HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 154; sobota, 4 lipiec 2020 Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-05-06
Modernizacja ulicy Spichrzowej
Modernizacja ulicy Spichrzowej

Źródło: Gorzow Przystan  Zdjęcia: Dariusz Wieczorek


W poniedziałek (11 maja) rozpocznie się modernizacja ulicy Spichrzowej. 

Wykonawca przystąpi do pierwszego etapu inwestycji; przebudowy ulicy na odcinku od Składowej do mostu Staromiejskiego.
 
Zamknięte zostaną dwa odcinki Spichrzowej: od ulicy Wodnej do ulicy Zaułek (od strony wschodniej) oraz od ulicy Młyńskiej od ulicy Garbary (od strony zachodniej).
 
W związku z powyższym przewidziano następujące zmiany w organizacji ruchu:
 
- zamknięcie wjazdu na ul. Spichrzową od strony ul. Bolesława Chrobrego oraz z mostu Staromiejskiego (wyłączenie z ruchu pasa lewoskrętu przy zjeździe z mostu Staromiejskiego);
- zamknięcie skrzyżowania ul. Spichrzowa/ul. Wodna;
- zaślepienie ul. Wodnej i wprowadzenie tam ruchu dwukierunkowego wyłącznie dla mieszkańców i przedsiębiorców z wyjazdem na Chrobrego;
- ruch samochodowy w ciągu ul. Spichrzowej będzie mocno ograniczony i w zależności od postępu prac dostępny czasowo tylko dla mieszkańców i przedsiębiorców ul. Wodnej.
- zamknięcie skrzyżowania ul. Spichrzowa/ul. Łazienki;
- na ulicy Łużyckiej wprowadza się ruch dwukierunkowy oraz zakazuje się parkowania na ul. Łużyckiej na odcinku około 30m vis a vis przedszkola;
- dojazd do ul. Łazienki i Łużyckiej odbywał się będzie od ul. Zaułek, a w celu umożliwienia bezpiecznego dojazdu do ul. Łazienki wprowadza się ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną na ul. Zaułek od bloku 1-2 do bloku 5-6 (skrzyżowanie Zaułek/Łużycka);
- utrzymuje się ruch dwukierunkowy na ul. Młyńskiej, który został wprowadzony w związku z przebudową ul. Sikorskiego;
- ul Młyńska będzie nadal „ślepa” od strony Sikorskiego i wjazd możliwy będzie wyłącznie od Nadbrzeżnej i Spichrzowej (przejazd po estakadą kolejową od ul. Nadbrzeżnej);
- skrzyżowania ulic Garbary – Spichrzowa będzie otwarte dla trzech wlotów, dlatego przewidziano zmianę pierwszeństwa przejazdu, zgodnie z trasą objazdu tj. od Nadbrzeżnej do Składowej;
- na ul. Nadbrzeżnej na całej długości wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy i zakazy zatrzymywania się na jezdni.
- wjazd w ul. Nadbrzeżną od strony ul. Spichrzowej wlot zachodni przy skrzyżowaniu z Chrobrego możliwy będzie bezpośrednio z ul. Chrobrego.
 
Wyznaczone zostaną objazdy. Objazd do ul. Składowej, dworca PKP i PKS, od mostu Staromiejskiego (odcinek zachodni) wyznaczono ulicami Bolesława Chrobrego, Wybickiego, Łokietka i Estkowskiego, Orląt Lwowskich aż do ul. Dworcowej.
 
Objazd do mostu Staromiejskiego i Chrobrego poprowadzony zostanie przez ul. Nadbrzeżną.
Na czas prowadzenia robót ruch na ul. Nadbrzeżnej na całej jej długości wprowadzony będzie ruch dwukierunkowy, z ograniczeniem prędkości do 30 km/h.
 
W etapie drugim zmiana do w stosunku do pierwszego będzie polegać na otwarciu dla kierowców krótkiego odcinka ul. Spichrzowej od strony Chrobrego do Wodnej, co umożliwi dojazd do dwukierunkowej ul. Nadbrzeżnej również dla kierowców jadących od mostu Staromiejskiego, wykorzystując przejazd pod estakadą.
 
