HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 185; poniedziałek, 6 lipiec 2020 Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-05-07
Stopniowe wznawianie przyjęć
Stopniowe wznawianie przyjęć

Źródło:  Agnieszka Wiśniewska asystent zarządu ds. kontaktów z mediami 


Każdy pacjent poddawany badaniom w kierunku koronawirusa
 

 
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. stopniowo przywraca przyjęcia planowe do oddziałów zabiegowych i badań kardiologicznych Dla tej grupy pacjentów lecznica  uruchomiła system kwalifikacji pacjentów ze szczególnym uwzględnieniem badań w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. O terminie przyjęcia do szpitala i wykonania w dobie pandemii każdy pacjent jest informowany telefonicznie. 
 
- Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasi pacjenci nie musieli długo czekać na zaplanowany wcześniej zabieg. Stąd pomysł stopniowego przywracania pracy poszczególnych oddziałów, mimo to zdarzają się sytuacje, że pacjenci deklarują przyjście do szpitala, ale nie zgłaszają się w wyznaczonym terminie. Apelujemy o rozsądne podejmowanie decyzji w kwestii hospitalizacji. Każde niezgłoszenie się w uzgodnionym terminie zamyka drogę innemu pacjentowi, który mógłby skorzystać z leczenia – mówi Bożena Songin, główny specjalista ds. Jakości i Kontroli Wewnętrznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.
 
Dziennie z tej możliwości może skorzystać 10 pacjentów. W dniu zaplanowanej wizyty pacjent powinien zgłosić się do namiotu ustawionego w szczycie budynku administracji przy ul. Dekerta. Tam pielęgniarka pełniąca dyżur przeprowadza pomiar temperatury  i przeprowadza wywiad w kierunku objawów zakażenia SARS-CoV2, wypełnia ankietę i pobiera wymaz  na badanie w kierunku zakażenia  koronawirusem.  Aby zminimalizować ryzyko potencjalnego zakażenia wirusem każdy pacjent jest umawiany na konkretną godzinę. Po pobraniu wymazy osoby te są przeprowadzane do sali konferencyjnej lecznicy. Tam w bezpiecznej odległości w maseczkach osłaniających usta i nos oczekują na wynik badania. Jeśli jest on negatywny pacjent kierowany jest do konkretnego oddziału. Jeśli badanie potwierdzi obecność koronoawirusa – zostaje skierowany do Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego przy ul. Walczaka. 
 
Przyjęcia na planowe zabiegi dotyczą: Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej, Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Oddziału Kardiologii, Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii, Oddziału Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu, Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności. 

Stopniowe wznawianie przyjęćStopniowe wznawianie przyjęć

Wielka uczta w bibliotece2020-05-07

\Od 8 do 15 maja w całej Polsce odbywa się Tydzień Bibliotek. Zgodnie z tegorocznym hasłem "Zasmakuj w bibliotece" wszystkie placówki przygotowują bogate menu dla Czytelników.  
Fabryczna pozostanie jednokierunkowa2020-05-07

W kwietniu Urząd Miasta przedstawił trzy warianty układu komunikacyjnego na osiedlu Zawarcie, które mogą zostać wprowadzone w związku z zakończeniem inwestycji realizowanej na ulicy Śląskiej.  
Piąty numer gorzowskiego magazynu fantastycznego „LandsbergON” do wygrania!2020-05-06

Gorzowskie Stowarzyszenie NOVUM pokazuje, że nie trzeba rezygnować z kultury w czasie pandemii i mimo ograniczeń przygotowało piąty numer gorzowskiego magazynu fantastycznego „LandsbergON”. 
Rotarianie dla szpitala jednoimiennego2020-05-06

Urządzenie do wspomagania oddychania i nawilżenia dróg oddechowych otrzymał dziś (6 bm.) Jednoimienny Szpital Zakaźny w Gorzowie Wlkp. od Gorzowskiego Klubu Rotariańskiego. 
NoVa Park z pomocą dla gorzowskiego szpitala2020-05-06

NoVa Park odpowiedzialne społecznie! Regularnie realizujemy działania pokazujące nasze zaangażowanie w życie mieszkańców Gorzowa.
"DOM RÓWNOŚCI" w Gorzowie Wlkp. to nasze marzenie.2020-05-06

"DOM RÓWNOŚCI" w Gorzowie Wlkp. to nasze marzenie.  
Sukces kwietniowej Małej Akademii Jazzu2020-05-06

Mała Akademia Jazzu, która towarzyszy gorzowskim uczniom już od 35 lat, w kwietniu po raz pierwszy w historii zagrała on line. Nauczycielem pierwszej edycji MAJ w nowej formule był Adam Bałdych – wybitny skrzypek jazzowy, który zaprosił uczniów do siebie za pośrednictwem kanału na YouTube, w formie transmisji „na żywo”.
Dla chorych na raka2020-05-06

Rozpoczęła się budowa dziennego oddziału chemioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Wykonawca - LK INWEST Sp. z o.o. z Wrocławia – pod koniec kwietnia odebrał teren pod inwestycję.
Rozpoczęcie przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I2020-05-06

W środę (6 maja) konsorcjum firm ZUE i FDO rozpocznie przebudowę półtorakilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem na ulicach Chrobrego i Mieszka I.  
Modernizacja ulicy Spichrzowej2020-05-06

W poniedziałek (11 maja) rozpocznie się modernizacja ulicy Spichrzowej. 
Grypa ptaków (HPAI) - dobre wiadomości!2020-05-05

4 maja br. Wojewoda Lubuski wydał rozporządzenie uchylające nakazy i zakazy dla hodowców powiatu sulęcińskiego i słubickiego, związane ze zwalczaniem grypy ptaków.  
POŚPIECH I BRAWURA PROWADZĄ DO TRAGEDII. 2020-05-05

Mimo ograniczonego ruchu gorzowscy policjanci w majowy weekend zarejestrowali wiele niebezpiecznych zachowań na drodze. 
Przetarg na modernizację stadionu lekkoatletycznego2020-05-05

Miasto ogłosiło przetarg na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Krasińskiego.  
Więcej wejść na ryneczek2020-05-05

W środę dla klientów ryneczku przy Jerzego zostanie uruchomione drugie wejście, od strony Nova Park.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^