HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 113; czwartek, 13 sierpień 2020 Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-06-25
BEZPIECZNE WAKACJE 2020 – KONFERENCJA SŁUŻB I WOJEWODY LUBUSKIEGO
BEZPIECZNE WAKACJE 2020 – KONFERENCJA SŁUŻB I WOJEWODY LUBUSKIEGO

Źródło: Policja Lubuska  


Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, insp. Jarosław Pasterski, który ma powierzone obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. oraz przedstawicieli innych służb i instytucji spotkali się nad gorzowskim bulwarem. 

Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej rozmawiano o zaplanowanych działaniach, których celem będzie zapewnianie bezpieczeństwa Lubuszanom podczas nadchodzących wakacji.
 
Wakacje to czas radości i zabawy dla dzieci oraz odpoczynku od codziennych obowiązków dla dorosłych. Wiele osób tego lata będzie podróżowało nad morze, w góry czy inne miejsca letniego relaksu. Inni wolny czas spędzać będą nad jeziorami, których w województwie lubuskim nie brakuje, a jeszcze inni wyjadą na obozy czy kolonie. Niezależnie od tego, gdzie będziemy spędzać czas ważne, żeby nie zapominać o bezpieczeństwie.
 
I właśnie o sprawach związanych z bezpieczeństwem w domu, na podwórku czy nad wodą opowiadali w czwartek (25 czerwca) Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, insp. Jarosław Pasterski, który ma powierzone obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. oraz inni przedstawiciele służb i instytucji odpowiedzialnych za zapewnianie bezpieczeństwa. Miało to miejsce podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej nad gorzowskim bulwarem. Podczas wystąpienia każdego z zaproszonych gości przedstawiano zadania jakie będą realizowane podczas wakacji.
 
Szef lubuskich policjantów omówił działania, które będą prowadzili stróże prawa. To bez wątpienia służba na drogach, gdzie funkcjonariusze będą mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym. Niezwykle ważne będzie także eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców oraz tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy. Podczas ubiegłorocznych wakacji lubuscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 250 kierowców, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Na drogach naszego województwa doszło do 137 wypadków, w których niestety zginęło 15 osób, a 171 zostało rannych. Niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa będą działania tzw. policyjnych wodniaków, którzy realizować będą zadania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. To specjalnie wyszkoleni funkcjonariusze, którzy mają służyć pomocą wszystkim osobom przebywającym nad akwenami i korzystającym z wodnych środków transportu oraz reagować w przypadku łamania prawa i niebezpiecznych zachować. Policjanci pełniący służbę nad wodą będą korzystać z nowoczesnych łodzi motorowych, aby w przypadku zagrożenia sprawnie udzielić pomocy osobie jej potrzebującej. Podczas kontroli funkcjonariusze będą każdorazowo przypominać o bezpiecznym zachowaniu, gdyż brak odpowiedzialności może doprowadzić do tragedii. W 2019 roku nad lubuskimi akwenami życie straciło 20 osób. Wspólnie zadbajmy, aby do takich tragedii nie dochodziło. Jednak działania drogówki i wodniaków to nie wszystko. Zaangażowani w zapewnianie bezpieczeństwa podczas wakacji są także policjanci innych wydziałów, którzy w tym czasie będą m.in. kontrolować miejsca gromadzenia się młodzieży, zwalczać przestępczość związaną z narkotykami i dopalaczami, prowadzić działania profilaktyczne, czy kontrolować obozowiska i kolonie.
 
Lubuska Policja zrobi wszystko, aby te wakacje były bezpieczne. Pamiętajmy jednak, że palma pierwszeństwa jest po stronie mieszkańców. Odpowiedzialne i przemyślane zachowanie, a także przestrzeganie prawa z pewnością zaowocuje tym, że ten czas będziemy miło wspominać.

BEZPIECZNE WAKACJE 2020 – KONFERENCJA SŁUŻB I WOJEWODY LUBUSKIEGOBEZPIECZNE WAKACJE 2020 – KONFERENCJA SŁUŻB I WOJEWODY LUBUSKIEGOBEZPIECZNE WAKACJE 2020 – KONFERENCJA SŁUŻB I WOJEWODY LUBUSKIEGOBEZPIECZNE WAKACJE 2020 – KONFERENCJA SŁUŻB I WOJEWODY LUBUSKIEGOBEZPIECZNE WAKACJE 2020 – KONFERENCJA SŁUŻB I WOJEWODY LUBUSKIEGO

W piątek tylko do 13.002020-06-25

W piątek (26 czerwca) Sala Obsługi Klienta w budynku Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przy ul. Sikorskiego 3-4 jest czynna do godziny 13.00.  
Igloo do kupienia2020-06-25

Urząd Miasta wystawił na sprzedaż pawilon wielofunkcyjny typu igloo, który jest zlokalizowany na bulwarze wschodnim przy ulicy Nadbrzeżnej.  
Nabór uzupełniający do Komitetów Rewitalizacji2020-06-25

Mieszkańcy, którzy chcą aktywnie działać na rzecz miasta poprzez włączenie się w działania rewitalizacyjne, mogą zgłaszać swoje kandydatury do Komitetów Rewitalizacji od 25 czerwca 2020 roku do 27 lipca 2020 r.  
Nietrzeźwy dachował i wbił się w altanę.2020-06-25

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który nie opanował auta i dachował na prywatnej posesji. 
Gnał na złamanie karku. 171 km/h w obszarze zabudowanym, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i na pasach2020-06-25

Grupa „Speed" po raz kolejny pokazała swoją skuteczność. 
Złodzieje ukradli rowery niepełnosprawnych dzieci, z pomocą przyszedł #NakręconyGorzów 2020-06-25

Pierwsze rowery wyremontowane w ramach społecznej akcji #NakręconyGorzów trafiły do nowych właścicieli.
Próba syren alarmowych2020-06-25

W czwartek (25 czerwca) w godzinach 12.00 – 12.30 na terenie całego miasta zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych.  
Miasto zaciągnie 156,5 mln zł kredytu na inwestycje2020-06-25

Rada Miasta Gorzowa Wlkp. wyraziła w środę zgodę na zaciągnięcie przez miasto 156,5 mln zł kredytu na pokrycie zaplanowanego na lata 2021-2023 deficytu, który będzie wynikał z realizacji zadań inwestycyjnych  
Uliczne minirecitale dla gorzowian2020-06-25

To będzie niespodzianka, zwiastująca wyjątkowe wakacje. 
Policyjny nos nie zawiódł. Nikt nie odpowiadał, służby wyważyły drzwi, by ratować mężczyznę.2020-06-25

Drzwi nikt im nie otwierał, ale funkcjonariusze nie odpuścili, bo mieli przeczucie, że w mieszkaniu może być osoba potrzebująca pomocy. 
MOŻESZ ZOSTAĆ LUBUSKIM POLICJANTEM2020-06-24

Jeśli chcesz połączyć pasję ze służbą, jeśli cenisz sobie stablizację zatrudnienia, jeśli jesteś wrażliwy na wszelkie formy łamania prawa, jeśli chcesz się rozwijać, to optymalnym miejscem jest Lubuska Policja. 
DOPALACZE ZABIJAJĄ!2020-06-24

Kryminalni doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy posiadali nowe substancje psychoaktywne tzw. „dopalacze”.
Rozmowy o Polskim Związku Wędkarskim2020-06-24

Wojewoda Władysław Dajczak spotkał się z przedstawicielami zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gorzowie Wielkopolskim.
Badania na COVID-19 już od jutra w laboratorium gorzowskiego szpitala2020-06-23

Chcesz towarzyszyć partnerce podczas porodu?

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^