HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 103; wtorek, 25 kwiecień 2017 Imieniny Jarosława, Marka, Wiki
Gorzów Wlkp. • Informacje • 2017-04-27
Przegląd filmów ''Echa Katynia''

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” Gorzów Wielkopolski oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają na przegląd filmów „Echa Katynia”.

„The Officer's Wife”, reż. Piotr Uzarowicz.
 
Film zrealizowany został przez Amerykanina polskiego pochodzenia, wnuka oficera zamordowanego w Twerze. Reżyser historię dziadka poznał dopiero po śmierci ojca w 2005 r. Piotr Uzarowicz pracuje w Los Angeles w branży filmowej; zainspirowany rodzinną historią postanowił zrobić film o zbrodni katyńskiej. Rozpoczął podróż w poszukiwaniu prawdy.


„Katyń - historia wciąż żywa”
Produkcja ta jest obecnie w końcowej fazie realizacji. Zlecona została Michałowi Paterowi, który prowadzi kanał Autostopem na koniec świata w serwisie youtube. To jeden z najpopularniejszych vlogerów w kraju, ściągający uwagę przede wszystkim młodych ludzi. Inspiracją do realizacji filmu był odcinek, w którym Michał Pater udał się samotnie autostopem do Katynia. W zleconej produkcji jego zadaniem będzie przybliżenie nie tylko samej zbrodni katyńskiej, ale również procesów historycznych, które do niej doprowadziły. Nie zabraknie również tzw. ech Katynia, czyli wydarzeń i procesów, które miały miejsce po zbrodni, a trwały jeszcze przez wiele lat. „Katyń – historia wciąż żywa” to produkcja, która w sposób przejrzysty dla młodego widza ma pozwolić mu zrozumieć czym była zbrodnia katyńska i jak przez lata prawda o niej była zakłamywana.​
 
27 kwietnia 2017 r., godz. 17.00
Gorzów Wielkopolski, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Sikorskiego 107.

 
Jarosław Palicki​
© 2016 Gorzow.com

^