błauciak.
 
Program sceny głównej i jednej w tym roku wygląda następująco:
13:45 – 14:00 – Powitanie, przedstawienie programu 14:10 – 14:45 – Orkiestra Dęta OSP Siedlice 14:45 – 15:00 – Licytacje 15:00 – 15:35 – BLACKEND 15:35 – 15:50 – Licytacje 15:50 – 16:25 – Prywatna szkoła muzyczna ZBIORCZYK 16:25 – 16:40 – Licytacje 16:40 – 17:15 – Green Theater 17:15 – 17:25 – Licytacje 17:25 – 18:05 – RADIO LANDSBERG 18:10 – 18:20 – Licytacje 18:20 – 18:50 – PORA ROCKU 18:50 – 19:05 – Licytacje 19:05 – 19:45 – LEMKO TOWER 19:45 – 20:00 – Licytacje 20:00 – 20:05 – Światełko do nieba 20:15 – 21:30 – Gwiazda wieczoru – SZTYWNY PAL AZJI
 
Sens pomocy – czyli ile Gorzów ma z WOŚP

Celem orkiestrowego grania jest co roku pomoc pacjentom polskich szpitali. Chodzi głównie o zakup specjalistycznego sprzętu do diagnozy i leczenia maluchów i osób starszych, W tym roku WOŚP gra na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Od 1998 roku do gorzowskiego szpitala z fundacji WOSP trafiło ponad 14 milionów złotych, za które zakupiono sprzęt medyczny i wyposażono sale szpitalne w aparaturę niezbędną w diagnostyce chorób dziecięcych.
 
Biegnij by policzyć się z cukrzycą

Po raz 6. w Gorzowie odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Dystans to 5 km. Start i meta przy Nova Park. W tym roku ponownie impreza będzie połączona z biegowym Grand Prix Gorzowa. Organizator, Sebastian Wierzbicki, poinformował, że zapisy trwają do piątku, 10 stycznia. Jeśli zostaną wolne pakiety, to będzie można zapisać się w dzień startu. Trasa biegu będzie prowadziła ulicami centrum Gorzowa i na terenie Zawarcia.
 
Pakiety, gadżety, licytacje…

W obu gorzowskich sztabach przygotowano niezwykłe fanty do zdobycia podczas 28. Finału WOŚP. Licytacje tradycyjnie poprowadzą Paweł Podkański, Daniel Zieliński przy nieocenionym wsparciu Agnieszki Żurawczyk.
Przedmioty, przeznaczone na licytację są opisane na profilach FB obu sztabów.

Natomiast Miasto przekazało na licytację kilka ciekawych przedmiotów, m.in. od ambasadorów kampanii GORZÓW #Stąd Jestem. Prezydent Jacek Wójcicki szykuje się na terenową przejażdżkę po bezdrożach, wspólnie ze zwycięzcą licytacji vouchera, przekazał również album z fotografami Waldemara Kućki z dedykacją. Album wyjątkowy, nie do zdobycia w regularnej sprzedaży. Ponadto Miasto przekazuje na niedzielną licytację upominkowy zestaw Gorzowskich Słoików Jabłkowych (przysmaku z renety landsberskiej – nowego produktu regionalnego) oraz zestaw dwóch obrazów olejnych od Barbary Latoszek, do zdobycia będą również serca od Natalii Ślizowskiej, którymi pobiliśmy rekord Polski w 2018 roku.
 
Nie lada gratką jest obraz na płótnie – portret Leo lub rejsu przepływowego Leonarda Cohena, namalowany podczas koncertu urodzinowego mistrza w wykonaniu grupy „5 Pora Roku” w Jazz Clubie pod Filarami 21 września ub.r. Obraz powstawał w trakcie koncertu. Autorką jest Joanna Sapkowska-Piperzyk. Obraz przekazał Cezary Żołyński.
 
Dodatkowo na licytację został przekazany voucher na czarter statku od Stowarzyszenia Odra dla turystów. Voucher upoważnia do godzinnego rejsu czarterowego (tj. na wyłączność) lub rejsu z miasta do miasta jednym ze statków, należących do stowarzyszenia w sezonie 2020 w dowolnie wybranym terminie. Rejsy są realizowane w Głogowie, Bytomiu Odrzańskim, Nowej Soli i Cigacicach oraz Krośnie Odrzańskim, Frankfurcie i Słubicach – a jeśli poziom Wart w Gorzowie n a to pozwoli, również w Gorzowie.
 
