Osób online: 41; czwartek, 4 czerwiec 2020 Imieniny Christy, Helgi, Karola
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • sport • 2020-02-24
Podział punktów we Wrocławiu! - WKS Śląsk Forza Wrocław vs Stal Gorzów

Źródło: Stal Gorzów

Gorzowianie zremisowali mecz we Wrocławiu i ulegli rywalom w rzutach karnych. Wciąż jednak pozostają liderem rozgrywek pierwszoligowej grupy B.

Początek spotkania zupełnie nie ułożył się po myśli żółto-niebieskich. Stalowcy najpierw w wyniku błędu stracili piłkę, a następnie nie poradzili sobie w ataku i w ciągu 3 minut gorzowianie stracili dwie bramki, nie rzucając żadnej. Dopiero Wiktor Bronowski w piątej minucie spotkania otworzył wynik dla gorzowian i wtedy mecz zaczął być wyrównanym, zaciętym widowiskiem. Stalowcy dostosowali tempo grania do dość spokojnej gry wrocławian i wymieniali się bramkami z gospodarzami spotkania. A tych padało sporo, bo już w 14 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 9:6. Przewaga gospodarzy szybko jednak zmalała i Stalowcy w 23 minucie pierwszy raz doszli Śląsk na 10:10. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:15 po kilku naprawdę efektownych zagraniach obu ekip. Sporą różnicę zrobiło wprowadzenie przez Dariusza Molskiego na boisko Marcina Smolarka i Tomasza Gintowta, którzy we współpracy z zmieniającymi się Bronowskim i Chełmińskim, mocno namieszali w szeregach defensywnych gospodarzy. Na wyróżnienie zaś z pewnością zasługiwali we Wrocławiu Bartłomiej Koprowski czy Konrad Cegłowski, którzy długo trzymali wynik swojej drużyny.

Druga połowa to zupełnie odwrotny przebieg spotkania. To gorzowianie wyszli z szatni zmotywowani i głodni każdej piłki, co od razu można było zauważyć na boisku. Lekko podkręcili tempo, zmuszając rywali do zejścia w głęboką defensywę, zniwelowali podania do koła i mocniej przypilnowali wspomnianego Koprowskiego, co dało wymierne efekty, bo już po 10 minutach byli na dwubrakowym prowadzeniu. Rywal był jednak niesamowicie wymagający i nawet rzucający z tzw. „zera” Kryszeń czy naprawdę nieźle odbijający piłki Nowicki, nie mogli wyprowadzić Stali na bezpieczną odległość. Jedna zepsuta akcja dawała tlen  Śląskowi, który wykorzystał swoją szansę i w końcówce doprowadził do wyrównania, a nawet przez chwilę prowadził. Ostatecznie to żółto-niebiescy mieli akcję na wygraną, jednak zabrakło szczęścia, bowiem piłka odbiła się od obu słupków i wypadła z bramki.

Seria rzutów karnych potoczyła się w bardzo emocjonujący sposób. Po pierwszej udanej kolejce, przyszedł czas na parady bramkarzy – zarówno Dawid Galle, jak i Krzysztof Nowicki popisali się świetnymi obronami… z tym, że Galle zaliczył jedną obronę więcej i to wrocławianie mogli się cieszyć z wygranej w rzutach karnych.

Stalowcy pozostają jednak na pozycji lidera grupy B!

Wyniki:

Stal Gorzów: 29 (15) [k.1]

Jaśko, Nowicki – Pietrzkiewicz 7, Kryszeń 7, Chełmiński 3, Gintowt 3, Bronowski 3, Smolarek Marcin 4, Światłowski 1, Stupiński 1, Dzieciątkowski, Kłak, Smolarek Mariusz.

Trener: Dariusz Molski

Fizjoterapeuta: Kamil Sankowski

Kartki: Dzieciątkowski

Kary: Dzieciątkowski, Pietrzkiewicz, Chełmiński, Bronowski, Światłowski

Karne: 1/2

WKS Śląsk Forza Wrocław: 29 (15) [k.3]

Galle, Młoczyński – Marciniak, Markiewicz 6, Koprowski 6, Burzyński 3, Cegłowski 4, Mistak 1, Maciejewski, Palica 1, Kołodziejczyk, Massopust, Ungier 1, Herudziński, Borszowski 1, Wiewiórski 6.

Widzów: 215 osób

Sędziowie: Kasznia Wojciech – Toczyński Grzegorz (Czechowice-Dziedzice, Zabrze)

i6 Medali Mistrzostw Polski w NO-GI (Brazylijskim Jiu-jitsu)2020-02-24

22-23 lutego br. w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Polski w NO-GI (Brazylijskie Jiu-jitsu).
Działania pn. "Trzeźwy Kierowca" w Gorzowie Wlkp.2020-02-21

Gorzowska drogówka już po raz kolejny w tym roku kontrolowała trzeźwość kierujących.
DEFIBRYLATORY W LUBUSKIEJ POLICJI. 2020-02-21

Mają przywracać bicie serca tym, którym odmówiło ono posłuszeństwa.
Qulinarne przedszkolaki2020-02-21

Wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała i wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki podpisali w piątek umowę na realizację projektu „Qulinarne przedszkolaki” w Gorzowie.
Od juniora do seniora - międzypokoleniowe wsparcie w Gorzowie2020-02-21

Ponad dwa i pół miliony złotych trafi do Gorzowa na przygotowanie i organizację międzypokoleniowego wsparcia dla seniorów i dzieci .
Tragiczny wypadek osobówki z autobusem. 2020-02-21

Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a dwie kolejne zostały przewiezione do szpitala na badania.
Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem2020-02-20

Już od piątku 21 lutego policjanci Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. włączają się w szereg działań związanych z obchodami „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.
NIE ZWLEKAJ, WSTĄP DO POLICJI2020-02-20

Policjantka z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła cykl spotkań z kandydatami, którzy stawili się w Urzędzie Miasta do Wojskowej Komisji Uzupełnień w ramach kwalifikacji wojskowej .
Tłusty czwartek :)2020-02-20

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem (czyli 52 dni przed Wielkanocą), karnawał.
SKUTECZNA OBŁAWA ZA NAPASTNIKAMI, KTÓRZY AUTEM STARANOWALI POLICJANTÓW2020-02-20

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wczoraj po południu potrącili policjantów z Sulechowa.
Bilety na Memoriał w sprzedaży od piątku!2020-02-20

Wielkimi krokami zbliża się sezon 2020. Zanim jednak o ligowe punkty walczyć będą Stalowcy, tydzień przed startem PGE Ekstraligi, na gorzowskim stadionie czekają nas wielkie emocje!