HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 205; poniedziałek, 3 sierpień 2020 Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2020-06-26
Niech te wakacje będą radosne ale i odpowiedzialne.
Niech te wakacje będą radosne ale i odpowiedzialne.

Źródło: nadkom. Marcin Maludy Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. 


W zapewnieniu bezpieczeństwa pomoże Lubuska Policja
 

 
Wszyscy już odebrali swoje świadectwa. Przed młodzieżą zasłużony wypoczynek. Niech będzie on radosny ale i odpowiedzialny, aby każdy 1 września lub 1 października mógł ponownie rozpocząć nowy rok szkolny. W zapewnieniu bezpieczeństwa jak zawsze pomoże Lubuska Policja. Odpoczywajcie uważając na siebie!
Wakacje to czas radości, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, którzy już rozpoczęli dwumiesięczną przerwę od obowiązków szkolnych. Wielu będzie tego lata podróżowało ze swoimi rodzicami nad morze, w góry czy inne zakątki Polski czy Europy. Inni wolny czas spędzać będą na jeziorami, których nie brakuje w województwie lubuskim, a jeszcze inni wyjadą na obozy czy kolonie. Niezależnie od tego, gdzie dzieci i młodzież będą spędzać czas ważne, żeby nie zapominały o bezpieczeństwie.

O zasadach bezpieczeństwa zwłaszcza dzieciom i młodzieży przypominają policjanci z Lubuskiej Policji. Mundurowi podczas spotkań z uczestnikami zorganizowanych form wypoczynku rozmawiają między innymi o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na drodze, nad wodą, w domu, o zagrożeniach jakie niesie za sobą eksperymentowanie z używkami oraz o konsekwencjach łamania przepisów. Na zakończenie policjanci przybliżają swoją pracę oraz prezentują wyposażenie i sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wakacyjne spotkania realizowane są w ramach działań „Bezpieczne wakacje".
 
Poza rozmowami o bezpieczeństwie, mundurowi kontrolują kąpieliska, obserwując zachowanie osób korzystających ze sprzętów wodnych, odpoczywających na plażach, a także osób przebywających w wodzie. Przypominamy, że woda to żywioł, do którego należy podchodzić z rozwagą. Większość utonięć czy też innych tragedii związanych z nieodpowiednim zachowaniem nad wodą, jest rezultatem lekkomyślności zarówno kąpiących się jak i ich opiekunów dlatego przypominajmy:
 
- do kąpieli wybierz tylko miejsca strzeżone;
- będąc na kąpielisku, słuchaj poleceń wydawanych przez ratownika;
- jeśli wybrałeś się na wodę z dziećmi, zadbaj o ich bezpieczeństwo i nie pozostawiaj bez opieki;
- nie wchodź do wody zaraz po opalaniu się na słońcu - może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności. Schłodź stopniowo swój organizm, nie zapominając o okolicach  serca, karku oraz twarzy;
- nie próbuj przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji;
- nie skacz do wody w miejscach nieznanych, niesprawdzonych - takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem kręgosłupa a nawet śmiercią ;
- podczas wodnych zabaw nie spychaj innych osób z pomostu czy materaca ;
- przy użytkowaniu sprzętu wodnego ( kajak, rower wodny, skuter itp. ) koniecznie zaopatrz się w kapok;
- nigdy nie wchodź do wody bezpośrednio po jedzeniu, ani też z pustym żołądkiem;
- nigdy nie łącz wypoczynku nad wodą z alkoholem;
- zwróć uwagę na osoby znajdujące się w pobliżu, może okazać się, że ktoś będzie  potrzebował pomocy. Zanim przystąpisz do działania, weź pod uwagę swoje umiejętności pływackie i siły. Jeśli wiesz, że nie jesteś w stanie pomóc, poproś o pomoc;
- w sytuacji, gdy przystępujesz do udzielania pomocy poszkodowanemu, pamiętaj o zachowaniu spokoju, zapewnieniu sobie bezpieczeństwa oraz sprawdzeniu czy osoba nas słyszy i oddycha. Jeśli poszkodowany jest nieprzytomny i nie oddycha prawidłowo rozpocznij resuscytację krążeniowo – oddechową oraz wezwij pomoc.
 