Etap trzeci obejmie zamknięcie odcinka ul. Spichrzowej od ul. Łazienki do ul. Młyńskiej (z zamknięciem skrzyżowania z ul. Zaułek i ul. Młyńską). Skrzyżowanie z ul. Łazienki zostanie otwarte. Ulica Łazienki będzie stanowiła dojazd do ul. Łużyckiej i ul. Zaułek.

Modernizacja ulicy SpichrzowejModernizacja ulicy SpichrzowejModernizacja ulicy Spichrzowej

Grypa ptaków (HPAI) - dobre wiadomości!2020-05-05

4 maja br. Wojewoda Lubuski wydał rozporządzenie uchylające nakazy i zakazy dla hodowców powiatu sulęcińskiego i słubickiego, związane ze zwalczaniem grypy ptaków.  
POŚPIECH I BRAWURA PROWADZĄ DO TRAGEDII. 2020-05-05

Mimo ograniczonego ruchu gorzowscy policjanci w majowy weekend zarejestrowali wiele niebezpiecznych zachowań na drodze. 
Przetarg na modernizację stadionu lekkoatletycznego2020-05-05

Miasto ogłosiło przetarg na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Krasińskiego.  
Więcej wejść na ryneczek2020-05-05

W środę dla klientów ryneczku przy Jerzego zostanie uruchomione drugie wejście, od strony Nova Park.  
Podziękowania dla strażaków2020-05-04

Prezydent Jacek Wójcicki złożył w poniedziałek życzenia i podziękowania strażakom - pracownikom i funkcjonariuszom Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za ich pełną poświęcenia pracę, profesjonalizm i trud.  
Większość sklepów w NoVa Park ponownie otwartych2020-05-04

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dniach 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od poniedziałku 4 maja NoVa Park działa w szerszym zakresie, a kolejne sklepy zostają otwarte. 
Koronawirus - przekr. granicy - zmiany 2020-05-04

Od 4 maja br. nie ma obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych (nie dotyczy osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej) albo w celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym.
Żłobki i przedszkola od przyszłego tygodnia2020-05-04

Władze Gorzowa nie otworzą przedszkoli i żłobków 6 maja br. Potrzebny jest czas na przygotowanie się do wprowadzenia wymogów związanych z epidemią; najwcześniej będzie to możliwe na początku przyszłego tygodnia.  
Międzynarodowy Dzień Strażaka2020-05-04

Funkcjonariusze i Funkcjonariuszki Państwowej Straży Pożarnej  
Zmiany na granicy2020-05-04

Od 4 maja br. pracownicy transgraniczni oraz uczniowie i studenci, którzy pracują i uczą się w krajach sąsiadujących z Polską zostaną zwolnieni z odbywania obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny.  
Po dowód osobisty do magistratu2020-05-04

Od dziś  (4 maja) wracamy częściowo do zasad standardowej obsługi klientów w siedzibach Urzędu Miasta, jednak z zachowaniem możliwych do zastosowania norm bezpieczeństwa.  
Gorzowska pamięć o więźniach z Ravensbrück2020-05-04

Członkowie Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gorzowie i gorzowscy uczniowie w czwartek na cmentarzu przy ul. Warszawskiej, gdzie stoi pomnik poświęcony więźniarkom z Ravensbrück, uczcili 75. rocznicę wyzwolenia tego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego.  
Halo Gorzów, co tam w domu? Dziękujemy!2020-05-04

Basen na dywanie, piaskownica na balkonie i bieżnia rowerowa na tarasie, to tylko część propozycji, jakie gorzowianie nadesłali w odpowiedzi na zabawę „Halo Gorzów, co tam w domu?”.  
Gdzie staną stacje ładowania aut?2020-05-04

Jeszcze przez dwa tygodnie, do 15 maja br. można wziąć udział w konsultacjach w sprawie projektu „Planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim”.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^