HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 202; poniedziałek, 3 sierpień 2020 Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2020-06-16
ROWERAMI PO DRODZE EKSPRESOWEJ S3
ROWERAMI PO DRODZE EKSPRESOWEJ S3

Źródło: Policja Lubuska  


Dwoje młodych ludzi wybrało się rowerami na wycieczkę po drodze ekspresowej S3.

Pomijając walory estetyczne, hałas oraz wdychanie spalin, trzeba wprost przyznać, że młodzi rowerzyści ryzykowali własnym życiem. Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h. Każde przejeżdżające obok nich auto mogło doprowadzić do ich przewrócenia lub na nich najechać.
 
Wakacje to okres podróży, zarówno tych  bliższych, jak i tych dalszych. Nieważne jak daleko się wybieramy oraz czym, najważniejsze, by robić to z rozsądkiem i zadbać o własne bezpieczeństwo. Wiosną i latem, kiedy jest piękna pogoda, popularnym środkiem transportu staje się rower. Niestety zarówno wielu kierujących, tych w autach i tych na rowerach, bagatelizuje ten typ pojazdu. Należy pamiętać, że rowerzyści to pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego. Niestety, są również, wraz z pieszymi, najbardziej narażeni na poważne konsekwencje podczas wypadków drogowych. Ewidentnie o własnym bezpieczeństwie zapomniała dwójka rowerzystów - 26-latek i 20-latka, którzy w sobotę (13 czerwca) wybrali się rowerami na wycieczkę krajoznawczą drogą ekspresową S3. Po otrzymaniu zgłoszenia od innych kierowców na wskazany odcinek drogi pilnie został skierowany policyjny patrol, któremu szybko udało mu się odnaleźć rowerzystów. Para była bardzo zaskoczona interwencją. Policjanci wraz z obsługą dróg ekspresowych przetransportowali rowerzystów i ich jednoślady w bezpieczne miejsce. Oboje, za popełnione wykroczenie, zostali ukarani mandatami karnymi.
 
Pomijając kwestię walorów estetycznych, hałasu wynikającego oraz wdychanych spalin należy zwrócić przed wszystkim uwagę na niebezpieczeństwo, na jakie narazili się rowerzyści. Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h. Podmuch przejeżdżającego obok rowerzysty pojazdu mógł spowodować jego upadek. Również niejednokrotnie z powodu zajęcia drugiego pasa przez inne pojazdy nie ma możliwości bezpiecznego wyprzedzenia takich osób. Dlatego też niektóre typy pojazdów, w tym rower oraz osoby piesze mają zakaz poruszania się po drogach ekspresowych oraz autostradach.

Dzieci wspierają medyków2020-06-16

„Nasi kochani medycy, dziękujemy za wasze ogromne serce” – tak napisała na swojej pracy 7-letnia Gabrysia, podopieczna jednego z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Gorzowie Wielkopolskim.
W jej oczach błaganie o życie... Ratuj Zuzię przed rakiem2020-06-16

Rak nie odpuszcza... Wracamy do punktu wyjścia.  
Prace obejmą część ulicy Dobrej2020-06-16

W czwartek (18 czerwca) w godzinach południowych wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej planuje wprowadzenie kolejnego etapu prac. 
Policjanci ze Świebodzina odnaleźli zaginioną 59-latkę.2020-06-16

Skuteczna akcja poszukiwawcza świebodzińskiej Policji. 
Egzamin ósmoklasisty2020-06-16

Egzamin ósmoklasisty w 2020 roku odbędzie się od 16 do 18 czerwca.
Szpital czeka na nowe kadry. Akademia wykształci pielęgniarki. 2020-06-16

Wczoraj (15 bm.) Akademia im. Jakuba z Paradyża otrzymała od samorządu województwa lubuskiego dotację w wysokości 1 mln złotych na rzecz nowego kierunku pielęgniarskiego; w ciągu najbliższych 3 lat wykształci około 60 pielęgniarek.
Testy autobusu hybrydowego2020-06-16

Od wtorku, przez prawie trzy tygodnie, do 5 lipca, na ulicach naszego miasta będzie testowany autobus hybrydowy.  
Trwa akcja „Oddaj krew, uratuj życie!”2020-06-15

Przed Lubuskim Urzędem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. w poniedziałek rano stanął krwiobus, w ramach akcji honorowego oddawania krwi  „Oddaj krew, uratuj życie!”.
Leszczynianie odczarowali „Jancarza” – relacja2020-06-15

Po ośmiomiesięcznej przerwie na stadionie im. Edwarda Jancarza zawodnicy gorzowskiej Stali zainaugurowali sezon w najlepszej żużlowej lidze świata.
Miało być szybko i brawurowo. 2020-06-15

Ponad 300 osób, 200 stuningowanych pojazdów z lubuskiego i zachodniopomorskiego oraz pełna gotowość do pokazów driftów i wyścigów na drogach publicznych. 
Mieszkania komunalne do remontu2020-06-15

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. podjął decyzję o przeznaczeniu 30 mieszkań komunalnych do remontu, wykonywanego przez przyszłego najemcę we własnym zakresie.  
Pamiątkowa tablica R. Bukartyka odsłonięta!2020-06-15

W piątkowe popołudnie na stadionie im. Edwarda Jancarza odsłonięto tablicę upamiętniającą Romana Bukartyka.  
Tablica poświęcona Romanowi Bukartykowi2020-06-15

Pamięci wybitnego działacza sportowego i samorządowego Romana Bukartyka, kierownika drużyny Stal Gorzów i wieloletniego radnego miasta Gorzowa Wielkopolskiego – tablica tej treści została odsłonięta w piątek na stadionie im. Edwarda Jancarza.
Policjanci pomogli starszej pani dotrzeć bezpiecznie do domu.2020-06-12

„Starsza, schorowana kobieta idzie wzdłuż torów, a wkrótce może nadjechać pociąg” – zgłoszenie o takiej treści wpłynęło do świebodzińskiej komendy. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

© 2018 Gorzow.com

^