HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 73; wtorek, 25 kwiecień 2017 Imieniny Jarosława, Marka, Wiki
Gorzów Wlkp. • Wystawy • 2017-04-28
Wernisaż wystawy: AGATA AGATOWSKA WIDOKI Z MARSA

Galeria BWA / Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp. zaprasza na wernisaż wystawy:

AGATA AGATOWSKA
WIDOKI Z MARSA
/ THE VIEWS FROM MARS
28.04.2017, 18:00

 


(...) Agata Agatowska przenosi nas w „inny wymiar" (...). Subtelnie odsłania sekrety ludzkiej osobowości, pozwalając obejrzeć nam siebie samych z pewnego dystansu.
W Przeprowadzce na Marsa łączy postać człowieka-rakiety z jego ulubionymi zwierzętami domowymi, zabawnie komentując ludzkie nawyki i przyzwyczajenia. Stojącą postać z cyklu ­Catwalk to a Dream pokrywa metalicznym lakierem samochodowym typu kameleon, zawierającym nowatorskie pigmenty barwne dające efekt wielokolorowości. Jej nowoczesne prace poprzez zredukowaną formę i opływowe miękkie kształty nawiązują do aktualnych tendencji w architekturze i dizajnie. W swojej twórczości Agata Agatowska posługuje się tradycyjnymi technikami rzeźbiarskimi: odlewa rzeźby w brązie, aluminium, żywicach i betonie. Jednak dopracowanie powierzchni, jej polerowanie, lakierowanie i zastosowanie intensywnych kolorów wskazują na zainteresowanie autorki najnowszymi trendami popkultury i tendencjami w rzeźbie współczesnej. (...)
Krzysztof  Morcinek


Agata Agatowska - urodziła się w 1976 roku w Oświęcimiu. Studiowała rzeźbę w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom magisterski obroniła w 2001, a doktorat – w 2012 roku) oraz rzeźbę i scenografię w Kunstakademie w Düsseldorfie w Niemczech (dyplom w 2012 roku).
W latach 2002–2006 współpracowała z Velvets Theater w Wiesbaden, jako aktorka pantomimy.
Za swoje rzeźby artystka otrzymała wiele nagród, m.in. Nagrodę Darmstädter Sezession, w Darmstadt w Niemczech oraz Grand Prix na 5. Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko w Słupsku, obie w 2008 roku. Jest kilkakrotną stypendystką miasta Oświęcim oraz fundacji niemieckich z Düsseldorfu: Hedwig und Robert Samuel Stiftung i Friedrich H. J. Schneider Stiftung.
Agata Agatowska swoje prace prezentowała na 16 wystawach indywidualnych.
Brała udział w 65 wystawach zbiorowych, głównie w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA i Chinach.
W 2016 roku w ramach obchodzonego jubileuszu 20-lecia pracy twórczej, jedna z rzeźb artystki stanęła na oświęcimskim Rynku.


Kurator: Zbigniew Sejwa

Wystawa czynna do 28.05.2017 r.


Miejski Ośrodek Sztuki
ul. Pomorska 73, 66-400 Gorzów Wlkp.
tel. (95) 733 25 66
fax (95) 733 25 60

www.mosart.pl
http://www.facebook.com/MOS.Gorzow

 

© 2016 Gorzow.com

^