HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 128; czwartek, 13 sierpień 2020 Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-06-25
Złodzieje ukradli rowery niepełnosprawnych dzieci, z pomocą przyszedł #NakręconyGorzów
Złodzieje ukradli rowery niepełnosprawnych dzieci, z pomocą przyszedł #NakręconyGorzów

Źródło: ENERIS 


Pierwsze rowery wyremontowane w ramach społecznej akcji #NakręconyGorzów trafiły do nowych właścicieli.

Otrzymali je młodzi podopieczni Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie, którym w maju skradziono dwukółka. 
 
We wtorek 23 czerwca pięć pierwszych, świeżo wyremontowanych dziecięcych rowerów zostało przekazanych na rzecz podopiecznych placówki opiekującej się dziećmi niepełnosprawnymi, fizycznie i intelektualnie.  
 
Przedstawiciele stowarzyszenia „Gorzów To My”, gorzowskiego Zakładu Karnego i oddziału ENERIS Surowce w Gorzowie Wlkp. odpowiedzieli na prośbą dyrekcji ośrodka, po tym jak w maju nieznani sprawcy ukradli rowery należące do dzieci z ośrodka. 
 
- Od wielu miesięcy pracownicy naszego więzienia współpracują z RPOT udzielając głosu w nagraniach bajek dla najmłodszych. Informacja o tej bezdusznej kradzieży ogromnie nas poruszyła, a decyzja o konieczności pomocy była natychmiastowa. - powiedział mjr Robert Pacholski, zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp.
 
- Choć prace remontowe w ramach projektu #NakręconyGorzów w okresie pandemii zostały wstrzymane ze względu na brak możliwości udziału w nich osadzonych z zakładu karnego, członkowie stowarzyszenia i mundurowi postanowili własnoręcznie dokończyć pracę. W udostępnionym przez ENERIS Surowce magazynie zostały wykonane konieczne prace związane z odnowieniem i malowaniem dziecięcych rowerów. – opowiada Marek Rybka ze stowarzyszenia „Gorzów To My, pomysłodawca akcji #NakręconyGorzów. 
 
Prace naprawcze odbyły się w ekspresowym tempie, tak by mali podopieczni Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie mogli jak najszybciej wyjechać na przejażdżki rowerowe.
 
- Do wyremontowania zostało jeszcze kilkadziesiąt rowerów. Liczymy na to, że w czasie wakacji znajdziemy chętnych, którzy pomogą nam dokończyć naprawiać zebrane jednoślady. Szukamy wolontaiuszy, szczególnie osoby pełnoletnie, które miały doświadczenie w malowaniu pistoletem lakierniczym, a także absolwentów szkół mechanicznych czy samochodowych, którzy mogliby poświęcić swój wolny czas na pomoc w  słusznej sprawie. Dołożymy wszelkich starań, by praca wolontariuszy była bezpieczna. Dostarczymy niezbędne środki ochrony osobistej: płyny do dezynfekcji, rękawiczki, maseczki. Do dyspozycji wolontariuszy są też komplety narzędzi i sprzęt do malowania. - dodał Roman Mikos, dyrektor ENERIS Surowce w Gorzowie.
 
Osoby chcące włączyć się do akcji naprawczej proszone są o kontakt pod numerem telefonu 504 991 007. Hala warsztatu dostępna jest dla wolontariuszy w dni robocze w godzinach 8-14.00. 

Złodzieje ukradli rowery niepełnosprawnych dzieci, z pomocą przyszedł #NakręconyGorzów

Próba syren alarmowych2020-06-25

W czwartek (25 czerwca) w godzinach 12.00 – 12.30 na terenie całego miasta zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych.  
Miasto zaciągnie 156,5 mln zł kredytu na inwestycje2020-06-25

Rada Miasta Gorzowa Wlkp. wyraziła w środę zgodę na zaciągnięcie przez miasto 156,5 mln zł kredytu na pokrycie zaplanowanego na lata 2021-2023 deficytu, który będzie wynikał z realizacji zadań inwestycyjnych  
Uliczne minirecitale dla gorzowian2020-06-25

To będzie niespodzianka, zwiastująca wyjątkowe wakacje. 
Policyjny nos nie zawiódł. Nikt nie odpowiadał, służby wyważyły drzwi, by ratować mężczyznę.2020-06-25

Drzwi nikt im nie otwierał, ale funkcjonariusze nie odpuścili, bo mieli przeczucie, że w mieszkaniu może być osoba potrzebująca pomocy. 
MOŻESZ ZOSTAĆ LUBUSKIM POLICJANTEM2020-06-24

Jeśli chcesz połączyć pasję ze służbą, jeśli cenisz sobie stablizację zatrudnienia, jeśli jesteś wrażliwy na wszelkie formy łamania prawa, jeśli chcesz się rozwijać, to optymalnym miejscem jest Lubuska Policja. 
DOPALACZE ZABIJAJĄ!2020-06-24

Kryminalni doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy posiadali nowe substancje psychoaktywne tzw. „dopalacze”.
Rozmowy o Polskim Związku Wędkarskim2020-06-24

Wojewoda Władysław Dajczak spotkał się z przedstawicielami zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gorzowie Wielkopolskim.
Badania na COVID-19 już od jutra w laboratorium gorzowskiego szpitala2020-06-23

Chcesz towarzyszyć partnerce podczas porodu?
LUBUSCY POLICJANCI W CHARYTATYWNEJ AKCJI #GASZYNCHALLENGE2020-06-23

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. podjęli wyzwanie i dołączyli do akcji #GaszynChallenge, wspierając dzieci chore na SMA- Zosię i Franka. 
NoVa Park zachęca do noszenia maseczek2020-06-23

Mimo że Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej nie odbędą się w tym roku, to piłkarski klimat i tak zawitał do NoVa Park.
Intensywna praca kryminalnych.2020-06-23

Mężczyzna poszukiwany za oszustwa na 90 tysięcy złotych.  
Rusza proces akredytacyjny2020-06-23

W związku z wprowadzonymi zmianami w Regulaminie Sanitarnym i Organizacyjnym PGE Ekstraligi, zmieniły się również zasady akredytacji dziennikarskich na mecze najlepszej żużlowej ligi świata.  
700 tysięcy zł na stadion lekkoatletyczny2020-06-23

Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Łukasz Porycki przekazał bon na 700 tysięcy złotych na realizację zadania „Modernizacja obiektu sportowego stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Krasińskiego”.  
Odszedł Kazimierz Suproniuk2020-06-23

W wieku 73 lat zmarł Kazimierz Suproniuk, założyciel i prezes Towarzystwa Miłośników Polesia w Gorzowie Wielkopolskim, wieloletni działacz i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^