Wspieramy WOŚP

Co roku gorzowski finał WOŚP jest wyjątkowy. Wszystko za sprawą osób i instytucji, które angażują się w przygotowanie i organizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Partnerami gorzowskich sztabów WOŚP są Miasto Gorzów, Miejskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie. Wspierają nas Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki oraz radni: Grażyna Wojciechowska i Jerzy Sobolewski. Z orkiestrą grają też Sebastian Wierzbicki, Piotr Wiśniewski i Teresa Kostyszak z I LO, Jarosław Pikuła – szef Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, Paweł Podkański, Daniel Zieliński oraz wielu innych ludzi z wielkim sercem.

Gorzów gra z WOŚPGorzów gra z WOŚPGorzów gra z WOŚPGorzów gra z WOŚPGorzów gra z WOŚP

Budowa kanalizacji na Owocowej2020-01-09

W poniedziałek (13. stycznia) rano, w związku z budową sieci kanalizacji deszczowej, planowane jest zamknięcie kilkukilometrowego odcinka ulicy Owocowej.  
NoVa Park z pomocą dla Australii2020-01-09

Australia płonie … W pomoc dla Australii dotkniętej pożarami włącza się coraz więcej osób prywatnych i instytucji. 
Laparoskop w służbie ginekologii2020-01-08

Małoinwazyjna chirurgia, zabiegi laparoskopowe standardem w zabiegach ginekologicznych.   
MAN Polska - nowy Partner biznesowy gorzowskiej Stali!2020-01-08

Dziś do grona Partnerów biznesowych Truly.work Stali Gorzów dołączył wielki koncern...  
Karnety na sezon żużlowy 2020 czekają na kibiców2020-01-08

Przypominamy, że w sprzedaży wciąż znajdują się wielorazowe wejściówki na sezon 2020!  
POLICJANCI ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ. PO JEGO POJAZD PRZYJECHAŁ KOLEGA, KTÓRY BYŁ… POSZUKIWANY2020-01-08

61-letni kierowca volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość został zatrzymany do kontroli przez policjantów gorzowskiej drogówki. 
Rusza budowa CEZiBu2020-01-08

W najbliższy poniedziałek rozpoczną się prace rozbiórkowe, na zewnątrz i w środku budynków po szpitalu miejskim przy ulicy Warszawskiej - poinformował Konrad Różek, kierownik kontraktu.  
Gorzowski 2019 rok w liczbach2020-01-08

To był dynamiczny rok w Gorzowie. Urodziło się więcej dzieci, niż w latach ubiegłych; sześcioro gorzowian świętowało setne urodziny, a ponad 90 par obchodziło złote gody. 
Karta bezpieczeństwa seniora2020-01-08

Seniorzy mogą już odbierać Karty ICE. To rozwiązanie pomocne w przypadku wypadku, lub zdarzenia, w wyniku którego osoba jest nieprzytomna, a służby ratunkowe nie wiedzą kogo powinni powiadomić.  
Nominacja dla Pawła Najdory2020-01-08

Gorzowianin Paweł Najdora – pasjonat dwóch kółek, prowadzący inicjatywę Rowerowy Gorzów, otrzymał nominację kapituły redakcji Gazety Lubuskiej do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna. To docenienie zaangażowania Pawła za działalność na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w mieście i organizację imprez dla miłośników dwóch kółek.
Gorzowskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób z Chorobą Alzheimera2020-01-08

Gorzowskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób z Chorobą Alzheimera i Chorobami Pokrewnymi zaprasza osoby zainteresowane na dyżury i spotkania.  
Nasz Mistrz Bartek!2020-01-08

Bo Gorzów to ludzie, a jego siłą są mieszkańcy! Kolejnym dowodem na to jest tytuł Bartka Zmarzlika w plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Polskiego Sportowca 2019 roku.   
Bartosz Zmarzlik najlepszym sportowcem 2019 roku w Polsce!2020-01-07

Wychowanek gorzowskiej Stali - Bartosz Zmarzlik najlepszy w 85. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku!  
NOWY ROK, NOWY ROZDZIAŁ. KOLEJNE OSOBY WSTĘPUJĄ W SZEREGI LUBUSKIEJ POLICJI2020-01-07

Szeregi lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. We wtorek (7 stycznia) 24 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^