HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 103; poniedziałek, 6 lipiec 2020 Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • kultura • 2020-05-06
Piąty numer gorzowskiego magazynu fantastycznego „LandsbergON” do wygrania!
Piąty numer gorzowskiego magazynu fantastycznego „LandsbergON” do wygrania!

Źródło: Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM 


Gorzowskie Stowarzyszenie NOVUM pokazuje, że nie trzeba rezygnować z kultury w czasie pandemii i mimo ograniczeń przygotowało piąty numer gorzowskiego magazynu fantastycznego „LandsbergON”. 

Magazyn zawiera prace graficzne, opowiadania oraz felietony pisane przez gorzowskich twórców i nawiązujące do naszego miasta i okolic. W piątym numerze znajdziemy m.in.:

– Opowiadanie Pawła Karolczuka „Boska usterka” o początkach sztucznej inteligencji;
– Opowiadanie Marty Kalisiak „2120” przedstawiające niepokojącą, aczkolwiek bardzo prawdopodobną wizję przyszłości
– Opowiadanie Karola Wojdyły „Kontrmachina”, w którym autor pokazuje jak walczyć, a właściwie jak nie walczyć z opresyjnym systemem w futurystycznym mieście;
– Mariusz Sobkowiak i Kamil Kwiatkowski w opowiadaniu „Main User” pochylają się zaś nad kwestią świadomości w coraz bardziej sztucznym świecie.

Do tego magazyn ubarwiają swoimi grafikami: Leon Bakalarz, którego niepokojące prace pozwolą czytelnikom spotkać się z nieznanym; Piotr Rossa „Rosikowski” ukazujący fantastyczne światy i niezwykłe stworzenia oraz Karol Wojdyło, który pokaże Gorzów z innej, bardzo fantastycznej perspektywy.
W magazynie również wstępniak naczelnego, w którym redaktor opowiada o związkach fantastyki z polityką w politycznych czasach. Numer otwiera okładka Sebastiana Górnego.
 
Gorzowianie (i nie tylko) mają możliwość wygrania najnowszego numeru „LandsbergONu”. Piąty numer czasopisma prezentuje różne wizje przyszłości naszego miasta. Do tego właśnie nawiązuje ogłoszony przez Stowarzyszenie konkurs. Aby wziąć udział w konkursie należy do 11.05.2020 r. wysłać na adres: landsbergon@gmail.com pracę tekstową o następującej tematyce: Wyobraź sobie, że przeniosłeś się sto lat w przyszłość. Napisz, co ciekawego może Cię spotkać w futurystycznym Gorzowie. Odpowiedź nie powinna przekraczać 180 znaków. Pięciu autorów otrzyma premierowo egzemplarz piątego numeru „LandsbergONu”. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 18.05.2020 r. na Facebooku Stowarzyszenia NOVUM. Redakcja zastrzega sobie prawo do opublikowania nadesłanych tekstów w Internecie i w kolejnym numerze czasopisma. 
 
Magazyn „LandsbergON” w niekonwencjonalny sposób promuje nasze miasto,
a gorzowianom daje możliwość prezentowania swojej twórczości. Piąty numer będzie można otrzymać również podczas spotkań autorskich oraz w Wydziale Promocji Urzędu Miasta (po zakończeniu konkursu). Egzemplarze będą dostępne w gorzowskich bibliotekach, a wersje cyfrowe wszystkich numerów czasopisma można znaleźć na www.landsbergon.pl
 
Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp.
 

Piąty numer gorzowskiego magazynu fantastycznego „LandsbergON” do wygrania!

Rotarianie dla szpitala jednoimiennego2020-05-06

Urządzenie do wspomagania oddychania i nawilżenia dróg oddechowych otrzymał dziś (6 bm.) Jednoimienny Szpital Zakaźny w Gorzowie Wlkp. od Gorzowskiego Klubu Rotariańskiego. 
NoVa Park z pomocą dla gorzowskiego szpitala2020-05-06

NoVa Park odpowiedzialne społecznie! Regularnie realizujemy działania pokazujące nasze zaangażowanie w życie mieszkańców Gorzowa.
"DOM RÓWNOŚCI" w Gorzowie Wlkp. to nasze marzenie.2020-05-06

"DOM RÓWNOŚCI" w Gorzowie Wlkp. to nasze marzenie.  
Sukces kwietniowej Małej Akademii Jazzu2020-05-06

Mała Akademia Jazzu, która towarzyszy gorzowskim uczniom już od 35 lat, w kwietniu po raz pierwszy w historii zagrała on line. Nauczycielem pierwszej edycji MAJ w nowej formule był Adam Bałdych – wybitny skrzypek jazzowy, który zaprosił uczniów do siebie za pośrednictwem kanału na YouTube, w formie transmisji „na żywo”.
Dla chorych na raka2020-05-06

Rozpoczęła się budowa dziennego oddziału chemioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Wykonawca - LK INWEST Sp. z o.o. z Wrocławia – pod koniec kwietnia odebrał teren pod inwestycję.
Rozpoczęcie przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I2020-05-06

W środę (6 maja) konsorcjum firm ZUE i FDO rozpocznie przebudowę półtorakilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem na ulicach Chrobrego i Mieszka I.  
Modernizacja ulicy Spichrzowej2020-05-06

W poniedziałek (11 maja) rozpocznie się modernizacja ulicy Spichrzowej. 
Grypa ptaków (HPAI) - dobre wiadomości!2020-05-05

4 maja br. Wojewoda Lubuski wydał rozporządzenie uchylające nakazy i zakazy dla hodowców powiatu sulęcińskiego i słubickiego, związane ze zwalczaniem grypy ptaków.  
POŚPIECH I BRAWURA PROWADZĄ DO TRAGEDII. 2020-05-05

Mimo ograniczonego ruchu gorzowscy policjanci w majowy weekend zarejestrowali wiele niebezpiecznych zachowań na drodze. 
Przetarg na modernizację stadionu lekkoatletycznego2020-05-05

Miasto ogłosiło przetarg na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Krasińskiego.  
Więcej wejść na ryneczek2020-05-05

W środę dla klientów ryneczku przy Jerzego zostanie uruchomione drugie wejście, od strony Nova Park.  
Podziękowania dla strażaków2020-05-04

Prezydent Jacek Wójcicki złożył w poniedziałek życzenia i podziękowania strażakom - pracownikom i funkcjonariuszom Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za ich pełną poświęcenia pracę, profesjonalizm i trud.  
Większość sklepów w NoVa Park ponownie otwartych2020-05-04

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dniach 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od poniedziałku 4 maja NoVa Park działa w szerszym zakresie, a kolejne sklepy zostają otwarte. 
Koronawirus - przekr. granicy - zmiany 2020-05-04

Od 4 maja br. nie ma obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych (nie dotyczy osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej) albo w celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^