O bezpieczeństwie nie możemy zapomnieć również na drodze. Tam najczęściej możemy spotkać policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy podczas licznych kontroli eliminują z dróg nieodpowiedzialnych kierowców. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie ograniczeń prędkości, stanu trzeźwości kierujących, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, prawidłowości wykonywania manewrów oraz stanu technicznego pojazdów. W tym wakacyjnym okresie apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę, cierpliwość i zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym traci się prawo jazdy. Ponadto ważne jest, żeby nigdy nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, a przed planowaną podróżą zadbać o wypoczynek. Warto pamiętać, że w każdej komendzie Policji można szybko i anonimowo sprawdzić swój stan trzeźwości. To zajmie tylko chwilę, a może uratować komuś życie. Zawsze stosuj zasadę - nigdy nie jeżdżę po alkoholu.
Ale dziś młodzi nie mogą zapominać o współczesnych zagrożeniach jaki niesie ze sobą świat cybernetyczny. Sieć internetowa to wspaniałe narzędzie ale tylko wykorzystywane odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że po drugiej stronie monitora nie zawsze znajdują się osoby, które mają dobre i słuszne intencje. Uważajcie na siebie! Lubuscy policjanci pomogą w zapewnieniu bezpieczeństwa. Odpoczywajcie!

Niech te wakacje będą radosne ale i odpowiedzialne. Niech te wakacje będą radosne ale i odpowiedzialne. Niech te wakacje będą radosne ale i odpowiedzialne.

SPEED w walce z drogowymi piratami. Kierowca jechał aż 82 km/h za szybko2020-06-26

Gorzowscy policjanci grupy SPEED codziennie pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach. 
ZAGINIONA I ZDEZORIENTOWANA 86-LATKA ODNALEZIONA PRZEZ POLICJANTA PO SŁUŻBIE2020-06-26

Schorowana 86-latka wyszła z domu, a jej zaginięcie zgłosili zaniepokojeni bliscy. 
Rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla przedszkoli2020-06-26

Ogłoszony przez Prezydenta Miasta Gorzowa konkurs plastyczny „Woda wokół nas – piękno naszych rzek” skierowany do dzieci przedszkolnych został rozstrzygnięty. 
Homla wśród najemców NoVa Park2020-06-26

Do grona najemców NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim właśnie dołączył salon Homla z artykułami do wyposażenia wnętrz. 
26 czerwca - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii2020-06-26

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii został ustanowiony w 1987 r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi.
List prezydenta do nauczycieli i uczniów2020-06-26

W piątek w Gorzowie zakończenie roku szkolnego 2019/2020 obchodzi 16 458 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz 4 114 wychowanków w przedszkolach.  
"Mała Reduta Osterwy" w teatrze2020-06-25

Już w piątek rozpoczynamy projekt „Mała Reduta Osterwy” realizowany w ramach programu Kultura w sieci.  
Sportowe Półkolonie na Słowiance2020-06-25

Od poniedziałku 29 czerwca rozpoczynają się Sportowe Półkolonie na Słowiance.  
Miasto Dla Pokoleń – powstaje strategia rozwoju Gorzowa2020-06-25

O tym jakie będzie miasto za dziesięć lat, zdecydują mieszkańcy, naukowcy i fachowcy działający w obszarach społecznych, gospodarczych i ekologicznych. 
BEZPIECZNE WAKACJE 2020 – KONFERENCJA SŁUŻB I WOJEWODY LUBUSKIEGO2020-06-25

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, insp. Jarosław Pasterski, który ma powierzone obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. oraz przedstawicieli innych służb i instytucji spotkali się nad gorzowskim bulwarem. 
W piątek tylko do 13.002020-06-25

W piątek (26 czerwca) Sala Obsługi Klienta w budynku Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przy ul. Sikorskiego 3-4 jest czynna do godziny 13.00.  
Igloo do kupienia2020-06-25

Urząd Miasta wystawił na sprzedaż pawilon wielofunkcyjny typu igloo, który jest zlokalizowany na bulwarze wschodnim przy ulicy Nadbrzeżnej.  
Nabór uzupełniający do Komitetów Rewitalizacji2020-06-25

Mieszkańcy, którzy chcą aktywnie działać na rzecz miasta poprzez włączenie się w działania rewitalizacyjne, mogą zgłaszać swoje kandydatury do Komitetów Rewitalizacji od 25 czerwca 2020 roku do 27 lipca 2020 r.  
Nietrzeźwy dachował i wbił się w altanę.2020-06-25

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który nie opanował auta i dachował na prywatnej posesji. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

© 2018 Gorzow.com

^